Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu?

Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu,preko ramena

  • DA

    Votes: 4 44,4%
  • NE

    Votes: 5 55,6%

  • Total voters
    9
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja nigde nisam napisao da se Isus nije šišao, već upravo "da su Nazareni imali poseban običaj spravljanja frizure, sa češljanjem po sredini, gde je kosa padala preko ramena.
To nije bila dugačka, već duža kosa do nivoa ramena.

Dakle, ti priznaješ da vi tvrdite da je Bog jednu stvar blagoslovio u starom zavetu, a tu istu stvar u novom nazvao sramotom i grehom.

Isusa nikad nije bilo briga da drzi obicaje drugih naroda vec samo Judejaca..Bas njega briga kakvu kosu nose Nazarecani....,on je bio Judejac i u skladu sa zakonom se i ponasao.
Zar ti mislis da kad njega nisu mogli da oblikuju ni fariseji ni sadukeji po svom nahodjenju,da su to mogli da ga nateraju stanovnici Nazareta??? ma nema sanse.

Nadalje zakon o nazirejima nema nikakve veze sa ljudima iz mesta Nazaret.sem slicnost u slovima
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da Nazirej nema veze sa Nazaretom, ali ja sam pisao o Hristovom odrastanju u Nazaretu, gde je Isus ipak usvojio neke običaje iz mesta odakle je, a sam Bog je tako uredio, da on odrasta u takvom okruženju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Naravno da Nazirej nema veze sa Nazaretom, ali ja sam pisao o Hristovom odrastanju u Nazaretu, gde je Isus ipak usvojio neke običaje iz mesta odakle je, a sam Bog je tako uredio, da on odrasta u takvom okruženju.
Nazireji i Nazaret su dva razlicita pojma.
Mozda znas da nazireji nisu smeli da piju vino,nit bilo kakav alkohol,a Samson je pio????,zar ne?
U Izraelu Isusovog vremena bilo je sasvim normalno sisanje kose,i Isus sigurno nije imao dugu kosu kao zena.On se oblacio i udesavao kao i svi ostali Jevreji njegovog vremena i nije se od njih razlikovao.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
...

SIN od Boga Jedinoga Oca YHVH -
G Yehoshua – bio je LIJEP čovjek ????

=======

IZAIJA 53,2

Izrastao je pred njim poput izdanka, poput korijena iz zemlje sasušene.

NE BIJAŠE NA NJEM LJEPOTE

NI SJAJA DA BISMO SE U NJ ZAGLEDALI,

NI LJUPKOSTI DA BI NAM SE SVIDIO.
------------
Kako se danas prikazuju slike SINA G Yehoshue?
NE REALNO!!!
-----------
SIN G Yehoshua je Židov!
-----------

Židovi su;


niži
tamnije puti
crne kose
tamnih očiju

Nije bio Nazirej,
pa time nije imao dugu kosu
...........
EZEKIEL 44,20

I neka ne briju glave,

a NI BUJNE KOSE NEKA NE PUŠTAJU,

nego neka strigu kosu.


1. KORINĆANIMA 11,14

Ne uči li nas i sama narav
DA JE MUŽU SRAMOTA AKO GOJI KOSU?
,,,,,,,,,,,,,

Muškarci ne smiju imati DUGU KOSU!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A tema je vrh, da li je Isus imao dugu kosu. A da li je bila kovrdzava? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samson je imao dugu kosu.

Kada su ga filisteji osisali na prevaru Dalide - Bog ga je napustio, i izgubio je snagu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Samson je imao dugu kosu.

Kada su ga filisteji osisali na prevaru Dalide - Bog ga je napustio, i izgubio je snagu.

A da li je Isus imao plavu ili crnu kosu? Onda, da li mu je kosa bila kovrdzava ili ravna? Da li je vezivao kosu? I koliko je kosa bila duga, dal do ramena ili duza?

Sve ovo su izgleda jako vazna pitanja! Ali samo Jehovinim Svedocima, jer oni Isusa crtaju sa kratkom kosom, pa misle da je njihov opis tacan..

Za obicnog vernika su to nebitne stvari, mi zapravo i ne znamo kako je Isus tacno izgledao! Ali imamo neke opise rimskih zvanicnika u to vreme koji su opisivali Isusov izgled, a prema njima on je imao duzu kosu..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije tada bilo škara u svakoj kući. A i škare su bile lošijegg kvaliteta. Logika kaže da su ljudi morali imali dulju kosu. :)
 
Natrag
Top