D-Link problem sa wifi ruterom

Učlanjen(a)
12.01.2011
Poruka
3
Zdravo svima,
Pokusacu da budem sto jednostavniji u predstavljanju mog problema, da bi pokusali da mi pomognete.. Ovako, zivim na Kosmetu, i koristim internet usluge siptarskih provajdera. Ali od skoro se pojavio problem sa ruterom.. Ja internet preko kabla kada je direktno ukljucen u kuciste imam, ali problem se javlja kada ga prikljucim na ruter. Naime, ja preko svog laptopa ili telefona vidim internet i nakacim se na njega, ali mi izlazi da je LIMITED i nemam pristup internetu. Tako je i na PC-u koji je povezan kablom.. Ruter je proveravan kod drugih provajdera u Kosovskoj Mitrovici tj. na mestu gde je kupljen tako da nije u pitanju kvar... Nadam se da sam pojednostavio koliko sam mogao... Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
potrazi na ruteru mac clone,verovatno su ti provajderi vezali mac adresu za pc.i nece raditi preko rutera jer ruter ima drugu mac adresu.ili zoves njih da ti skinu mac zastitu ili potrazi opciju u ruteru mac clone koja kopira mac adresu od pc i stavlja je kao ruter mac adresu.
 
Učlanjen(a)
12.01.2011
Poruka
3
Izgleda da cu imak morati da pozovem provajdera da sam resi... Na pocetku podesavanja rutera imam ponudjenu opciju da klonira MAC adresu, i odradi to ali ipak nece... Da li postoji jos neki nacin da se to resi ? Cudna stvar u svemu ovome je to sto ovaj isti ruter je nekih pola godine radio bez problema kod istog provajdera i onda je odjednom prestao da radi, ALI tako sto je pustao internet ili preko wireless-a ili direktno preko lan kabla koji je iso iz rutera..
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Izgleda da cu imak morati da pozovem provajdera da sam resi... Na pocetku podesavanja rutera imam ponudjenu opciju da klonira MAC adresu, i odradi to ali ipak nece... Da li postoji jos neki nacin da se to resi ? Cudna stvar u svemu ovome je to sto ovaj isti ruter je nekih pola godine radio bez problema kod istog provajdera i onda je odjednom prestao da radi, ALI tako sto je pustao internet ili preko wireless-a ili direktno preko lan kabla koji je iso iz rutera..
verovatno je doslo vreme i za njega da ode u vecna lovista :beee:
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Sumnjam da je otišao u večna lovišta....ovo je samo do konfiguracije....Vema je rijetkost da se ruter pokvari...naravno ne računam adapter u to...
pod crkavanje mislim na lan portove posto je to ono sto obicno i crkne kod njih a razloga za to ima puno,90% tih uredjaja koje sam menjao dok sam radio net je bilo zbog crkavanja portova koji se ili fizicki ostete ili usled nekog strujnog udara
 
Natrag
Top