Connection is not secure

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pozdrav forumasima.
Vec neko vreme se ne mogu ulogovati na sjat da bih dodao neke sadrzaje jer mi i mozzila i chrome izbacuju ovu gresku kao sto je prikazano na slici.
Kako mogu da resim taj problem?
 

Prilozi

  • 1-problem.png
    1-problem.png
    11,1 KB · Pregleda: 27
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Onde gde si precrtao sa crvenim flomasterom posle http, treba da dodas "s", slovo da bi dobio osiguranu vezu izmedju tebe i sajta. Takodje anonimnost i i ovo ne idu zajedno, pa u browseru doteraj da ti automatski prihvata sertifikat sa tog sajta ili ga licno importuj u isti. Normalno kolacici i java skipte moraju biti dozvoljeni, kako iz browsera, tako i u firewall-u.

Znaci sertifikat, osigurana konekcija i puna podrska u browseru.
(videti na tom sajtu za sertifikat, ..da li salju emajlom ili automatic)

Edit__________
Mora da dodam i ovo, takodje ocisti Istoriju u browseru sa CCleaner ili Privazer.
Mnogi ljudi doteraju pretrazivac da im se otvaraju stranice iz kesh memorije zbog brzine,
... a to se naravno ne svidja ovim osiguranim sajtovima, koji na to gledaju kao na "pecanje".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@Bazlik , to sa "s" sam vec probao i to ne funkcionise, a probao sam da podesim automatske sertifikate u mozzili kao sto vidis na slici, ali ni to ne pali. Pazi, do pre mozda mesec dana je sve radilo ok, ali sada odjednomm izbacuje ovaj problem i nikako ne uspevam da ga resim. Cak mi ni str za logovanje nije ovako izgledala, ali evo sta se desava.

CCleaner koristim redovno, tako da ni to ne pomaze. Porbao sam i druge pretrazivace, a i druga 2 kompa koja imam i prijavljuje istu gresku
 

Prilozi

  • 2.png
    2.png
    17,7 KB · Pregleda: 20
  • 3.png
    3.png
    30,5 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Kada ukucam slovo "s" vise katanac nije precrtan crvenom bojom kao na pocetku, vec stoji zuti trougao

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Na onoj slici gore kolko vidim pokusavas da se ulogujes kao administrator, ako je to ono sto mislim onda nemoj se igras sa time. Ako nije to nego je to redovna stranica za logovanje, onda jedino da jos proveris u podesavanjima za internet protokol preko kog si DNS servera, ako upotrebljavas neki hide my IP, mozda je zeznuo nesto.

Takodje izadji na ovaj sajt ..
Kod:
https://scanurl.net/
..pa ucitaj adresu tvog sajta da vidimo da ti nije neko namestio zamku!!!
Ja ucita serbianforum.org i sve lepe reci hvale za nas sajt, pogle samo Child Safety, citavih 91 posto, stvarno smo dobri :D

P.S ..isto izadji na neki sajt za proveru IP-a,
..da vidis da li si preko svog provajdera?
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
To je skolski sajt koji sam ja napravio. Sada me vec ne cudi sto ne mogu da pristupim toj stranici. Ceo sajt je nedostupan. Izbacuje ovu gresku

×
Error
You are not authorised to view this resource.


Jedino mogu da se ulogujem na vista panel bez problema. Nije mi jasno sta se to desilo. Moracu da kontaktiram byethost da mi objasne u cemu je problem
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hteo sam malo duzi post, ali ajde da se ne uvredis ko tu neke princeze. Moje je misljenje da problem lezi u upotrebi raznih racunara i mobilnih, pa se podaci u kalacicima drasticno razlikuju.
Recimo tvoj nedavni problem sa email porukama govori u prilog ovome. Nemaju svi sajtovi tu vrstu zastite, ali vuce na tu stranu. Ispada prakticno da vise ljudi sa raznih uredjaja pristupa tvom osnovnom nalogu, pa ih sigurnosna skripta blokira.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Shvatam šalu i volim je tako da ne brini, preživecu šta god mi rekao ;)
Otprilike razumem sta hoces da mi kazes. Iskreno i u toj obasti sam totalni amater, a malo sam istrazivao na netu i naucio kako da instaliram joomlu i kako da editujem, nekim delom.
Da li postoji nacin kako mogu sam da rasim ovaj problem ili moram da kontaktiram ove iz byethosta?
Sinoc sam skoro zaspao na stolici tako da cu danas da probam nesto da uradim, samo ne znam sta :)
Ono sa emailom je druga prica jer sam hteo da uradim nesto bez direktnog dodira sa android telefonom na kome se nalazi konfigurisan taj mail.
Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Haha, hteo si da napravis bridz(most) telefonom . To me podseti na jedan stos, nadjes dva akumulatora i dva rutera i rasporedis ih kao repetitore na nekim velikim drvetima ili starim kucama i dopremis net iz centa grada kod sebe kuci, sistem lanac.

Slusaj pozovi ti ipak podrsku sajta, da cujemo i drugu stranu medalje.
Ako ti kazu da je kod njih sve u redu onda si ti nesto zeznuo u joomla user manager-u i Access Levels.
Nekako si sam sebi skratio prava pogresnim stikliranjem opcija,
..a mozda te je odradeo i neko od ucenika :D, posto okolo imamo zaista neizriljane skolske talente,
..u kojima si probudio njihovo duboko Ja. Jbg, kakav ucitelj takvi i ucenici.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Moram da priznam da mi nije pao na pamet sistem lanac, ali cu ga ubaciti u razmatranje ;)

Narednih dana necu biti u prilici nista da probam jer za pola sata krecem za Švajcarsku ili Nemačku, ni sam ne znam gde tacno, a malopre sam i pasos podigao :D

Prijatelj koji uvozi automobile me je pitao da idemo zajedno po neki auto, a ni sam ne zam gde i ja pitao direktora da me sutra menja koleginica sto je on odobrio tako da neplanirano prelazim granicu.

Kontaktiracu podrsku byethosta cim se vratim za par dana pa javljam sta su mi rekli, a sigurno ja licno nisam nista cackao po podesavanjima tako da je problem druge prirode :)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top