ciscenje lasera...

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Kupio sam disk za ciscenje optickog sistema na mini liniji.Uz disk je dosla i jedna bocica.Na disku ima dve cetkice i jednu cetkicu sam nakvasio tecnoscu iz bocice i takvu ubacio u cd.plejer.Nakon pet minuta izvadio sam cistac i probao da pustim cd. sa muzikom ali na displeju je pisalo no disk.Sve ovo sam ponovio jos jednom ali i sledeci put je pisalo no disk.Nisam siguran da li sve ovo radim kako treaba pa se nadam da ce mi neko sa vise iskustva i objasniti postupak ciscenja.sorry
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Mislim da nema potrebe da natapaš četkicu, da je dovoljno da pustiš cd i to je to, rijetko se može nešto posebno uraditi sa tim cd-om (meni to nije pomagalo) mislim da ti je taj uređaj pri izdisaju, volio bih da se varam!
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Ja sam po pitanju tih uredjaja veliki laik pa bih da pitam,da li ima veze broj odslusanih diskova na njemu i da to bude razlog nekog kvara?I kako mogu da prepoznam da nije u pitanju prljavstina vec kvar neke druge prirode?Ova mini linija je marke filips i na njoj je preslusano,ne vise od desetak do petnaest diskova.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
isto tako ti zavisi i od diska kakav je, malo ga ocisti nekom mekanom tkaninom ili ubaci neki drugi, ako ne pomogne onda je do plejera, vjerovatno mu laser ne valja
 
Natrag
Top