Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Verovatno vam se dešavalo da kada obiđete posle izvesnog vremena svoje vikendice ( kuće van mesta stalnog prebivališta ) u nekim prostorijama zateknete nered, nagrizene stvari od platna, plastike i drveta.....izmet od miševa ( puhova )...i na kraju i njih-mrtve.... Pored prljavštine i đubreta koji su napravili biće tu i oštećenog nameštaja i ko zna šta još. Ali to je samo početak....očekuje vas detaljno čišćenje prostorija i njihova dezinfekcija....

Pošto sam i sam bio suočen sa tim problemom....aktivirao sam svoj " software & hardware "....i nakon nekoliko probi napravio uređaj... za efikasno rasterivanje miševa koji i dan-danas obavezno koristim pre nego zaključam i napustim svoju kuću ( neću vam reci gde ).

Uređaj čiju elektronsku šemu prilažem je u stvari dvotonski oscilator koji u oređenom ritmu generiše tonski signal izmedju 28 i 32KHz koji je vrlo bolan za miševe-piševe, a mnogi ljudi taj zvuk i ne čuju pošto je iznad gornje slušne granoce od 16KHz...

Sve komponente su lako nabavljive sem " Piezo Zvučnika " koji se mora nabaviti vani.... Ja sam moj nabavio preko " Itc Electronic-a " ...i koštao je oko 12 evra...
Za napajanje koristiti stabilisano napon 12V .....ili akumulator 12V.

cijujao.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.05.2010
Poruka
3
Pošto imam problema sa komsijinim kerovima, molio bih Te ako imas neku semu za uredjaj koji proizvodi zvuk u osegu od 70 KHz do 90 KHz.
Hvala
 
Natrag
Top