Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Upitanju je telefon samsung galaxy s gt-1900 telefon je rutovan i probao sam da flešujem sitem preko ROM menadžera ali napuni mi do 100 i ne traži mi od super su garanciju korenovanja pa se pitam da li je potrebno da se otključa bootloade da bi sve ovo moglo inače radim ovo bratu jer sistem koji on ima je prespor i gotovo neupotrebljiv...
a planiram cm11 4.4 kitkat
izgleda da mi nije otključan bootloader kako to da otklučam najednostavnije...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
To je za s3 ali negde sam čitao da je na galaxy s već otključan bootloader i da na nekim klipovima samo flash kernel i onda se pojavi ovo
ClockworkMod_4.0.0.5.png

a kod mene se pojavi ovo
15cy5gj.jpg

a na ovom video je to gde čovek uradi flash kernel da bi dobio gore prvu sliku
I pitam se ako skinem ovaj kernel (Semaphore_2.7.4.tar) da li cu moci da instaliram ovaj sistem
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526478 i da li mogu nešto opasno da zeznem sa telefonom ako nešto krene loše da li ima spasa kasnije...
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Ne možeš da ubaciš ništa ako je bootloader zaključan. ni kernel ni custom rom
ako nije zaključan onda bi morao da se instalira custom rom ili kernel
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ako je neko već ubacio i sve radi onda nema razloga,
ako ne znaš šta radiš onda je bolje da ne radiš.
prvo treba da budeš siguran da je neko uspešno uradio , zatim da pročitaš da li ima nekih bagova kontraefekta, da odradiš po uputstvu pravilno i da imaš rešenje ako se dese ne predviđene situacije bootloop, brick i slično. pripremi se za sve mogućnosti.
uvek drži neki stock rom ako zatreba da preflešuješ i vratiš ga u život.


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908
 
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
ako je neko već ubacio i sve radi onda nema razloga,
ako ne znaš šta radiš onda je bolje da ne radiš.
prvo treba da budeš siguran da je neko uspešno uradio , zatim da pročitaš da li ima nekih bagova kontraefekta, da odradiš po uputstvu pravilno i da imaš rešenje ako se dese ne predviđene situacije bootloop, brick i slično. pripremi se za sve mogućnosti.
uvek drži neki stock rom ako zatreba da preflešuješ i vratiš ga u život.


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908
Piše da mi je bootloader nepoznat šta
ako je neko već ubacio i sve radi onda nema razloga,
ako ne znaš šta radiš onda je bolje da ne radiš.
prvo treba da budeš siguran da je neko uspešno uradio , zatim da pročitaš da li ima nekih bagova kontraefekta, da odradiš po uputstvu pravilno i da imaš rešenje ako se dese ne predviđene situacije bootloop, brick i slično. pripremi se za sve mogućnosti.
uvek drži neki stock rom ako zatreba da preflešuješ i vratiš ga u život.


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908
Uspeo sam radi sve samo tač nekada zna da zeza ali sve radi kao podmazano :D
 
Učlanjen(a)
29.11.2014
Poruka
127
Probaj neki drugi rom ako te zeza touch. Jel imaš zadnji nightly build?
 
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Probaj neki drugi rom ako te zeza touch. Jel imaš zadnji nightly build?
Imam redovno ga ažuriram ali sada kada sam instalirao android 4.4.4 da li mogu da ovaj isti kernel da instaliram npr 4.2 neku stable(stabilniju verziju) ili moram ponovo da nadjem kernel za taj sistem pa tek onda?
 
Član
Učlanjen(a)
06.11.2009
Poruka
23
Upitanju je telefon samsung galaxy s gt-1900 telefon je rutovan i probao sam da flešujem sitem preko ROM menadžera ali napuni mi do 100 i ne traži mi od super su garanciju korenovanja pa se pitam da li je potrebno da se otključa bootloade da bi sve ovo moglo inače radim ovo bratu jer sistem koji on ima je prespor i gotovo neupotrebljiv...
a planiram cm11 4.4 kitkat
izgleda da mi nije otključan bootloader kako to da otklučam najednostavnije...

I ja imam gt-i9000 i htio bi da uradim custom rom,da flesujem itd.Sad me buni ta SD kartica koju spominju na koju trebam prebacim taj zip fajl 212 megabajta otprilike valjda je to rom taj.E sad na koju SD karticu misle ,jel onu memorijsku koja se kupuje i dodatno umece u tel.ili interna sd kartica integrisana od telefona.I da li trebam kernel da flesujem i rom i koji su najbolji za ovaj telefon i gdje i skinuti.Na telefonu mi je android 2.3.5 gingerbread,baseband version:I9000XXJVT Build number:gingerbread.xfjva kernel:2.6.35.7-i9000xfjva-cl621561root@dell124#2 da nije mozda rutovan dok pise root.Hvala.
 
Natrag
Top