Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu?

Da li je Isus Hrist nosio dugu kosu,preko ramena

  • DA

    Votes: 4 44,4%
  • NE

    Votes: 5 55,6%

  • Total voters
    9
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Onda je to bilo sramota i za Samsona, i Samson ode u pakao:)

Pa ti jos uvek verujes i u pakao?,jos jedna bogohulna nauka da Bog muci ljude vecno u paklu...
Samson je bio Bozji Nazirej od majcine utrobe.I po zakonu o nazirejima nije smeo da se sisa,dakle on je MORAO da gaji dugu kosu i da pravi pletenice,jer se od rodjenja nije sisao i da mu se ne bi vukla po zemlji. To je bilo po Bozjem zakonu za nazireje. To za Isusa nije vazilo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne verujem u pakao, već je to bila ironična opaska na tvoj stav.

Dakle, Samson je prekršio savet apostola Pavla, i postao simbol sramote.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja ne verujem u pakao, već je to bila ironična opaska na tvoj stav.

Dakle, Samson je prekršio savet apostola Pavla, i postao simbol sramote.
Samson je bio Bozji Nazirej od majcine utobe i bio je podlozan Bozjem zakonu.
Njegova kosa je bila izuzetno duga ,tako da je napravio cak 7 pletenica od nje,i to je sve po zakonu,i to je bilo na slavu i cast Jehove Boga.
Za razliku od Samsona,Isus je bio kao i ostali Jevreji,niti se previse razlikovao od njih,niti se bilo cime isticao od njih.Tako da kao i za sve ostale Jevreje i za Isusa je bilo sramotno da gaji dugu kosu kao zena.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stari zavet je zabranjivao sečenje kose, jednostavno je duža kosa bila običaj.

Još nije dat odgovor "da li je Samson postao simbol sramote, jer je nosio dugu kosu?"

Ali pazi, nema kompromisa.

ILI, ILI.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Stari zavet je zabranjivao sečenje kose, jednostavno je duža kosa bila običaj.

Još nije dat odgovor "da li je Samson postao simbol sramote, jer je nosio dugu kosu?"

Ali pazi, nema kompromisa.

ILI, ILI.

O kakvoj sramoti Samsona govoris???
On je bio Bozji Nazirej od majcine utrobe i njegova duga kosa je bila cast i ponos.
A kad govoris o secenju kose prema starom savezu nemoj da mesas nazireje sa ostalim narodom.
Samo slabici gaje dugu kosu kao zene,a pravi muskarci se mnogo znoje od rada i skracuju svoju kosu da im bude lakse radi higijene.Duga kosa je za muskarca uvek bila sramota,sem za Nazireje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To se zove prljavi kompromis najgore vrste.

To bi značilo - da su greh i sramota za neke ljude to i ništa drugo, a za druge čast i ponos.

To je filozofija indoktriniranog konfuznog uma.

Pa ti tako napadas samoga Boga Stvoritelja i njegove propise.Jel to za tebe Jehova Bog pravi prljave kompromise najgore vrste???
Nije li Jehova Bog dao zakon o nazirejima da samo oni nose dugu kosu???
Nije li Jehova Bog ili njegov sin Isus Hrist ista prigovorio zapisu u Novom savezy da je SRAMOTA za coveka da nosi dugu kosu???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa ti tako napadas samoga Boga Stvoritelja i njegove propise.Jel to za tebe Jehova Bog pravi prljave kompromise najgore vrste???
???

Ne Zaokret, upravo ti i Jehovini svedoci vašom filozofijom sramotite Boga, i činite ga kontradiktornim i paradoksalnim, jer tvrdite da je jednu stvar blagoslovio u starom zavetu, a tu istu stvar u novom nazvao sramotom i grehom.

Ja tvrdim samo ono što je ukontekstu, a njega sam već izneo više puta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne Zaokret, upravo ti i Jehovini svedoci vašom filozofijom sramotite Boga, i činite ga kontradiktornim i paradoksalnim, jer tvrdite da je jednu stvar blagoslovio u starom zavetu, a tu istu stvar u novom nazvao sramotom i grehom.

Ja tvrdim samo ono što je ukontekstu, a njega sam već izneo više puta.

Nosenje duge kose je vazilo samo za nazireje ,i oni su morali da se drze strogih nazirejskih pravila.
Isus nije bio nazirej i nije imao razloga da nosi dugu kosu kao zena kako vi zelite da ga predstavite.
Ne zaboravi da Samson iako je imao dugu kosu,vodio racuna o njoj i da je imao 7 pletenica.
Sta mislis kolka je kosa nekome ko se ne sisa od rodjenja pa kad napuni 20 godina,a Isus je poceo sluzbu sa oko 30 godina.???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nigde nisam napisao da se Isus nije šišao, već upravo "da su Nazareni imali poseban običaj spravljanja frizure, sa češljanjem po sredini, gde je kosa padala preko ramena.
To nije bila dugačka, već duža kosa do nivoa ramena.

Dakle, ti priznaješ da vi tvrdite da je Bog jednu stvar blagoslovio u starom zavetu, a tu istu stvar u novom nazvao sramotom i grehom.
 
Natrag
Top