Crni ekran pomoc

Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Pozdrav svima, evo pisem posle sve vise nemogucnosti da ukapiram sta je problem, po onnome sto znam mene navodi na maticu plocu, ali da pojasnim pa da mi vi objasnite dali sam u pravu ili gresim:
Pre svega radi se o konfiguraciji iz 2009 godine sa nekim izmenama uredjaja
ASUSM 4A78L-M.PhenomX4955 black i kingston 2x4 gb,graffka Nvidia od 256 mb(zadovoljava moje potrebe)hdd toshiba 500gbi seagate 750gb i napajanjem od 600w
Pre nekih 10 dan poceo je sistem da zeza (win10pro)kontam sasvim solidnih 3 godina pa krajnje vreme je da se odradi novi. Medjutim posle odradjene instalacije komp je radio celog dana bez problema i apddejtovao je servis pack na poslednji .Sutra dan posle paljenja ekran je bio crn ali se kursor misa vidi po ekranu posle pokretanja
scglfnlgj
(kada pokrenem taskmanager on radi bez problema ,ali pocetnog ekrana ni za lek)
sqmishfcz
. Posle vise reinstalacija istog pocastio sam konzervu SSDom od 120 gb i probao sistem i u IDE i u AHCI modu i opet ista s time da povremeno promasi pa se pokrene normalno(nekih 30 preinstalacija zadnjih 6-7 dana sa windows 10 pro sa zvanicne stranice)Svaku komponentu pocev od ram memorije, grafike (imam rezervnu sa 1 gb vram ) i procesora sam isprobao na svom drugom kompu i sve radi perfektno,ali ovde jednostavno ne ide.Stoga molim za neku ideju ili resenjepre nego kupim drugu maticnu i unapred hvala svima
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da li ste pokusali mozda da uradite neke izmene na sistemu recimo promenu jezika ili interfejsa? Obicno crni ekran sa kursorom znaci da sistem ne moze da podigne sledece servise:
Kod:
 dwm.exe, explorer.exe, taskhost.exe

Jos jedan moguci uzrok moze biti neodgovarajuci drajver za graficku, tako da pokusajte sa drugim, starijim drajverom. Posto je u pitanju starija graficka vrlo lako moze da se desi da je to problem, jer verovatno ne dobija redovno update-ove.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Jezik je engleski,instalirao sam stariji drajver od pre dve godine verziju, iu procesima iskljucio update sistema,da bih proverio i te sumnje medjutim prica se konstantno ponavlja,tako da nemam nikakve ideje vise ,probao i 32bitnu verziju home, pro,ultimate enterprise sve sto imam na lageru i opet nista.ostao sam skroz bez ideja vise u svako mslucaju hvala na predlogu
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
otkrio sam problem nije u opste do ploce, vec problem sa explorerom.naime povremeno upali normalno,a kada je crni ekran preko task menadzera uspem da ga pokrenem ,ali mi cesce izbaci gresku 00xc0000142 i ispada da ima gresku sa drajverom ili neki program za zastitu kojecega
i onda nikako nece da se pokrene.ne preostaje nista nego da stavim neku stariju verziju drajvera i windowsa 10
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Probaj ovo

Kod:
troubleshooter.xyz/wiki/fix-application-error-0xc0000142/

ili ovo

 
Natrag
Top