Crteži Vladimira Lalića u "Haosu"

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Crteži Vladimira Lalića u "Haosu"

Izložba crteža mladog beogradskog umetnka Vladimira Lalića, jednog od troje dobitnika Nagrade za crtež Fondacije Vladimira Veličkovića za 2013. godinu, biće otvorena sutra od 20 sati u galeriji "Haos".

1_zps850624dc.jpg

Vladimir Lalić: Kenotaf


Kako su na konferenciji za novinare danas najavili organizatori, na otvaranju izložbe biće organizovan i koncert grupe "Organizovani haos" (Organised Chaos) čiji je Lalić član i kompozitor.

Lalić je rekao da će na izložbi biti predstavljeno 28 crteža rađenih ugljem na papiru, od kojih je većina nastala u vreme njegovog usavršavanja u Francuskoj, i takođe bila izložena u Srpskom kulturnom centru u Parizu.


- Počeo sam tada da radim tu seriju i odlučio se za ugljen u olovci kao esenciju crteža. Ta olovka služila mi je kao neka seizmička igla koja direktno zapisuje moje biće - rekao je Lalić.


Lalić koji je takođe član hora "Viva vox" i ansambla opere "Ljubavni napitak" teatra Madlenijanum, rekao je da će njegov bend na otvaranju izložbe u akustičnom izvođenju predstaviti deo albuma, rađenog u spoju različitih žanrova.

2_zps051d601d.jpg

Vladimir Lalić: Skopofob


Vladimir Lalić (1983) diplomirao je na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, a do sada je izlagao radove na 10 samostalnih izložbi u Srbiji i inostranstvu i učestvovao na više od 40 grupnih državnih i međunarodnih postavki.


Dobitnik je nagrade "Mihajlo S. Petrov" za najbolji studentski rad 2007. godine i priznanja Pedagoškog fakulteta na internacionalnom bijenalu u Užicu 2011.


Kako je najavljeno na konferenciji za novinare, izložba Vladimira Lalića u galeriji "Haos" biće otvorena do 9. februara.

Izvor: Beta
 
Natrag
Top