Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Molba kad upalim kompjuter --HP Z220 Tower PC Corei5-3470CPU3.20GHz 8GB i ssd hard drive--480,,, i ima unutra 500 giga hard driver- 3,5..naravno planiram da stavim unutra 8 tarabayta nisam siguran dali bih mogao tako veliki da stavim unutra hard driver.....kao extra za serije i filmove
svaki put moram da pritisnem ctrl pa onda enter ako to ne pritisnem zgleda kao da nema os ili hard driver a i da su neki ukljuceni kao na usb ne moze da se upali pc..moram da iskljucim ih,,ali inace je dobar kompjuter

kako se mogu rijesit toga oko palenja mislim pritiska ctrl ili bilog kojeg dugmeta za na keyboard hvala ....
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
...svaki put moram da pritisnem ctrl pa onda enter ako to ne pritisnem zgleda kao da nema os ili hard driver a i da su neki ukljuceni kao na usb ne moze da se upali pc..moram da iskljucim ih,,
Obzirom na to da je pitanje napisano vrlo konfuzno, mogu samo pretpostaviti da je "problem" sa nekim od podešavanja u bios-u računara. Potraži u bios-u sve što ima veze sa boot-om računara i vidi šta je od toga najbliže tvom problemu.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.384
Po ovome kako si naveo a ja tako shvatio :) najvjerovatnije da na samoj maticnoj ploci nisi dobro spojio hard diskove.Imas ona bojama oznacene konekt mjesta.Milsim da je kod HP racunara u pitanju plava,bjela i crna kombinacija.Koliko se sjecam da u plavi ide primarni hard disk sa OS,
PS:Ovo nije tvoja maticna ploca.Postavio sam sliku samo da se razumijemo na koje boje i mjesto mislim.
30645-657239-001-sposoban-za-konja-6300-6380-pro-niz-desktop-maticnu-plocu-mainboard-q75-kasnjenja-1.jpg
 
Natrag
Top