da dobijem sedmicu na lotu otisao bih...

da dobijem sedmicu na lotu gde bi otisao...

  • Crna Gora

    Votes: 0 0,0%
  • Hrvatska

    Votes: 0 0,0%
  • Italija

    Votes: 2 16,7%
  • Grcka

    Votes: 1 8,3%
  • Francuska

    Votes: 1 8,3%
  • Nemacka

    Votes: 0 0,0%
  • Tunis

    Votes: 0 0,0%
  • Brazil

    Votes: 1 8,3%
  • SAD

    Votes: 1 8,3%
  • Spanija

    Votes: 0 0,0%
  • Australija

    Votes: 1 8,3%
  • Velika Britanija

    Votes: 0 0,0%
  • Svajcarska

    Votes: 0 0,0%
  • Egipat

    Votes: 1 8,3%
  • Ostao bih kuci

    Votes: 4 33,3%

  • Total voters
    12
  • Poll closed .
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lično ne bih voleo da dobijem veliki novac, posebno ne na Lotou, jer Hrišćanin ne bi trebao da se kocka, ili igra bilo kakvu igru na sreću, što je vid kockanja.

Osim toga - bolje je biti siromašan nego Bogat, i molitva jedne biblijske ličnosti iz priča Solomonovih daje suštinu ove istine:

"Taštinu i riječ lažnu udalji od mene; siromaštva ni bogatstva ne daj mi, hrani me hljebom po obroku mom, Da ne bih najedavši se odrekao se tebe i rekao: ko je Gospod? ili osiromašivši da ne bih krao i uzalud uzimao ime Boga svojega"
( priče Solomonove 8. 9 )

Recimo, da imam neki veliki novac - odvojhio bih deo da pomognem nekim ljudima koji nemaju ništa, u pogledu stanovanja, i elementarnih potreba.

Što se tiče putovanja, ono nije nužno, ali, ako bi bila Božja volja - prvo bih posetio Izrael, a potom i sve druge biblijske zemlje, nakon toga otišao bih u proputovanje širom sveta, svuda gde ima lepih prirodnih lepota, mesta i gradova u kojima se mogu videti zanimljivi ljudi, upoznati različiti mentaliteti, i razgovarati o veri i običnim stvarima, posetiti lično moju matičnu crkvu širom sveta - na Srpskom govornom području, ali i šire, i u njima upoznati drugu duhovnu braću i sestre.

Čovek treba da se prvenstveno moli Gospodu, pa gde ga on pošalje - tamo i da ide..
 
Natrag
Top