Copa America 2011, Argentina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
KOPA AMERIKA: Čile i Peru blizu četvrtfinala

KOPA AMERIKA: Čile i Peru blizu četvrtfinala



Urugvaj i Čile remizirali (1:1), dok je Peru savladao Meksiko (1:0) u 2. kolu Grupe C.

v211352p0.jpg



Čile i Peru su nadomak četvrtfinala Kopa Amerika posle drugog kola u Grupi C, jer imaju po četiri boda, Urugvaj je skupio dva, dok Meksiko nema nijedan.

Takva je slika na tabeli posle remija Urugvaja i Čilea – 1:1 (0:0) i pobede Perua nad Meksikom – 1:0 (0:0). Oba meča odigrana su na stadionu Malvinas Argentinas u Mendozi.


U trećem kolu sastaće se Čile – Peru i Urugvaj – Meksiko, a plasman u četvrtfinale obezbediće po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe i dve najbolje trećeplasirane.



Urugvaj nije savladao Čile ni u petoj uzastopnoj utakmici, još od 15. novembra 2003. Polufinalista prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva stvorio je nekoliko prilika u prvom poluvremenu od kojih je najbolju imao Dijego Forlan, ali je njegov udarac glavom zaustavljen na gol-liniji. Na drugoj strain, Maurisio Isla je pogodio okvir gola.

Ipak, Urusi su poveli u 54. minutu. Luis Suarez je uposlio Alvara Pereiru kome nije bilo teško da zatrese mrežu Klaudija Brava sa sedam metara. U 63. Minute napadač Liverpula mogao je da poveća na 2:0, ali umesto toga, dva minuta kasnije usledilo je izjednačenje. Žan Besažur je upisao asistenciju, a Aleksis Sančez gol – 1:1.

Čile je bio bolji rival u drugom poluvremenu, Luis Himenez je propustio šansu u 77. minutu, pa je do kraja ostalo nerešeno.


Tribine stadiona u Mendozi su se gotovo u potpunosti ispraznile kada su na megdan izašli Meksikanci i Peruanci.

Peru je do trijumfa došao u finišu, drugim pogotkom Paula Gerera na ovogodišnjem Kopa Amerika. Nije mu bilo teško da u 83. minutu sa peterca pošalje loptu u mrežu pošto ga je odlično pronašao Gevara.

U prvih 45 minuta viđena je uspavanka, dok su u nastavku Peruanci dodali gas, dva puta pogodili okvir gola i na kraju uspeli da savladaju Meksikance, koji su u Argentinu došli sa podmlađenim sastavom.

GRUPA A (posle drugog kola): Kolumbija 4, Kostarika 3, Argentina 1, Bolivija 0.

GRUPA B (posle prvog kola): Brazil, Ekvador, Paragvaj, Venecuela po 1.

GRUPA C, 2. kolo

Urugvaj – Čile 1:1 (0:0)
/Pereira 54 – Sančez 65/

Peru – Meksiko 1:0 (0:0)
/Gerero 83/

TABELA: Čile i Peru po 4, Urugvaj 2, Meksiko 0.

(MONDO, foto AP)

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Falkao odveo Kolumbiju do drugog kruga Kopa Amerike

Igrač Porta postigao dva gola protiv Bolivije


Falkao odveo Kolumbiju do drugog kruga Kopa Amerike


Fudbaleri Kolumbije pobedili su Boliviju sa 2:0 u drugom kolu Grupe A Kopa Amerike. Oba gola postigao je fudbaler Porta Falkao, u 15. i 29. minutu iz jedanaesterca.

157743_falkaoz_f.jpg


Junak utakmice svakako je bio Falkao koji će posle Kopa Amerike sasvim sigurno postati jednako tražen u letnjem prelaznom roku poput recimo Aleksisa Sančeza ili Nejmara.


Falkao je nosio Kolumbiju do trijumfa i na terenu je bio pravi vođa. I posle dva pogotka, tražio je od saigrača da grogiranog protivnika dotuku.

U drugom poluvremenu tempo igre očekivano je pao a Bolivija nije imala ni snage a ni kvaliteta da dođe makar do utešnog gola.

Kolumbija je sada prva u Grupi A sa sedam bodova i sigurno ide dalje. Na drugom mestu je Kostarika sa tri, Argentina ima dva a Bolivija samo jedan bod.



Blic
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Ne mogu da verujem da baš kad ja nisam gledao Argentinu oni dobro odigrali, dva puta sam gledao u 02.45 i ništa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mesi: Argentina nije Barselona

Mesi: Argentina nije Barselona



"Gaučosi" na čelu sa najboljem igračem sveta na meti kritika domaće javnosti. Urugvajci će "pustiti" Mesija u četvrtfinalu "Kopa Amerika".

v212052p0.jpg



Počinje rasplet na 43. izdanju "Kopa Amerika". Četvrtfinale startuje duelom Kolumbije i Perua, a nastavlja se derbijem (nedelja, 00,15 po srednjeevropskom vremenu).

Na stadionu u Santa Feu na talonu će se naći četiri titule svetskog šampiona i 16 naslova prvaka Južne Amerike. Snage će odmeriti Argentina i Urugvaj.


Niko nije očekivao da će se već u četvrtfinalu sastati domaćin i, uz Brazil, večiti favorit i trećeplasirana reprezentacija sa Svetskog prvenstva u Južnoj Africi. Međutim, i "gaučosi"i "urusi" zauzeli su tek druga mesta u grupama, iza Kolumbije i Čilea.


Argentinska javnost je ljuta na svoje ljubimce, koji su tek pobedom u poslednjem kolu nad podmlađenom selekcijom Kostarike (3:0) obezbedili plasman u narednu fazu, a najviše otrovnih strelica odapeto je ka, naravno, Lionelu Mesiju.


Najboljem fudbaleru sveta već dugo se zamera da za reprezentaciju ne igra ni približno dobro kao za Barselonu. ZA "gaučose" nije postigao gol na poslednjih 15 utakmica.


"Nikada me nisu pogađala medijska pisanja niti će ikada"
, poručio je Mesi i dodao:

"Nikome ne prija kada ga vređaju, a mi (prim. aut. igrači) najviše želimo da na terenu bude kako treba".


Mesi ne dozvoljava da se povlače paralele između njegovog kluba i nacionalnog tima.


"Pogrešno je porediti igru Argentine i Barselone. U klubu smo dugo zajedno, a u reprezentaciji to nije slučaj"
, poručio je Lionel Mesi i nastavio:

"Pokušavamo i u reprezentaciji da igramo slično kao Barselona, da držimo loptu i diktiramo ritam, ali dve ekipe se nikako ne mogu porediti ni kao kolektivi ni po individualnim vrednostima".


Argentina je najtrofejnija na "Kopa Amerika", sa devet titula, dve više od Urugvaja. Međutim, poslednju je osvojila davne 1993. u Ekvadoru.


"Argentini je potreban trofej, odavno ga nije osvojila"
, zaključio je najbolji igrač Argentine i sveta.


v212052p1.jpg



Bez obzira na loše igre u prethodnom delu turnira, domaćin je favorit protiv Urugvaja. Uprkos svemu, i dalje se najviše očekuje od Mesija.

"Ako imate problem i za njega ne postoji rešenje, zašto brinuti? A Mesi može da nam zada mnogo problema, koje ne možemo da izbegnemo"
, jasan je selektor Urugvaja, Oskar Tabarez.

"Ali, postoji mnogo toga što možemo da uradimo. Ni Mesi ni bilo ko ne može da oduzme ono što je deo identineta ove ekipe - ona je tvrdoglava i veruje da može sve da uradi", dodao je stručnjak koji se na prošlom Mundijalu okitio bronzom.


Parovi četvrtfinala:


Kolumbija - Peru, subota 21,00


Argentina - Urugvaj, nedelja 00,15


Brazil - Paragvaj, nedelja 21,00


Čile - Venecuela, ponedeljak 00,15


(MONDO, foto AP/Beta)

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tevez tragičar u penal seriji, Urugvaj eliminisao Argentinu za polufinale

Domaćin Kopa Amerika u agoniji


Tevez tragičar u penal seriji, Urugvaj eliminisao Argentinu za polufinale


Fudbaleri Argentine su neslavno završili takmičenje na ovogodišnjoj Kopa Americi koja se održava u njihovoj zemlji. "Gaučosi" su u četvrtfinalu posle nerešenog rezultata sa Urugvajom (1:1) pristupili penal lutriji, a tamo ih je promašaj Karlosa Teveza koštao prolaska u polufinale.

159465_x6101_hf.jpg


Nije Argentina blistala u grupnom takmičenju i prolaz u nokaut fazu je obezbedila tek u trećem kolu kada je stigla do prve pobede nakon dva remija. Ipak, Leo Mesi i njegovi saigrači su hteli to da promene i odlučno su startovali meč što je donelo i prvu priliku na meču kada je Gonzalo Iguain šutirao u Fernanda Musleru.

Šok za "gaučose" stigao je već u 6. minutu kada je Dijego Perez neometan iskoristio slobodan udarac Dijega Forlana da pored uspavane odbrane postigne gol za 1:0.

Nije dugo trajala prednost Urugvaja pošto je Mesi u 18. minutu uzeo loptu i nanizao nekoliko čuvara pre nego što je uputio centaršut Iguainu kojem nije bilo teško da glavom smesti loptu iza Muslere za 1:1.

Napadač Reala je zatim još jednom pogodio mrežu, ali je njegov gol opravdano poništen zbog ofsajda. Stvari su odjednom postale mnogo bolje za Argentinu kada je strelac pogotka Perez dobio drugi žuti karton i doneo domaćem timu prednost igrača više od 39. minuta.

To je prilično usporilo meč jer se Urugvaj odlučio za odbranu gola i uspešno su odolevali u toj nameri sve do kraja susreta, a pred nadoknadu vremena brojčano stanje na terenu se izjednačilo pošto je crveni karton dobio i Havijer Maskerano.

Imao je Iguain šansu za prolazak, ali je pogodio stativu i odluka o pobedniku je ostavljena za jedanaesterce. Nervi su popustili prvi kod Karlosa Teveza u trećoj seriji, a nakon što je Kaseres iskoristio penal u poslednjoj seriji navijači u Santa Feu su zvižducima ispratili još jedan neuspeh svoje reprezentacije.

U prvom četvrtfinalnom meču Peru je posle produžetaka savladao Kolumbiju sa 2:0 nakon što je Radamel Falkao propustio priliku da sa bele tačke odvede Kolumbijce u polufinale.


Blic
 
Učlanjen(a)
17.07.2011
Poruka
3
uzas...gledao sam malo reprizu danas, nevidjeno sta je branio onaj golman urugvaja...:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Urugvaj prvi finalista Kopa Amerike

Urugvaj prvi finalista Kopa Amerike

Izvor: B92, Tanjug | ČŽ

Fudbalska reprezentacija Urugvaja plasirala se u finale Kopa Amerike pošto je u prvom polufinalu savladala Peru sa 2:0 (0:0).

6257980724e2691a383e42881235792_640x425.jpg


Oba gola za Urugvajce postigao je u roku od tri minuta Luis Suares - u 53. i 56. minutu.
Prilikom prvog pogotka asistirao je najbolji igrač Mundijala 2010. Dijego Forlan koji je prvo snažnim udarcem sa oko 25 metara naterao golmana da jedva spasi mrežu, ali je odbijenu loptu sačekao Sančes i matirao Urugvajce.
Suares je tri minuta kasnije prihvatio odličan pas Alvara Pereire izmedju dva odbrambena igrača Perua i - stavio tačku na meč.

Urugvaj je tako na dobrom putu da dođe do rekordne 15. titule pobednika južnoameričkog elitnog takmičenja.


U drugom polufinalu se u Mendozi sastaju Paragvaj i Venecuela.
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čaves i Kastro gledali "krađu"

Čaves i Kastro gledali "krađu"

Izvor: B92 | AK

Predsednik Venecuele Ugo Čaves požalio se da je fudbalska reprezentacija njegove zemklje "pokradena" u polufinalu Kopa Amerike.

21161029494e2852c32c23e173464554_orig.jpg


Venecuela je sa kontinentalnog takmičenja eliminisana posle penala u kojima je sa 5:3 bio uspešniji Paragvaj koji će u finalu igrati protiv Urugvaja.
"Ukrali su nam pobedu. Fidel Kastro i ja smo zajedno ocenili da je gol koji su nam poništili bio čist kao suza", rekao je Čaves koji se nalazi na lečenju na Kubi.
"Mislim da naš glas treba da se čuje i pred Južnoameričkom fudbalskom konfederacijom", rekao je Čaves.

Predsednik Venecuele nije spominjao lošu sreću svog tima koji je tri puta pogađao stativu, od čega dva puta u produžecima. Venecuela će igrati protiv Perua u meču za treće mesto.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
De Laurentis: Mesi je kreten što je igrao na Kopa Americi!

Predsednik Napolija ljut na Argentinca


De Laurentis: Mesi je kreten što je igrao na Kopa Americi!


Predsednik Napolija poznat po oštrim komentarima Aurelio De Laurentis ne može da se načudi što je najbolji igrač sveta, Argentinac Leo Mesi igrao na Kopa Americi.

161215_610x_f.jpg


"Da sam ja bio na Mesijevom mestu, rekao bih ljudima iz Saveza da ne dolazim. Kaznite me, odvedite me na sud, ali ja sam veliki igrač koji sebi neće dozvoliti da se obruka. Ja igram za Barselonu, ne želim da igram sa nekim idiotima koji ne znaju kako da me 'čitaju' na terenu. Mesi je kreten. Ponizio je sebe što je igrao na Kopa Americi, sam je kriv", rekao je De Laurentis.


Predsednik Napolija u toku Kopa Amerike kritikovao je Fudbalski savez Urugvaja što je dozvolio da se povredi napadač ove ekipe, Edinson Kavani.



Blic
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top