Češalj mi je bio jedina igračka u detinjstvu

Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
[h=1]Češalj mi je bio jedina igračka u detinjstvu[/h]
Blic


Dejan Ćosić imao je samo jednu igračku u detinjstvu, i to običan češalj, koji je u međuvremenu postao njegov muzički instrument i zahvaljujući kome je oduševio žiri u emisiji “Ja imam talenat”.

195472_zabdejan-cosic04-foto-z-ilic_f.jpg


Iako je jedan od njegovih motiva za prijavljivanje u ovom takmičarskom šou-programu bila i nagrada od 100.000 evra, kao i promocija sviranja u češalj, Dejanov neostvareni san je zapravo da napravi koncert sa Simfonijskim orkestrom.


- Sviram u češalj od svoje osme godine, otac mi je to jednom pokazao, a kao klincu mi je to bila jedina igračka jer drugih nisam imao. Imao sam dosta teško detinjstvo, roditelji su se razveli, otac je napustio porodicu i otišao u Nemačku, a moja majka je sama morala da podiže mene i sestru, pa je češalj u međuvremenu od igračke prerastao u instrument - počinje svoju priču ovaj neobični Beograđanin.

Zbog siromašnog detinjstva bio je veoma povučen i asocijalan u školi, bez mnogo prijatelja. Međutim, jedan događaj iz pubertetskih dana ga je naterao da pobedi svoje inhibicije i skrene pažnju drugih na sebe.

- Bili smo na nekom roštilju na Adi i svi dečaci su privlačili pažnju devojčica tako što bi neko svirao na gitari, drugi bi pevao i to je kod mene izazvalo ljubomoru i neki bunt. Ja sam tada izvukao češalj, počeo da sviram i svi su gledali samo u mene. Tako je počelo - priseća se Dejan, koji se već dugi niz godina bavi muzikom, nastupajući u beogradskim klubovima, gde peva i svira u svoj neobični plastični instrument.

Kako od muzike ne može baš da se živi, radio je i druge proslave, bio menadžer u nekoliko klubova, organizovao događaje, a sada radi u jednoj igraonici. U jednom trenutku tokom 90-ih bio je član plesne grupe koju je vodio Husa iz tada poznatog dens sastava “Bit strit”, ali je izašao iz priče kada su na red došla takmičenja, koja ga, kako kaže, nikada nisu interesovala u životu.

- Neostvareni san mi je da napravim koncert sa Simfonijskim orkestrom, i to je, između ostalog, jedan od razloga zašto sam se prijavio u “Ja imam talenat”.

Naravno, voleo bih i da osvojim novac jer bi mi to mnogo pomoglo u životu - iskren je ovaj muzičar.

Iako su ga fanovi na Fejsbuk strani “Ja imam talenat” već svrstali među favorite, on tvrdi da je pravi talenat onaj koji je pokazala Emilija Đonin, 11- godišnja devojčica iz Vršca sa neverovatnim glasom.

- Drago mi je zbog svih pozitivnih reakcija, a za mene je pobeda i ovo što sam do sada uradio, sve ostalo može da bude samo plus - zaključuje Dejan.
 
Natrag
Top