Da li garderoba čini čoveka ?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ne generalizujem, samo stavljam tvrdnju na "ekstremno ispitivanje", jer se tako najbolje vidi "da li pije vodu ili ne"! Dobili su šansu, od mučenika kao što su i oni. Da li je to šansa??? Jeste, po onoj narodnoj: "Svaka rupa nađe zakrpu"...

Jao, Re, pa svi smo mi za neke il' rupa il' zakrpa, valjda je bitno da se spoje oba i da ljubav cveta :yahoo:
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Ne generalizujem, samo stavljam tvrdnju na "ekstremno ispitivanje", jer se tako najbolje vidi "da li pije vodu ili ne"! Dobili su šansu, od mučenika kao što su i oni. Da li je to šansa??? Jeste, po onoj narodnoj: "Svaka rupa nađe zakrpu"...

Lepo što si ovaj primer dala, njega sam hteo da pomenem posle onog "komunalnog"! :) Primer vojničke uniforme i ljudi koji ga nose. Ovo mogu da potvrdim iz ličnog primera (još se sećam). Koliko je ona danas "aktuelna"? Toliko da te ljudi gledaju kao na smrdljivu i zatucanu vreću buva, bahatu, razuzdanu, otupelu od puzanja po prašini...

Pa to ti pričam, nekada su žene obožavale oficire, a sada si sam ilustrovao za šta ih smatraju. To se menja, moda, stilovi. Dakle, zabluda. Odelo dovodi u zabludu druge ljude. Pred čovekom i iza čoveka je to ko je i kakav je a sve ostalo jako brzo padne u zaborav.

Sećam se priča momaka a i devojaka: " Sinoć mačka i po, danas sam pobegao glavom bez obzira!"
Danas: "Kakav frajer!", sutra: "ma pusti, prostačina i primitivac".

Pitam se: što li?

Ja bih sve te težnje da se izgleda bolje i lepše podvela pod jednu jedinu reč. Sujeta. I ne mislim samo ja tako. Evo teksta:


Ispričaću vam dve priče, a vi sami prosudite šta vam valja činiti. Naš komšija Rade je vredan i radan. Stalno prti neke daske i alat, ide u prljavom, pomalo smrdljivom i izlizanom odelu. Svi ga žale i zovu ga na kafu i klopu, a često ga i časte. Neki mu donose ručak i popričaju, neki mu i pomognu da ponešto završi. Uvek se žali, te penzioner, te veliki troškovi, te skupa hrana, pa nema se itd. Juče smo saznali da čovek ima 3 stana u vlasništvu, sve je sam stekao, i ovaj oprema sinu, pa je u radnom odelu.
Preko puta stanuje Mirko, fini podstanar, mašinac, koji radi kod privatnika. Uvek doteran, mirisan, odelo i košulja, često i kravata. Nikad ništa ne zajmi, pomalo uzdržan, čist i uredan. Juče smo saznali da mu je plata 30000, da je iznajmio stan, da jedva sastavlja kraj sa krajem. Doduše za ovih par godina se baš usukao, da ne kažem išlangirao.
Posle razmišljam. Zar ne vidite lepotu u svom životu? Sad vidite šta znači imidž. Naš narod voli da ljude procenjuje po odelu, pa ne čudi da oni koji imaju najviše bedno se oblače i zavlače ostale, izazivaju svesno ili ne sažaljenje. A oni ponosni i gordi (to je inače jedan od grehova) su uglavnom gladni, ali izgledaju lepo i pristojno. Razmislite. Na zdravlje.


http://svestomenervira.msrdjan.com
 
Poslednja izmena:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Evo, meni je ovo baš bilo simpatično...A radi se takođe o mogućim predrasudama na prvi pogled....Ne mora da znači, da će ih svi imati, ali većina....


Odelo (ne) čini čoveka???

Ukoliko pogledate sledeće fotke u ovom slučaju odgovor će biti “da”, jer je prvi utisak uglavnom i najbitini… U pitanju jedan par koji u drugačijim stilovima izgleda potpuno drugačije i govori potpuno različite priče ko su oni zaista ispod sve te odeće.

Hmmm, džanki, dizelaši, rokabili, strejt, ruralni ili futuristički par?
13.jpg

24.jpg

34.jpg

44.jpg

5.jpg

71.jpg

63.jpg


Izvor:Makar-one
:)
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Da naglasim odmah. Ne govorim o neurednim, prljavim i smrdljivim osobama, jer to i nije tema. Govorim o urednim osobama. Obučenim na buvljaku za dvadesetak eura, do onih u ekskluzivnoj skupoj odjeći.


Zavisi o svakome od nas pojedinačno.
Ako samo na temelju nečije odjeće donosite pozitivan sud o nekome, onda : DA.
Ako ipak pričekate da ta osoba progovori i da ju upoznate, onda: NE.

Meni osobno garderoba ne čini čovjeka. Čak mislim suprotno, da čovjek čini garderobu. Kada je neko karizmatičan, što god da obukao, na njemu to djeluje puno bolje nego na nekoj drugoj "prosječnoj" osobi.
 
Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
definitivno odelo ne cini coveka i ja nisam nikada prevashodno gledala odelo kod osobe sa kojom sam zelela komunikaciju.Najvaznije mi je bilo sta ta osoba ima da kaze.Medjutim,volim da vidim originalno ali ne mnogo napadno obucene ljude i smatram to dokazom njihove kreativnosti i inovativnosti.Markirana odeca mi nista ne znaci vec nacin na koji se osoba oblaci,kombinuje odevne predmete i kako ¨nosi¨tu odecu... :) :) :D :D
 
Član
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
366
pa ne cini..ali i cini;)...heeeeee...stil oblacenja dosta moze da odrazava licnost..cak na primer detalji,nakit...da li neko nosi zlato,srebro,vrsta bizuterije,uklapanje boja:)..cipele....hee...ma to je cista psihologija licnosti:)..odmah moze da se vidi bar okvirno,o kome je rec;)hehehe....ili muskarci..oni sto nose malo utegnutije majice..ili lezernije:)...starke ili najke.....baletanke ili visoke stiklice:roll:..ma mogla bih jednu sociolosku analizu ovde na forumu da sprovedem..heheeeeeeeeeeee;)
 
Natrag
Top