Da li je zena iz Otkrivenja 12:1,2 devica Marija?

Ko je zena iz Otkrivenja 12;1

  • Devica Marija

    Votes: 0 0,0%
  • Marija Magdalena

    Votes: 0 0,0%
  • Bozja nebeska organizacija

    Votes: 1 100,0%

  • Total voters
    1
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Danas mnogi misle da je to devica Marija,ali da li ima biblijskog temelja i logike u tome?
U Bibliji zene nisu uvek predstavljale doslovne zene vec i organizacije.
Prvi razlog da se posumnja da se radi o doslovnoj zeni (naprimer devici Mariji) jeste da Jovan pise kako je na nebu video ZNAK ili Znamenje
Otk. 12
1 I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mesec pod nogama njenim, i na glavi njenoj venac od dvanaest zvezda.
Moze li bilo koja doslovna zena da se obuce u Sunce i da joj Mesec pod nogama i da ima krunu na glavi od 12 zvezdi??? Nemoguce.
Ovde zena predstavlja nesto jer je data kao "znak"
U Bibliji se zene predstavljaju i kao necije ORGANIZACIJE.
Evo nekih primera
Isa. 54
5 Jer ti je muž Tvorac tvoj, ime Mu je Gospod nad vojskama, i Izbavitelj ti je Svetac Izrailjev, Bog svoj zemlji zvaće se.
6 Jer kao ženu ostavljenu i u duhu ožalošćenu dozva te Gospod, i kao mladu ženu puštenu, govori Gospod.
7 Zamalo ostavih te, ali s velikom milošću pribraću te.
Jer. 3
14 Obratite se, sinovi odmetnici, veli Gospod, jer sam ja muž vaš, i uzeću vas, jednog iz grada i dva iz porodice, i odvešću vas u Sion.
Ovo je primer da se izraelski narod predstavlja kao zena Jehove Boga.
Takodje zenom je predstavljena i Jagnjetova nevesta
Otk. 21
9 I dođe k meni jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša napunjenih sedam zala poslednjih, i reče mi govoreći: Hodi da ti pokažem nevestu, Jagnjetovu ženu.
10 I odvede me u duhu na goru veliku i visoku, i pokaza mi grad veliki, sveti Jerusalim, gde silazi s neba od Boga,
Takodje i apostol Pavle govori o Gornjem Jerusalimu kao majki svima nama,prema
Gal. 4
26 A gornji Jerusalim slobodna je, koji je mati svima nama.
Jev. 12
22 Nego, pristupiste k sionskoj gori, i ka gradu Boga Živoga, Jerusalimu nebeskom, i mnogim hiljadama anđela,
Jerusalim je mesto gde je Bozji presto i na njemu treba da sedi Isus Hrist kao nekada car David,Solomon pa sve do Sedekije...
1. Dn. 29
23 I tako sede Solomun na presto Gospodnji da caruje mesto Davida oca svog, i beše srećan, i slušaše ga sav Izrailj.
Sve u svemu postoje Bozja i Sotonina organizacija.
Ova zena iz Otkrivenja 12:1 predstavlja Bozju organizaciju,a svaki od daljnih stihova ima svoje znacenje,pa ako smo saglasni sa otkrivenim identiteom zene,mozemo dalje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Danas mnogi misle da je to devica Marija,ali da li ima biblijskog temelja i logike u tome?

Otk 12,1:5: I znamenje veliko pokaza se na nebu: Žena odjevena suncem, mjesec joj pod nogama, a na glavi vijenac od dvanaest zvijezda. Trudna viče u porođajnim bolima i mukama rađanja. I pokaza se drugo znamenje na nebu: gle, Zmaj velik, ognjen, sa sedam glava i deset rogova; na glavama mu sedam kruna, a rep mu povlači trećinu zvijezda nebeskih - i obori ih na zemlju. Zmaj stade pred Ženu koja imaše roditi da joj, čim rodi, proždre Dijete. I ona porodi sina, muškića, koji će vladati svim narodima palicom gvozdenom. I Dijete njeno bi uzeto k Bogu i prijestolju njegovu.

Tko je porodio sina muškića koji će vladati svim narodima palicom gvozdenom? Zar nije Marija!? :) I čije Dijete bi uzeto k Bogu i prijestolju Božjem? Zar nije Marijino!? :)

P.S. Kao što vidite, samo budale ne vide i antikristi ne priznaju da je to Isusova Majka Blažena Djevica Marija.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Otk 12,1:5: I znamenje veliko pokaza se na nebu: Žena odjevena suncem, mjesec joj pod nogama, a na glavi vijenac od dvanaest zvijezda. Trudna viče u porođajnim bolima i mukama rađanja. I pokaza se drugo znamenje na nebu: gle, Zmaj velik, ognjen, sa sedam glava i deset rogova; na glavama mu sedam kruna, a rep mu povlači trećinu zvijezda nebeskih - i obori ih na zemlju. Zmaj stade pred Ženu koja imaše roditi da joj, čim rodi, proždre Dijete. I ona porodi sina, muškića, koji će vladati svim narodima palicom gvozdenom. I Dijete njeno bi uzeto k Bogu i prijestolju njegovu.

Tko je porodio sina muškića koji će vladati svim narodima palicom gvozdenom? Zar nije Marija!? :) I čije Dijete bi uzeto k Bogu i prijestolju Božjem? Zar nije Marijino!? :)

P.S. Kao što vidite, samo budale ne vide i antikristi ne priznaju da je to Isusova Majka Blažena Djevica Marija.
Dragi moj Slape,
Tacno je da je devica Marija rodila Isusa,ali to se desilo 100 godina pre nego sto ovo ap.Jovan pise.
U to vreme kad Jovan pise,Marija je vec bila i ostarela i umrla.
Nadalje zapazi da Jovan pise o ZNAMENJU koje mu se pojavilo na nebu.
Da se to radilo zaista o devici Mariji,prikazala mu se ona jer ju je on licno poznavao,a ne Znamenje.
Ovde to Znamenje predstavlja Bozju Organizaciju na nebu.
Ako je ceo Izrael bio predstavljen kao Bozja zena,dal mislis da andjeli na nebu nisu isto tako Bozja zena ali na nebu?
Ovde se bas o tome radi.
Bozja organizacija na nebu je obasjana Bozjom svetloscu ili miloscu u potpunosti.
Bozja organizacija je radila na tome da prenese Isusov zivot sa neba u matericu device Marije koja ga je rodila.
Bozja organizacija je trpela takodje velike porodjajne bolove.
Kad se Isus rodio Sin,Musko Bog ga je uzeo sebi.
I sta se sada desava sa zenom koja predstavlja Bozju organizaciju?
Ali poenta ovog izvestaja jeste da je Jovan to prorocanstvo dao za buducnost za nesto sto ce se tek desiti u buducnosti.
To je rodjenje Isusovog kraljevstva 1914 godine,kada je proslo vreme neznabozaca,i doslo vreme da Isus Hrist primi krnu kralja Davida i zauzme njegov presto.To je vreme kad Isus Hrist postaje kralj po Ocevoj volji.
Znam da ti je ovo tesko razumeti,ali nastavak ce ti mozda pomoci.
Bog je sakrio svoju zenu (bozju organizaciju) i tad pocinje "Rat na nebu"
 
Natrag
Top