Da li je Isus zaista rodjen 25. prosinca/7. januara?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zanci mileriste se otpuzuje da prave neke datume, a katolici i pravoslavci racunaju dan Kristovog rodjenja, i to dan 25.12.
To nije isto, to se ne moze porediti.
Odredjivanja datuma dolaska je zabranjeno!

Pa sto puta sam citao da su katolici priznali da je to poganski dan, rodjendan Boga Sunca.
Nisu katolici nikada priznali da je to paganski dan, stavise ako proveris istoriju naci ces da su mitraisti preuzeli 25. decembar od Hriscana a ne obrnuto, zato sto je mitraizam sinkreticka religija koja je u sebe preuzimala obelezja drugih vera. Tako su oni preuzeli ne samo 25. decembar nego i euharistiju, vaskrsenje, vaznesenje, rodjenje u pecini slicno Hristovom i sve to primenjuju za svog boga. Da je neko ziveo u to vreme a da nije znao cinjenicu da je mitraisticka religija stvorena da bi parirala narastajucem Hriscanstvu, morao bi da tvrdi da je citavo Hriscanstvo nastalo iz mitraizma a da je Isus u stvari bog sunca!

Zapravo, to neki i tvrde, na primer Zeitgaist!

Vi se sa svojim spekulacijama , nepoznavanjem istorije itd.. svrstavate rame uz rame sa neprijateljima Hriscanstva.

Ako te zanima kako se doslo do 25. decembra, doslo se judejskom tradicijom racunanja, a datum je bio poznat kao dan Hristovog rodjenja jos i pre nastanka mitraizma, dakle nismo ga mi od mitraista ni mogli preuzeti!

Prosto, ne znate istoriju, i sve vase price se temelje na fikciji i pricama tipa "Den Braun"!

Pozdrav, i budi malo pametan pa proveri sta drugi kazu, a ne samo sta kaze tvoja crkva, prestani da slusas propagandu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa cak i da je Isus rodjen na jedan od tih dva termina ,nigde nije zapisano da su mu roditelji,ucenici ili on sam licno,slavili rodjendan.Da je ikada slavio rodjendan to bi siugurno bilo zapisano,zar ne? Rodjendane su slavili samo bogati razvratnici,dok je to za narod bila gadost..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa cak i da je Isus rodjen na jedan od tih dva termina ,nigde nije zapisano da su mu roditelji,ucenici ili on sam licno,slavili rodjendan.

Da li je nešto grijeh ne zavisi od čina, nego od motiva. Samo ne od uvjerenja po miretu, jer su svi uvjereni da je ono što rade ispravno.

I zavisi od duha slavljenja, koje je dokaz kakvo je srce, ako je paganski duh slavljenja.

Tako da JS džabe poznavanje istina, kada ih formalno poznaju, ne shvatajući pravi smisao te istine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, kako onda tumačiš biblijske dokaze po kojima je Isus rođen u proleće?

Da li biblija iznosi neistine?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa cak i da je Isus rodjen na jedan od tih dva termina ,nigde nije zapisano da su mu roditelji,ucenici ili on sam licno,slavili rodjendan.Da je ikada slavio rodjendan to bi siugurno bilo zapisano,zar ne? Rodjendane su slavili samo bogati razvratnici,dok je to za narod bila gadost..
Sta su mudraci radili kada su dosli da
mu se poklone nego slavili njegovo rodjenje - njegov rodjendan?

Ako i ne trebaa slaviti ljude ili njihove rodjendane, opet se ovde radi o proslavljanju Hrista Boga a ne nekog coveka.

Ako vama i nije Bog velikim slovom, opet je to onaj za kojeg je Otac rekao da svi treba da mu se klanjaju.

Dakle, nista lose se ne cini, samo ako vi zelite predstaviti losim.

A to za datum, niste trazili dovoljno u istoriji, nisu Hriscani uopste preuzeli 25. decembar od mitraista nego su mitraisti preuzeli od Hriscana , da bi parirali narastajucem uticaju Hriscanstva. Jer taj datum je kod Hriscana bio poznat pre nastanka mitraizma. Mitraizam je kao religija nastao nakon Hriscanstva i bio je carska religija - religija vladara, koju su nametali da bi objedinili caratvo! Pa su ubacili i neke Hriscanske elemente - 25. decembar npr. Dakle, mitraizam je bio sinkreticka religija i pokusaj ujedinjenja verskog sistema u rimu!

Necu da vam dajem reference sami trazite, ako vam ja dam necete mi verovati...

Mire, kako onda tumačiš biblijske dokaze po kojima je Isus rođen u proleće?

Da li biblija iznosi neistine?
Biblija nije protivna ovome, ti ne tumacis Pismo ispravno. Zima u Izraelu je blaga i kisiovita a napolju se moze boraviti pod vedrim nebom, a pored toga mudraci dolaze sa istoka iz udaljenih krajeva gde je klima bila sasvim drugacija nego ona u Izraelu, pa su oni boravili pod vedrim nebom.

Nista vi ne razumete i ne razmisljate, zatvorili vam um ko farisejima pokrivalom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sam prosudi da li treba da poslušam tebe, ili bibliju koja tačno precizira vreme Isusovog rođenja.

Vreme Isusovog rođenja je u bibliji tačno zabeleženo.

Da vidimo šta biblija kaže:

"A u šesti mjesec posla Bog anđela Gavrila u grad Galilejski po imenu Nazaret K djevojci isprošenoj za muža, po imenu Josifa iz doma Davidova; i djevojci bješe ime Marija"
( Luka 1.26 - 27 )

Šesti mesec je kod Jevreja bio Avgust, jer je u bibliji nova godina počinjala u mesecu Avivu, tačnije - na ravnodnevicu 21 - 22 marta.

Računajući devet meseci koliko traje trudnoća od tog šestog meseca ili Avgusta, dolazimo u mesec Maj, kada je Isus rođen, i kada je bilo toplo jer su pastiri napasali svoja stada na Jerusalimskim brežuljcima.

"I bijahu pastiri u onome kraju koji čuvahu noćnu stražu kod stada svojega.
I gle, anđeo Gospodnji stade među njima, i slava Gospodnja obasja ih; i uplašiše se vrlo" ( Luka 2. 8 - 9 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sta su mudraci radili kada su dosli da
mu se poklone nego slavili njegovo rodjenje - njegov rodjendan?

Mudraci nisu došli na njegov rođendan, Isus je već imao oko 1 godine kada su oni došli.

Ako i ne trebaa slaviti ljude ili njihove rodjendane, opet se ovde radi o proslavljanju Hrista Boga a ne nekog coveka.

Bitan je duh slavljenja, to JS ne mogu da shvate, oni samo površno gledaju na čin slavlja, pa misle da je svaki rođendan pagansko slavlje.

Ako vama i nije Bog velikim slovom, opet je to onaj za kojeg je Otac rekao da svi treba da mu se klanjaju.

Oni se klanjaju imenu Jehova, njima uopšte nije bitan karakter Boga na kojeg se pozivaju, slave ime, a ne karakter.

Dakle, nista lose se ne cini, samo ako vi zelite predstaviti losim.

Ako je duh slavljenja paganski onda jeste, ako nije onda nije grijeh.

A to za datum, niste trazili dovoljno u istoriji, nisu Hriscani uopste preuzeli 25. decembar od mitraista nego su mitraisti preuzeli od Hriscana , da bi parirali narastajucem uticaju Hriscanstva. Jer taj datum je kod Hriscana bio poznat pre nastanka mitraizma.

Oni misle da će promijenom datuma da promijene duh slavljenja. KO da je datum bitan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mudraci nisu došli na njegov rođendan, Isus je već imao oko 1 godine kada su oni došli.



Bitan je duh slavljenja, to JS ne mogu da shvate, oni samo površno gledaju na čin slavlja, pa misle da je svaki rođendan pagansko slavlje.



Oni se klanjaju imenu Jehova, njima uopšte nije bitan karakter Boga na kojeg se pozivaju, slave ime, a ne karakter.



Ako je duh slavljenja paganski onda jeste, ako nije onda nije grijeh.



Oni misle da će promijenom datuma da promijene duh slavljenja. KO da je datum bitan.
Zasto pises meni kad si se uglavnom sa svime slozio? Sta te izjeda?

A o ovom tvom pogresnom predstavljanju licnosti Jehovinih Svedoka necu ni da govorim,to radis ne samo njima nego svima! Tako kazes da im nije bitan Bozji karakter a oni najvise ukazuju na njega u svojim knjigama i govore da ljudi po karakteru moraju biti kao Hristos - identicni!

Dezinformacija opet. I sta sad hoces da se slozim sa tobom kad ih pogresno predstavljas? Ne mogu da se slozim sa tvojim osudjivanjem i upiranjem prsta u sve i svakoga bez razloga, ne mogu!

Ko nema savesti i pravicnosti u sebi, nek te podrzava!

Ti ces mnogo biti osudjen kad sudis drugima!

Nego sta su, nego mudraci proslavljali rodjenje? Proslava rodjenja se zove "proslava rodjendana". A ko meni brani da ja proslavljam Hristovo rodjenje? To moze ciniti samo sotona!

Ti nemoj proslavljati njegov rodjendan, to nisam ni ocekivao od tebe, kao sto nisam ocekivao ni da nas ne optuzis za paganako shvatanje!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, njima je sve što mi radimo pagansko, sve, pa i Uskrs, Božić, ma svaki vid iskazivanja vere u Boga.
Kalvinisti su to, usukani puritanci koji su tokom vladavine Kromvela u Engleskoj zabranjivali i ples, pevanje, svaki vid ljudske radosti. Takvi su bili i u Masačusetsu, gde su tokom histerije lova na veštice pobili hiljade nevinih žena i muškaraca, jedina im je razlika u odnosu na njima mrsku inkviziciju što su ljude vešali, ali su ih i spaljivali, desetine hiljada katolika je u Engleskoj osetilo "milost" pismolatora pržeći se na tihoj vatri.
"Vera" koja pismom, koje je objava Boga koji je Radost, zabranjuje i osuđuje radovanje, koja zabranjuje čoveku da se raduje danu kada mu je Bog darovao dete, ili dan kada smo mi sami, ili nama dragi ugledali svetlost života, koja zabranjuje da se radujemo Rođenju Hrista Spasitelja, da se radujemo Uskrsnuću, da slavimo Njegove Svete, nije NJEGOVA VERA. NIJE OD BOGA, nego od onog koji izvrće pismo, i koristi ga da LJUDIMA OGADI BOGA.
 
Natrag
Top