CPU na 100 %

Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
8
Imam problem od nedavno sa zauzećem procesora , računar je pentium 4 , 3,2 GHz RAM 1, 25 Windows 7 , zauzeće procesora ide na 100 % zauzeće RAM-a se kreće od 70-80 % provjeravao sam koji su procesi i okačiću sliku , otvorene su bile dvije kartice Youtube i facebook , u ovakvim slučajevima youtube počinje da secka . Ima li neko rešenje , (PS Nisam baš neki ekspert za računare )CPU.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Dali je isto stanje kada zatvoris Chrome, koliko vidim ovdje Chrome ima mnogo aktivnih procesa ?
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
8
Ne kada zatvorim Chrome onda padne , isto se ponaša i sa IE i sa mozillom . . . a i nije mi jasno zašto je ovoliko procesa a otvorene su samo dvije kartice
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Moguce da je neki virus tj maliciozni proces koji se zavukao u task menadzer i jede memoriju, podize se uz browser. Skeniraj sistem od virusa, malware i ostalog malicioznog softvera, ako nista ne pomogne jedino 100% sigurno resenje je reinstalacija sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
8
Skenirao sam više puta sa ESS 7 , sa antimalware , sa advanced system care .... ali ništa , čistio sa CCleaner - om .....
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Da ti nije ukljucen automatski apdejt?I sto kaze milans1111,mnogo stavki ti je aktivno u brovsveru,vidi to nekako eliminisi.Reinstaliraj ga ako ne mozes da iskljucis te programe iz njega.Ako ne uspe probaj prvo repair sistema,a ako i to ne uspe,mora nova instalacija,jer je moguce da su ti virusi naceli taj postojeci.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Imam problem od nedavno sa zauzećem procesora , računar je pentium 4 , 3,2 GHz RAM 1, 25 Windows 7 , zauzeće procesora ide na 100 % zauzeće RAM-a se kreće od 70-80 % provjeravao sam koji su procesi i okačiću sliku , otvorene su bile dvije kartice Youtube i facebook , u ovakvim slučajevima youtube počinje da secka . Ima li neko rešenje , (PS Nisam baš neki ekspert za računare )Pogledajte prilog 47098

Probaj skeniraj komp spyware doctorom samo pri skeniranju iskljuci anti virus!
Mada nabezbolnije ti je da reistaliras taj os jer ako je neki virus moguce je da je sistem ostecen!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Takodje u task maanger pored sata mozes da iskljucis pozadinske procese chrome kada ga ne koristis. Koliko addonova imas instaliranih u chrome? Na pocetnoj strani u chrome-u, izbrisi aplikacije(google, youtube, gmail i sta vec dodje) ako ne koristis. Mozes i da pokrenes chrome task manager(shift+esc) pa da vidis sta trosi resurse. Zbog malo ram memorije preporucio bih samo da imas u chrome instalirano adblock plus i ghostery. Pojedini adonovi trose mnogo resursa...

Aha tek sada vidim da se u svim browserima ponasa isto, da nisi instalirao razne toolbarove i slicno? U svakom slucaju i da jesi i nisi vrlo lako moze da se desi da je neki malware uleteo. Programom malwarebytes skeniraj kompjuter na full scan, obrisi sta nadje. Ovaj prvi deo odgovora ti vazi u svakom slucaju, jer cini mi se da ipak imas tu previse chrome procesa...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Preporucio bih uz Malwerbyts i Super Anti spajver i sa njim skeniraj,ako ima dosta kolacica hoce da prave probleme
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Otvori ti ipak Task manager i uradi SS da vidimo sve procese, tu nema svih procesa prikazanih, rasiri task manager da bi mogli videti sve procese.
Takodje proveri koliko memorije je zauzeto, kada ni jedan program nije pokrenut, koja verzija Win 7 je instalirana, Home premium, Professional, Ultimate....?
Od kada je pocelo to da se dogadja, sta si instalirao, nemoze samo od sebe.
 
Natrag
Top