Crnogorska policija juri piromana
Izvor: Blic B. Vuković | 16. 07. 2011. - 00:02h | Foto: Beta
PODGORICA - Podgorička policija i dalje traga za plavokosim mladićem koji je u noći između srede i četvrtka zapalio dva službena vozila dnevnog lista „Vijesti“. Prikupljeni su svi video-snimci na Bulevaru revolucije, gde su automobili bili parkirani, i policija pokušava da uđe u trag momku koji je podmetnuo požar, ali ispituje i nalogodavca ovog napada na novinsku kuću.

Paljenje vozila „Vijesti“, koja su potpuno uništena, osudili su predsednik Crne Gore Filip Vujanović i crnogorski premijer Igor Lukšić, kao i lideri opozicionih političkih stranaka, ali i brojne nevladine organizacije i novinarska udruženja. Lukšić je ocenio da je to „maliciozni čin nesavesnog pojedinca“, ali da to „nije slika Crne Gore koju šaljemo u svet“.
Predsednik opozicionog Pokreta za promene Nebojša Medojević rekao je da je paljenje vozila „Vijesti“ „teroristički akt i još jedna u nizu poruka crnogorske mafije na vlasti“.
Glavni urednik „Vijesti“ Mihailo Jovović nada se da će policija pronaći vinovnike paljenja službenih vozila te kuće.
- Nadam se da će policija otkriti ko je i zbog čega zapalio naše automobile i tako razbiti sumnje efikasnim rešavanjem ovog i svih drugih slučajeva napada. Problem je u načinu komuniciranja bivšeg premijera Mila Đukanovića s medijima. On ne propušta da njegovim kritičarima nacrta metu uprkos nastojanjima njegovog naslednika da to promeni - kaže Mihajlo Jovović.