Da li je ovo vrijeme da se imaju djeca?

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Malo ću dramatizirati: blizu gladi, blizu bijede, nezaposlenost, sve ograničeniji zdravstveni sustav, najavljeno urušavanje penzionog sustava,....
Da li je vaše dijete "zaslužilo" da se sada rodi?
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Na prvi pogled zeško pitanje. Ali, deca su se rađala i u srednjem veku, u doba barbarstva, za vreme ratova...da su ljudi tako razmišljali, odavno nas ne bi bilo. Deca se rađaju iz ljubavi. Život je nemilosrdan, kako u životinjskom svetu, tako i u ljudskom, a na živom biću je da se sa tim teškoćama izbori. Najjači samo opstaju.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Odlično pitanje, ali ne mogu dati iskren odgovor, jer bi bio neprirodan. Narod mora da se množi, množio se i pod tuđinskim vladavinama, pa što ne bi i sada. A kada bih govorila razumski i iskreno, rekla bih ne, jer postaješ krvnik svom đetetu, dajući mu život da se muči u ovom suludom svijetu, koji je na rubu propasti, s obzirom koliko je zavladalo zlo, ne znam da li mogu doći gora vremena. Ako tome pridodamo sistem etičkih vrijednosti, koji se potpuno pretumbao, onda niko ko ima malo zdravog razuma, ne bi rađao đecu. Ali razum nema mnogo veze sa srcem i ljudi će se i dalje množiti, tako kažu da treba.:)
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Slažem se sa Besherat. Naravno da sam za što više dece, ali realno treba gledati na stanje u porodici. Pogledajte ovo u Srbiji za povraćaj PDV-a od bebi opreme. Pa nisam se, iskreno, nadao da će tako ispasti. Mislio sam kupis vrati ti se PDV ili ga jednostavno ukinu na svu bebi opremu, a ne ovako do 3 godine i do 55000dinara. Pa šta je 55000 dinara na godišnjem nivou za bebu, to su samo pelene i hrana.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Nije samo stvar u materijalnoj nemogućnosti, toga je uvijek bilo, ako ne i gore, nego više u prostom egzistencijalnom smislu, kada ta đeca odrastu. Da bi uspjeli u životu, neće sigurno biti istinoljubivi, pravdoljubivi, obrazovani, moraju da budu ološi i lopovi. E u tome je problem, jer smo mi dozvolili da takvo naslijeđe ostane i zaživi kao najnormalnija pojava na svijetu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mislim da je ovo pitanje vise vezano za sociologiju nego za filozofiju
 
Natrag
Top