Da li je moguće napraviti listu pjesama?

Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Da li je moguće da od ovoga:
beogradski-sindikat.jpg

Napravim listu pjesama da imam npr: u wordu ili text document listu ovih pjesama kao tekst?
Pošto ručno da sve prepisujem ono... :)
Ovo sam naveo kao primjer inače imam oko 200 pjesama koji mi trebaju kao lista u teks formi.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Nisam ranije primetio da nisi dobio odgovor (a i ne verujem da sam u zivotu napravio neku playlistu) pa mi oprosti sto se tek sada javljam. Kum mi je pre dve godine postavio isto pitanje pa sam tada "nasao resenje" za njega a ono je ujedno i odgovor na tvoje pitanje:

Otvori folder sa pesmama u Total Commander-u. Selektuj sve pesme ili samo one koje zelis. Iz "MARK" padajuceg menija u Total commanderu izaberi "Copy selected names to clipboard". Otvori Word, notepad ili sta god slicno zelis i "PASTE". To je sve, dobio si listu pesama u tekstualnom fomatu.
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
35
print folder je resenje ,skini program odavde :
Kod:
http://no-nonsense-software.com/cgi-bin/redirect/cgirdir.exe?printfolder
i posle instalacije ucitas u njega folder koji zelis da iscitas i dobijas spisak u Txt formatu koji mozes da odstampas
pozz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Onda je resenje vec nadjeno jos u drugom postu, cak i Demo ce da ti zavrsi poso, izguglaj ga, posto ga ima svuda, aktiviraj ga, u meniju otvori folder i stikliraj sve pesme da pocrvene, a zatim skroz gore levo pretisni Mark i [hl]Copy Selected names to Clipboard[/hl] .
Zatim izvrsis paste u bilo kom tekstualnom editoru, Wordpadu. Ako listu kopiras u Notepadu kad pretisnes da snimis sa Save as komandom, dole stilkiraj opciju Encoding, da bude [hl]Unicode[/hl], zbog kompaktibilnosti sa cudnim fontovima i karakterima.
Inace me je Total Commander prijatno iznenadio, sa obiljem opcija, besplatnih plugina za otvaranje cak i neverovatnih paketa programa, moze ladno da se svrsta u hacking tools, iznad svega ce mu se zaradovati kolekcionari knjiga zbog svoje opcije exportovanja naslova, koja bi u nekim normalnim okolnostima rucnog kopiranja bila neprihvatljiva.
 
Natrag
Top