cOREL VIDEO STUDIO I DVD MOVIE FACTORY

Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
17
Corelovi prgrami Video studio 12 i DVD MovieFactory 7 ne podržavaju AVI formate, iako im u ponudi piše da mogu otvarati AVI. Pojavi mi se ovakva slika
No kod sebe ih ne mogu otvoriti.
A usput sam primjetio da s jednim programom (Aimersoft) (ranije nisam imao taj problem) kada hoću konvertirati video u avi format a za ovo pojavi mi se ova obavijest a nije konvertiralo
Da li je to pravilo ili ipak nešto ne štima? Strah me je da nije problem u registru ili tako nešto pa da ću morati raditi reinstalaciju Windowsa.
Ima li tko kakva iskustva s ovim programima.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Corelovi prgrami Video studio 12 i DVD MovieFactory 7 ne podržavaju AVI formate, iako im u ponudi piše da mogu otvarati AVI. Pojavi mi se ovakva slika
No kod sebe ih ne mogu otvoriti.
A usput sam primjetio da s jednim programom (Aimersoft) (ranije nisam imao taj problem) kada hoću konvertirati video u avi format a za ovo pojavi mi se ova obavijest a nije konvertiralo
Da li je to pravilo ili ipak nešto ne štima? Strah me je da nije problem u registru ili tako nešto pa da ću morati raditi reinstalaciju Windowsa.
Ima li tko kakva iskustva s ovim programima.

Probaj taj avi file importirati !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
...nisam duže radio s tim programom, ali po sjećanju treba da ide:
File-->padajući meni--> klikni na import file --> odaberi avi file koji
želiš otvoriti -->sačekaj da odradi (importing)...
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
17
...nisam duže radio s tim programom, ali po sjećanju treba da ide:
File-->padajući meni--> klikni na import file --> odaberi avi file koji
želiš otvoriti -->sačekaj da odradi (importing)...
Da li se ovo odnosi na corel-ove programe ili na aimersoft.
Jer s aimersoft video converterom, učita bilo koji format, čak ga vrti na playeru ovog programa. (Da posebno naglasim nemam problema s gledanjem avi formatima u bilo kojem playeru, Gom, Media playeru, DVD X playeru...). S aimer softom pšroblem nastaje kad pokrenem konvertiranje, onda mi se pokaže gornja poruka.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Govorim ti o corelovim programima,iz ovog primjera se vidi da podržavaju
ulazne AVI formate :
DVD MovieFactory 7

File Format Support

Import:


  • Video: MPEG-1, MPEG-2, MP4, DV AVI, AVI, DivX®, WMV-HD, WMV-SD, ASF, DVR-MS, DAT, MPV, QuickTime® (MOV, QT), Corel VideoStudio™ X2 Project (VSP)
  • Audio: CDA, LPCM, MPEG Audio (MPA), Dolby Digital®, WAV, WMA, Ogg Vorbis Audio (OGG), MP3
  • Image: BMP, GIF, JP2, JPC, JPG, PNG, TGA, TIF
  • Import Digital Media: DVD-Video, DVD+VR, DVD-VR, HDD Camcorder (TOD, MOD), AVCHD™(m2ts, m2t), Blu-ray Camcorder
Export:


  • Video: MPEG-1, MPEG-2, DV AVI, AVI, WMV-SD, ASF, QuickTime® (MOV, QT), H.264
  • Audio: LPCM, MPEG Audio (MPA), Dolby Digital® Stereo
  • Image: BMP, JPG
  • Disc: DVD (DVD-Video, DVD+VR, DVD-VR), miniDVD, VCD, SVCD
  • Media: CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW/DVD+RW, DVD+R/-R (Single/Double Layer)/DVD-RAM

...što će reći da navedeni format uvoziš (import), a ne open.I naravno u
računalu moraš imati instalirane DIVX codek,odnosno XVID codec.
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
17
Govorim ti o corelovim programima,iz ovog primjera se vidi da podržavaju
ulazne AVI formate :
DVD MovieFactory 7

File Format Support

Import:


  • Video: MPEG-1, MPEG-2, MP4, DV AVI, AVI, DivX®, WMV-HD, WMV-SD, ASF, DVR-MS, DAT, MPV, QuickTime® (MOV, QT), Corel VideoStudio™ X2 Project (VSP)
  • Audio: CDA, LPCM, MPEG Audio (MPA), Dolby Digital®, WAV, WMA, Ogg Vorbis Audio (OGG), MP3
  • Image: BMP, GIF, JP2, JPC, JPG, PNG, TGA, TIF
  • Import Digital Media: DVD-Video, DVD+VR, DVD-VR, HDD Camcorder (TOD, MOD), AVCHD™(m2ts, m2t), Blu-ray Camcorder
Export:


  • Video: MPEG-1, MPEG-2, DV AVI, AVI, WMV-SD, ASF, QuickTime® (MOV, QT), H.264
  • Audio: LPCM, MPEG Audio (MPA), Dolby Digital® Stereo
  • Image: BMP, JPG
  • Disc: DVD (DVD-Video, DVD+VR, DVD-VR), miniDVD, VCD, SVCD
  • Media: CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW/DVD+RW, DVD+R/-R (Single/Double Layer)/DVD-RAM

...što će reći da navedeni format uvoziš (import), a ne open.I naravno u
računalu moraš imati instalirane DIVX codek,odnosno XVID codec.
Ove file format suport sam i sam vidio zato sam i pokrenuo ovaj post. A ove kodeke imam instalirane s kodek pakom (ACE mega codek pak)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Ove file format suport sam i sam vidio zato sam i pokrenuo ovaj post. A ove kodeke imam instalirane s kodek pakom (ACE mega codek pak)

Sve mi se čini da si pokrenuo temu o problemu koji kod tebe u stvari i
ne postoji,odnosno već si ga riješio.....ispravi me ako nisam u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
17
Sve mi se čini da si pokrenuo temu o problemu koji kod tebe u stvari i
ne postoji,odnosno već si ga riješio.....ispravi me ako nisam u pravu.
Problen nije riješen i dalje imam probleme koje sam naveo.
Skidam noviju verziju corel video studio pa ću vidjeti hoće li i tu biti problema.

A ovaj problem s aimersoftom je i dalje prisutan. Prije sam bez problema i ripovao DVD-e u avi format (XVID), konvertirao u avi videa s mobitela (3gp) i da dalje ne nabrajam. Ali sada to više ne mogu. Zanima me zašto sada imam odjednom ove probleme koje prije nisam imao?:info:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Hajde da te malo podsjetim.
Istu temu si otvorio u bug.hr....

Dvd moviefactory 7
Evo imam instaliran ovaj program. Glomazan je a nije ni jeftin. Zasad je ovo trial verzija. No koliko vidim ne može se u njemu raditi s AVI formatima, kao što se to može raditi u NERO Visionu ili u TMPGEnc Authoring da li je to pravilo ili se ja varam.

Pa većina DIVX filmića su u AVI Formatu i nije mi jasno da ovako glomazan program ima taj nedostatak.

A ako je to pravilo žali bože impulsa koje sam potrošio na skidanje trial verzije. A oni bi još da im i platim za punu verziju. HA HA HA

Zlu ne tribalo i drugi program iz ove radionice "Corel video studio 12" ima isti problem ne otvara avi format
....nakon nekoliko odgovora članova foruma ,slijedi tvoj odgovor da si
problem riješio:

Dvd moviefactory
Ipak sam uspio riješiti ovaj problem. Naime o čemu se radilo. Vjerojatno sam pri reinstalaciji nekog programa nehotice izbrisao i DIVX codek konkretno XVID codec. Na tu sam ideju došao zbog toga jer prilikom konverzije videa s jednim programom nisam mogao konvertirati u AVI format. I sad sam ponovno instalirao jedan kodek pak (ACE Mega CoDecS Pack) novija verzija nego li am imao do sada i sada radi sve normalno.
ovdje si temu pokrenuo sri 7.4.2010 23:00.

Istu temu si otvorio i na forum.hr....samo malo ranije 07.04.2010., 10:42

DVD MovieFactory 7
Evo imam instaliran ovaj program. Glomazan je a nije ni jeftin. Zasad je ovo trial verzija. No koliko vidim ne može se u njemu raditi s AVI formatima pa čak dvd fornatima, kao što se to može raditi u NERO Visionu ili u TMPGEnc Authoring da li je to pravilo ili se ja varam.

Pa većina DIVX filmića su u AVI Formatu i nije mi jasno da ovako glomazan program ima taj nedostatak.

A ako je to pravilo žali bože impulsa koje sam potrošio na skidanje trial verzije. A oni bi još da im i platim za punu verziju. HA HA HA
....slijede odgovori članova i nakraju opet tvoj odgovor o tome da si
riješio problem.

Ipak sam uspio riješiti ovaj problem. Naime o čemu se radilo. Vjerojatno sam pri reinstalaciji nekog programa nehotice izbrisao i DIVX codek konkretno XVID codec. Na tu sam ideju došao zbog toga jer prilikom konverzije videa s jednim rogramom nisam mogao konvertirati u AVI format. I sad sam ponovno instalirao jedan kodek pak i sada radi sve normalno.
...sada mi odgovori....čemu ta prodaja magle i na ovome forumu !!??

Btw. u jednom dijelu svog teksta tvrdiš da Corel video studio 12 ne otvara
avi files što ne odgovara istini ili ti stvarno neznaš.

Primjer:
j6reir.jpg


i eto otvoren avi file:

2mqrqm1.jpg
 
Natrag
Top