Da li je racunar zarazen?

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Odradio sve ovo. Za sad se ne pojavljuje problem, praticu.

Nije mi jasno, odradio sam svezu instalaciju, nisam iso na sumnjive sajtove tipa xxx i slicni, nemam program za sakrivanje IP adrese.

Valjda sam sad bezbedan :D
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Nisi bezbedan nikad jer se stalno iznalaze novi nacini upada u racunar. Dzaba brisanje raznih vrsta virusa ako upadaju preko neke rupe u sistemu. Znaci redovno azuriranje sistema, pretrazivaca, jave i dr. XP vise nema podrsku pa ga nebi trebalo koristiti.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Odradio sve ovo. Za sad se ne pojavljuje problem, praticu.

Nije mi jasno, odradio sam svezu instalaciju, nisam iso na sumnjive sajtove tipa xxx i slicni, nemam program za sakrivanje IP adrese.

Valjda sam sad bezbedan :D

Isto se javlja i ako koristite neki program za skeniranje ip adresa, vpn, proxy i slicno :) Moze se desiti da provajder rutira vise korisnika kroz jednu ip adresu, pa se moze desiti da nije uopste problem do vas(dosta provajdera to radi zbog nedovoljnog broja ipv4 adresa)...
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Isto se javlja i ako koristite neki program za skeniranje ip adresa, vpn, proxy i slicno :) Moze se desiti da provajder rutira vise korisnika kroz jednu ip adresu, pa se moze desiti da nije uopste problem do vas(dosta provajdera to radi zbog nedovoljnog broja ipv4 adresa)...

A to, naravno, ne mogu da saznam :)?
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Korisnici u opasnosti: Ažurirajte odmah Adobe Flash
Kod:
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2016&mm=04&nav_id=1118456
Ako i dalje koristite Flash, treba da znate da je Adobe uradio novu ispravku kako bi rešio sigurnosni propust koji omogućava hakerima pristup vašem računaru uz pomoć malicioznog virusa.

Propust je otkriven na računarima koja koriste Windows 10 kao operativni sistem, ali Adobe je novo ažuriranje osigurao ne samo za računare koji koriste Windows, već i one koji koriste Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Proofpoint i FireEye su između ostalih istraživali kako funkcioniše ransomware, maliciozni virus koji zaheva od korisnika novac da im omogući ponovni pristup računaru. Obavestili su kompaniju koja je 7. aprila obezbedila ispravku. Veruje se da je virus aktivan od poslednjeg dana marta.

Korisnicima se savetuje da odmah ažuriraju Flash, bez obzira na to koji operativni sistem koriste. Iako malware napada samo Window 10, najsigurnije je da svi ažuriraju Flash.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
ja ne koristim flash vise....samo html5 koji je uz browser....

sent from Kodi 17 Krypton
 
Natrag
Top