Da li je potrebna revolucija?

Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
pitanje je kako rješiti sadašnji status qwo ili bolje rečeno padanje niz brdo?
evo kod mene u Bosni nema ni jedne političke opcije koja vodi ka rješenju datosti, Bosna ima političkih stranaka, koliko ostali svjet zajedno, da izvinete to nije niti može biti demokratija, već anarhija,
a šta da radimo mi koji smo zgaženi ovakvim stanjem, dok naša braća političari zajedno sa svojom klikom uživaju u luksuzu, pljački i otimačini svake vrste? koga se pljačka i od koga se otima nego od nas, koji smo i politički i egzistencijalno postali u potpunosti amputirani,
razgovarao sam sa mlađom populacijom, i svi se slažu u tome da su gore navedene figure postale, kroz svoje neprekidno obmanjivanje i laganje narodu, odvratne,
e kako zmiji stati za vrat?
pa jednostavno, ni ovo ja ne pišem bez namjere, tj isto onako kako se narod na bliskom istoku pobunio i organizovao protiv tiranije u svojim državama, e tako možemo i mi, jer će mo inače ostati na kraju i žedni i gladni i bez cipela,
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Teme sa političkom konotacijom, ili rasprave o politici, nisu dozvoljene na ovom forumu. Na ovoj temi se može uopšteno raspravljati o stanju društva i društvenih odnosa, u regionu i svijetu, ali bez pominjanja konkretnih političkih partija i političara.
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Teme sa političkom konotacijom, ili rasprave o politici, nisu dozvoljene na ovom forumu. Na ovoj temi se može uopšteno raspravljati o stanju društva i društvenih odnosa, u regionu i svijetu, ali bez pominjanja konkretnih političkih partija i političara.
u redu ja se slažem da se razgovara na ovu temu bez konkretnog imenovanja pojedinca ili partije, dovoljan će biti osvrt na odnose u društvu, npr. možemo polemisati o tome da li je tzv. demokratsko društvo, ili društva, u kome živimo, u suštini podjeljeno strogo na kaste, i to samo dvije - privilegovani i bogati na jednoj, te obespravljeni, ograničeni na svakom koraku, siromašni te manje siromašni na drugoj, i to u odnosu 3 naspram 97 odsto,
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Narodi ovoga regiona, posebno sa prostora exYU, imaju debeli razlog da se čudom čude onome što ima je servirano sa Zapada kao veliko civilizacijsko dostignuće, poznato pod pojmom demokratije. Kažem, imaju razlog da se čude, naročito oni malo stariji koji pamte socijalističku demokratiju i izvikani jednopartijski sistem. Ta ismijavana demokratija i anatemisani sistem, ponuduili su i obezbjedeili: radničko samoupravljanje, zaposlenost za sve koji su željeli raditi, besplatno školovanje za sve, zdravstvenu zaštitu za sve, apsolutnu sigurnost građana i njihove imemovine, jednakost među ljudima i narodima, a što je najvažnije, raspodjela nacionalnog dohotka, vršena je po daleko moralnijim i humanijim principima, tako da klasnog raslojavanja u društvu gotovo i nije bilo.
Ovo "civilizacijsko dostignuće" koje sada svi osjećamo na svojoj koži, ne nudi nam ništa od toga! Naprotiv, na sceni je opšta nezaposlenost, opšta nesigurnost, ogroman procenat građana živi na granici sisromaštva, čak i oni koji su zaposleni nisu sigurni da će već sutra raditi, a o nekakvom redovnom isplaćivanju njihovih zarada, da i ne govorimo.
Ljudi gledaju lakrdijašku trku političara u nastojanju da se domognu vlasti, a, s prvenstvenim ciljem da obogate sebe i svoje potomstvo, i tako u krug. Živjela demokratija!!!
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Narodi ovoga regiona, posebno sa prostora exYU, imaju debeli razlog da se čudom čude onome što ima je servirano sa Zapada kao veliko civilizacijsko dostignuće, poznato pod pojmom demokratije. Kažem, imaju razlog da se čude, naročito oni malo stariji koji pamte socijalističku demokratiju i izvikani jednopartijski sistem. Ta ismijavana demokratija i anatemisani sistem, ponuduili su i obezbjedeili: radničko samoupravljanje, zaposlenost za sve koji su željeli raditi, besplatno školovanje za sve, zdravstvenu zaštitu za sve, apsolutnu sigurnost građana i njihove imemovine, jednakost među ljudima i narodima, a što je najvažnije, raspodjela nacionalnog dohotka, vršena je po daleko moralnijim i humanijim principima, tako da klasnog raslojavanja u društvu gotovo i nije bilo.
Ovo "civilizacijsko dostignuće" koje sada svi osjećamo na svojoj koži, ne nudi nam ništa od toga! Naprotiv, na sceni je opšta nezaposlenost, opšta nesigurnost, ogroman procenat građana živi na granici sisromaštva, čak i oni koji su zaposleni nisu sigurni da će već sutra raditi, a o nekakvom redovnom isplaćivanju njihovih zarada, da i ne govorimo.
Ljudi gledaju lakrdijašku trku političara u nastojanju da se domognu vlasti, a, s prvenstvenim ciljem da obogate sebe i svoje potomstvo, i tako u krug. Živjela demokratija!!!
da, još jedna parodija, naime nedavno mi je jedan čovjek govorio,˝onaj sistem koji je opovrgavao boga, bio je po svojim djelima daleko bliže bogu, nego današnji sistemi slobodne demokratije koji na sve strane huče o bogu, a po djelima su njegovi neprijatelji¨
moje skromno mišljenje je da se ovdje zapravo radi o sindromu izgubljenog raja, znači još jedan experiment mudraca koji vrte globus,
nije nepoznanica da Tito na svom memorijalnom spomeniku nema petokrake, tj. da je najvjerovatnije pripadao jednoj od tajnih masonskih loža, cilj je bio da se stvori raj na zemlji, i da ljudi osjete takvu blagodet i to na jedno relativno duže vrijeme, a zatim je taj kolač naglo oduzet a mi bačeni u vratolomiju bratoubilačkog rata, pljačke, špekulacije...,
sada kao da tog raja nije bilo, niko se od političara ne osvrće na taj period izvlačeći poučne konsekvence za sadašnje tegobno vrijeme, naprotiv taj se period nastoji vještim ispiranjem mozga potpuno izbrisati iz kolektivnog pamćenja,
eto Jurivaka, znam da ovdje ne treba spominjati imena, ali vjeruj mi da ove marionete ni nemaju imena, oni su kao programirani roboti koji samo znaju za laž, manipulaciju i korupciju, čast rijetkim izuzetcima,
 
Natrag
Top