Da li bmp i BMP predstavljaju isti format?

Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Da li bmp i BMP predstavljaju isti format?
Kompjuter ih ne raspoznaje kao isti format i ne moze se napraviti jedinstveni pdf dokument ukoliko svi fajlovi nisu ili BMP ili bmp.
S druge strane, online konvertori ih raspoznaju kao isti format. Najave konvertovanje iz ili u BMP format, a finalni proizvod uvek bude bmp, koji, razume se (opet) ne moze da se pridruzi ostalim fajlovima koji su BMP.
 
Učlanjen(a)
09.12.2013
Poruka
79
Da isti je format"BITMAP" ili bitmap,ali se redje koristi.
Sta to prakticno znaci za mene? Posto kompjuter nece da se ponasa prema bmp fajlu isto kao prema BMP fajlu, kako mogu da konvertujem bmp ili jpg u BMP fajl? Pokusao sam nekoliko online konvertora i svi konvertuju samo u bmp, iako su najavili BMP format. Postoji li neki online konvertor za koj znas da moze ovo da obavi? Ili, mozda, nacin da se ovo uradi u "Ubuntuu"?
 

OmS

Učlanjen(a)
05.06.2013
Poruka
38
Ako ti program za pregled slika koji koristiš normalno otvara i jedne i druge, iskoristi "Save as..." da ih sačuvaš u formatu koji izabereš (npr. jpg). Ne znam za Ubuntu, na windowsu ih lako možeš spojiti u PDF sa NitroPDF.

EDIT: Ako baš MORAŠ da ih sačuvaš kao BMP (velikim slovima, a ne bmp), onda idi na SAVE AS pa u navodnicima "imefajla.BMP" tako da ih sačuva baš sa takvom ekstenzijom.
 
Natrag
Top