Cilj čovekovog života

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ti si samo rekao sta covek treba da cini.Ja te to nisam pitao ja sam te pitao cineci to kakav covek postaje?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ako pitam Bibliju lepo pise kratko i jasno, i ja tebe pitam kakav covek treba da bude kao ko?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Iz gore priloženih dokaza - videli smo da su apostol Pavle i svi apostoli pripadali prvobitnoj zajednici Hrišćana u Jerusalimu poznatoj kao "Nazareti ili Nazareni" koja se sastojala od obraćenih Jevreja, koji su držali deset zapovesti i Subotu.

U to vreme nije postojala druga zajednica Hrišćana u Jerusalimu - osim te jedna apostolske zajednice, koja se sastojala od obraćenih ljudi i žena koji su se obratili na pedesetnici, i kojoj su pripadali svi apostoli.

Crkveni istoričar Epifanije ( 315 - 403 n. e ), svedoči da su Nazareni držali 10 Božjih zapovesti i biblijsku subotu kao dan odmora, da priznaju Hrista kao Mesiju i Božjeg sina, da je Bog stvoritelj, i da su oni direktni potomci Apostola.

Ovo potvrđuje kasnije i Rimska crkva u izjavi Kardinala Humberta nakon velikog rascepa 1054 godine između istočnog i zapadnog Hrišćanstva, i on kaže sledeće:

"Zato u takvom svetkovanju subote, gde i na koji način mi Latini imamo išta zajedničko sa Jevrejima, jer oni su besposleni i svetkuju subotu, ne oru?
Mi hrišćani nemamo ništa zajedničko sa Jevrejima, oni subotu svetkuju, ne oru i ne žanju, zbog običaja ne rade nego praznuju, imaju posebne obroke, i njihove sluge i sluškinje, stoka i životinje, koje nose teret miruju, ali mi Latini ne držimo ni jednu od ovih stvari, nego radimo svaku vrstu posla kao na bilo koji od pet prethodnih dana, i mi postimo isto tako kao što to činimo u šesti dan, petak, koji stoji do subote.
Ipak, vi Grci, ako ne judaizirate, kažite nam zašto imate nešto zajedničko sa Jevrejima u sličnom svetkovanju subote.
Oni svakako svetkuju subotu, i vi je svetkujete, oni poste i uvek prekidaju post u subotu, u njihovom četrdesetodnevnom periodu oni prekidaju post svake subote osim jedne.
I vi Grci u vašem četrdesetodnevnom periodu prekidate post svake subote osim jedne.
Oni Jevreji imaju dvostruki razlog za svetkovanje subote, jasno, zbog zakona Mojsijevih i zbog učenika koji su bili ožalošćeni i teškog srca na dan subotnji i zbog smrti Gospodnje, za koga su verovali da neće vaskrsnuti.
Zato što vi svetkujete subotu sa Jevrejima i sa nama dan Gospodnji nedelju, vi izgleda da takvim svetkovanjem imitirate
sektu Nazarena, koji na ovaj način prihvataju hrišćanstvo, ali ne mogu ostaviti judeizam"

Ovo je jasan dokaz da je prva Hrišćanska crkva u Jerusalimu kojoj su pripadali svi apostoli - bila poznata pod imenom "Nazareti ili Nazareni" i da su oni držali deset zapovesti i Subotu, što znači da su svi apostoli i apostol Pavle držali sve zapovesti i Subotu.

Ova prva crkva nema veze sa Rimokatoličkom koja se odvojila sredinom 2 veka od ostatka Hrišćanske crkve svojim kompromisom sa mnogoboštvom i usvojivši pojedina mnogobožačka učenja, kao i mnogobožački dan sunca - nedelju, obukavši je u Hrišćansko ruho, a odrekavši se jevanđeoske istine i Subote koju je do tada poštovala kao Božji sveti dan, a od koje je kasnije nastala Pravoslavna crkva.

Laodikeja brate, ti si od silne zelje da pronadjes dokaze u istoriji o "otpadu rimske crkve" skrenuo u fikcije. Ovo nije istina sto pises.
Ti kažeš za Pavla da je on "bio vodja nazarenske sekte".
"A ti isti nazareni su rekli za Pavla da je jeretik."
Oni su njega osudili i odbacili sve sto je dolazilo iz te grane Hriscanstva.
Ako ti njima zaista verujes, onda mozes da bacis i ceo Novi Zavet u djubre..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja brate, ti si od silne zelje da pronadjes dokaze u istoriji o "otpadu rimske crkve" skrenuo u fikcije. Ovo nije istina sto pises.
Ti kažeš za Pavla da je on "bio vodja nazarenske sekte".
"A ti isti nazareni su rekli za Pavla da je jeretik."
Oni su njega osudili i odbacili sve sto je dolazilo iz te grane Hriscanstva.
Ako ti njima zaista verujes, onda mozes da bacis i ceo Novi Zavet u djubre..

Osudili su ga Jevreji koji su odbacili Hrista, a ne Nazareni koji su bili prvi Hriscani u jersalimu.

Ja sam citirao istoricare i crkvene oce koji pisu da su Nazareni prva Hriscanska crkva.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Osudili su ga Jevreji koji su odbacili Hrista, a ne Nazareni koji su bili prvi Hriscani u jersalimu.

Ja sam citirao istoricare i crkvene oce koji pisu da su Nazareni prva Hriscanska crkva.
Ja sam isto citao crkvene oce i oni en psiu da su anzareni crkva koju je Hristos osnovao vec judeohriscani koji su odbacili apvla, Sveto Pismo,a izuzetno su psotovali Jakova brata Gospodnjeg.Oni psotoje jos u SZ i bili su sekta ekstremnih judejaca pored dve struje Halilove i Smaelove skole mislim da sam pogodio imena te dve skole.Apostol pavle niej bio nazaren i Dap jasno o tome govorew ne treba da izmisljamo nista, oni su bili isti ili su imali isto ucenje kao Evioniti, ali i za njih kao i za evionite Hristos nije Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda neko laze, ili tvoji istoricari, ili oni istoricari i crkveni Oci cije citate sam pomenuo.

Razliciti izvoripominju ove dve grupe Hriscana "Ebinite i Nazarene"

Ebioniti su zeleli da zadrze neke Jevrejske obicaje kao i obrezanje.

Nazareni su bili Judeo hriscani - prva Hriscanska zajednica u jerusalimumm i oni su verovali u hrista kao sina bozjegm da je on Mesijam drzali su deset zapovesti i Subotu.
Oni su 70 godine prilikom razorenja Jerusalima izasli iz grada i nastanili se mestu Pelam gde je premesten centar prvih Hriscana.

Oni su bili progonjeni i od Jevreja i od Rima, a u vreme Barkohbinog ustanka 130 godine od strane Barkohbe koji je kaznjavao one koji nisu hteli da se prikljuce ustanku protiv Rima.

Polovinom 2 veka i kompromisa koji lokalna Rimska crkva pravi sa mnogobozackim Rimom, Nazareni nisu u ovom otpadu ucestvovali, i crkva je na sve nacine gledala da ih diskredituje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Onda neko laze, ili tvoji istoricari, ili oni istoricari i crkveni Oci cije citate sam pomenuo.
Ne psotoje crkveni oci koji su rekli da su nazareni hriscani koje je Hristos osnovao i od kojih su se oni(crkveni oci) odvojili i postali deo "otpadnicke crkve".
Ebioniti su zeleli da zadrze neke Jevrejske obicaje kao i obrezanje.
Oni nisu zeleli oni su ih imali.
Nazareni su bili Judeo hriscani - prva Hriscanska zajednica u jerusalimumm i oni su verovali u hrista kao sina bozjegm da je on Mesijam drzali su deset zapovesti i Subotu.
Za to nemas dokaz.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prva Hrišćanska crkva u Jerusalimu koju su osnovali Hristos i Apostoli posle Hristovog vaznesenja - je bila Jevrejska crkva.
Ovi prvi Hrišćani su u istoriji poznati pod imenom Nazareti ili Nazareni ( Nazoreji ).
U bibliji u Delima Apostolskim 24 poglavlju - Jevreji su optužili Apostola Pavla da je kolovođa Nazaretske sekte.

Crkveni istoričar Epifanije ( 315 - 403 n. e ), svedoči da su Nazareni držali 10 Božjih zapovesti i biblijsku subotu kao dan odmora, da priznaju Hrista kao Mesiju i Božjeg sina, da je Bog stvoritelj, i da su oni direktni potomci Apostola.


Epifanije i crkveni otac Euzebije ( 260 - 334 n. e ), svedoče -da je do 135 godine nove ere, postojala još jedna grupa Hrišćana po imenom "Ebioniti"
Crkveni otac Irinej Ebionitre naziva Judeognostičkom sektom i ubraja ih u krivokletstvo, pošto su njihova učenja bila mešavina hrišćanskih elemenata i mnogobozačkih filozofija.
Ebioniti su u početku postovali subotu kao četvrtu Božju zapovest dekaloga, ali su pod uticajem mnogobožačkih filozofija prihvatili nedelju - Dies Solis, mnogobožački dan posvećen bogu sunca - Mitri.


Ove crkve iz mnogoboštva, naročito one iz Aleksandrije i Rima - u drugoj polovini drugog veka, počinju pod uticajem mnogobožačke filozofije i gnosticizma da odstupaju od prvobitnih principa Hristove nauke, tako je nastao jaz između ostatka Hrišćana Jevrejskog porekla koji su ostali verni Apostolskoj nauci, i ovih hrišćana mnogobožačkog porekla koji su odstupili od izvesnih tačaka Hristove nauke i prihvatili mnogobožačke filozofije.

Smatra se da Ebioniti potiču iz grada Efesa, koji je bio centar gnosticizma i gnostičke filozofije.
 
Natrag
Top