Da li i Vaše dete skuplja Yu-Gi-Oh Kartice ?!!

Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Verujem da je sve to prolazno kao i ovi trenutni crtaci na tv..Dok je bio Ben Ten svi su se igrali te igre po parkicima, pa onda Kod Lioko, a za devojcice winx, pa su sad aktuelne neke sirene...Mislim da je to bezazleno i deca ce se igrati neko vreme dok se ne pojavi nesto novo ..

Bilo je toga i kad sam kao mala skupljala slicice iz nekih filmova ili serija koje su se tad prodavale,.. igrali smo se partizana i nemaca ili kauboja i indijanaca..Tada je takvo vreme bilo....A sada su drugi likovi i junaci..

Kada bismo analizirali tako i svaku bajku koju su napisala braca Grim ili Andersen, i tu bi videli dosta losih stvari za decu ..Ubijanje vukova,pokusaje ubistva Snezane, izrabljivanje i maltretiranje Pepeljuge...:vorred:
Da li smo mi razmisljali o tome kad smo bili deca ili smo jednostavno citali bajke i uzivali u njima?
smile3
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Moj klinac je skupljao Yu-Gi-Oh karte neko vreme i bio opsednut njima..znam jer me je terao da mu prevodim znacenje i jacinu moci istih..nacitala sam se gluposti ..da to nije normalno,kakva sve cudovista..duhovi i carobnjaci..uzass
Proslo ga je i neko vreme su se istim karticama ,,duljali,,sta god to znacilo..kao sto smo mi nekad okretali slicice dlanom...ne znam kako se to zove..tapkanje ili slicno tome.Sad su te iste kartice negde na dnu fioke o njima ne razmislja niti ga zanimaju.Mislim da nema bojazni od loseg uticaja..to je samo trenutni trend koji ce nestati cim se pojavi nesto novo.Ja sam skupljala kojesta kad sam bila mala..gledala crtace i po neki film..a najvise citala knjige.Sada su u trendu neke druge stvari.Treba decu pratiti..posmatrati i usmeravati ,mislim da bi zabrane imale kontra efekat jer bi ih privlacilo bas ono sto im nije dostupno i sto im je zabranjeno jer sva druga deca imaju bas to i svi se sada time zabavljaju.
Svidja mi se ovo kako Nency gleda na bajke..:vorred:
Da smo tako razmisljali kad smo bili mali verovatno bi te bajke bile horor price..ali nisu ,vec su nam ostale u lepom secanju pa iste te citamo i nasoj deci kao sto su to radili nasi roditelji nama.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
53
Za mene ce mnogi reci da sam preterano stroga majka ja deci ne dozvoljavam skupljane ovih ili bilo kojih drugih slicica i albuma jer je to cisto bacanje para pa za uzvrat kupujem npr. slagalice,bajke,bojanke.I nije mi bitno sto ce neko reci pa sva deca imaju to i to ako ja mislim da za moje dete to nije dobro ono ga nece dobiti nipokoju cenu.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Za mene ce mnogi reci da sam preterano stroga majka ja deci ne dozvoljavam skupljane ovih ili bilo kojih drugih slicica i albuma jer je to cisto bacanje para pa za uzvrat kupujem npr. slagalice,bajke,bojanke.I nije mi bitno sto ce neko reci pa sva deca imaju to i to ako ja mislim da za moje dete to nije dobro ono ga nece dobiti nipokoju cenu.

Nije stvar u tome da li si stroga mama ili ne to je tvoj stav i to se poštuje. E, sad ja kao mama koja dozvoljava detetu da sakuplja albume (sakupljala sam ih i ja, i čuvam ih i danas) moram da iznesem i svoj stav. Mislim da sakupljanje nije samo bacanje para to je neka vrsta početnog kolekcionarstva. Mislim, pa pogledajte samo odrasle muškarce koji su letos menjali sličice fudbalera ili onu gospođu što ima kolekciju igračaka iz kinder jajeta?... Opet, kako proceniti da li je nešto za dete dobro? Nisu ni sve bajke ni sve slagalice baš najbolji izbor... Ne kažem da treba povlađivati opštem ukusu ali zašto uskratiti detetu neke sličice i album - pa prosečna kutija cigereta košta ko pet kesica sličica...
Svako sakupljanje je faza u odrastanju. Naravno da ne treba da započnu stotrideset albuma (u ovom momentu aktuelno je bar pet različitih) ali jedan koji ćete zajedno lepiti, što da ne? Na primer onaj album sa psima nam je baš dobro došao kao dodatni materijal za neki referat (ne kažem da to nismo mogli naći i na drugom mestu) a i sličice su baš slatke ili oni stikeri - ja imam dva na telefonu...
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Zahvaljujem se svima na komentarima. Želja mi je da skrenem zaista paznju, više novopečenim ili budućim roditeljima na ovakve ili slične stvari, jer sa sličica Yu-Gi-Oh prelaze na Gormite. To su ustvari neke pa što da ne, retardirane figurice od oko 150 dinara. Deca te prosto mole da im ih kupiš. Pod moliti misli se vrištanje, ujedanje, štrajk glađu.
Kada dete dobije neke pare, ne računa koliko može da kupi čokoladica, već koliko može Gormita da kupi.
Savet:NI SLUČAJNO nemojte da pitate dete šta su to Gormiti. Ima cak i vic na tu temu
Osoba starija od 3 godine: "Je li mali, šta su ti to Gormiti?"
Mali: "U, to su ti ove iglackice. Ovaj ti je vazduh, ovaj ti je vatra, ovaj ti je kao ptica, ovaj ti je lubenica..."
Osoba starija od 3 godine: "E mali, žurim. Odoh da se predoziram dok još nije kasno..."
Mali: "Stani! Jos ti nisam sve isplicao!!!"


Za mene ce mnogi reci da sam preterano stroga majka ja deci ne dozvoljavam skupljane ovih ili bilo kojih drugih slicica i albuma jer je to cisto bacanje para pa za uzvrat kupujem npr. slagalice,bajke,bojanke.I nije mi bitno sto ce neko reci pa sva deca imaju to i to ako ja mislim da za moje dete to nije dobro ono ga nece dobiti nipokoju cenu.

Nemoj da kupuješ bojanke. Imaš na netu, neka dete izabere koje će i ištampaš mu ih. BOJANKE ZA DECU - FREE COLORING PAGES
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Za mene ce mnogi reci da sam preterano stroga majka ja deci ne dozvoljavam skupljane ovih ili bilo kojih drugih slicica i albuma jer je to cisto bacanje para pa za uzvrat kupujem npr. slagalice,bajke,bojanke.I nije mi bitno sto ce neko reci pa sva deca imaju to i to ako ja mislim da za moje dete to nije dobro ono ga nece dobiti nipokoju cenu.

Vidi, ne bih da ti solim pamet, ali mislim da ćeš postići samo suprotan efekat. Sad će dijete za tim da čezne više nego ljeba da mu daš da jede. Mislit će da je to nešto specijalno, nedostižno, patit će za njima. Ne kažem da im treba kupiti svaku glupost koja se pojavi, a pojavljuju se svakih mjesec dana, jer kako bi inače trgovine šljakale. I ne treba ukus đeci graditi na našem ukusu. To su nove generacije, a svako vrijeme ima neke svoje favorite. I kada je u pitanju muzika i zabava i interesovanja. Ja sam sa drugaricama igrala " Lokica ", pravile smo koreografije same ispred zgrade. Mojima je juče starija sestra kupila Bakugane i igraju se s njima. Kupovali smo i sličice Kod Lioko i taj album je još sinu interesantan, a čak se i meni taj crtani sviđao. Pokušavam da razumijem njihovo doba i njihova interesovanja i način na koji oni razmišljaju. Jer samo im se na taj način mogu približiti. Ne mogu od njih da očekujem da skupljaju sličice " Sandokana " i da ih vremenskom mašinom vraćam u svoju prošlost. Oni su ličnosti za sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
53
Kupili samo albume.Hvala svima bas sam se zapitala pa dobro dal sam normalna salim se
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Pogledajte i ovaj web site D A R K ,
kada se ulogujete kliknite na the new world, i ... stvarno novi svet namenjen klincima??? malo je jezivo zar ne!!??
googles.png

Ovako izgleda GAME INFO

Imagine if every myth, conspiracy theory and urban legend was true. Imagine if your worst nightmare came to life. Imagine a world where vampires hunt for mortal blood in dingy London nightclubs, where werewolves lurk in the sewers beneath Seoul, and where the undead prey on the living in the shadows of New York City. This is the premise for «The Secret World», Funcom's upcoming massively multiplayer online game set in the modern day real world.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top