Učlanjen(a)
04.12.2015
Poruka
71
Zasto nastaje kondenzacija na dekli motora(poklopcu),Corsa C,2002 godiste,benzinski motor?Da li za takve motore je bolje full syntetic ili polusintetska ulja?
Dobio sam savjet od majstora,da je najbolje da koristim Opelova ulja.Koristim Shell ultrahelix 5w 40
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Najbolje je koristiti ulja koja je proizvodjac propisao i to koristiti, a za kondenzaciju nebi znao sta da ti kazem.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Kondenzacija je najverovatnije zbog kratkih relacija i toga da motor kratko radi na radnoj temperaturi, a i dalje je napolju relativno hladno. Bitno je da nema tragova vode, u vidu emulzije, na unutrašnjoj strani čepa uliva ulja. ukratko, dok god je ta kondenzacija/voda na spoljnjoj strani/poklopcu motora, neka je, nebitno.
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
25
Pozdrav svima,
Do skoro sam vozio Corsu C 1.2 i uvek sam sipao polusintetiku. Svako ulje je pravilo kondenzaciju, nekada manje, nekada više... Od ulja je najbolje bilo Mobil, a GM (Opel) je ispalo mnogo lošije od drugih. Naime, sa Gm-ovim uljem sa nakon 6-7 hiljade km već morao da menjam ulje jer je počelo da se čuje škripanje ležajeva na niskim temperaturama (oko 5-10C). Sa Mobil uljem terao sam do 11000 bez ikakvih problema i bez ikakvih promena u zvuku i radu motora...
 
Natrag
Top