CERN - Jedan od najvecih eksperimenata u istoriji

Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
27
Svi ste culi za CERN,e pa to je jedan od velikih eksperimenata,i najveci i imace veliki znacaj za nauku.

Mada postoje price o nastajanju crne rupe,i ja licno verijem u to,a ako se to i desi ovo je scenario
[YOUTUBE]BXzugu39pKM[/YOUTUBE]​
Sta vi mislite?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Ja jedva cekam da pocnu eksperimenti...

A sto se tice ovog scenarija, potpuno je nemoguc tako da mozemo biti mirni ;)
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
27
Ja jedva cekam da pocnu eksperimenti...

A sto se tice ovog scenarija, potpuno je nemoguc tako da mozemo biti mirni ;)
A zasto nemoguc?Ja bas mislim suprotno(moje misljenje),te cestice jure skorobrzinom svetlosti,sve je moguce.A i ja se radujem eksperimentu,naravno kao i uvek sakrice se nesto.
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
123
Naravno da postoji mogućnost da nastane crna rupa, ali šanse za to su vrlo male. Nadamo se da nismo te sreće da nastane...
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Zapravo, sanse da nastane crna rupa i nisu tako male ;)

Ali je fora sto bi te crne rupe bile toliko malih masa da bi istog trenutka nestale.

Mase cestica koje se sudaraju su toliko male da nema govora da bi eventualne crne rupe bile opasne. Cak i ako bi se desilo da nastane crna rupa ona bi istog trenutka isparila kroz tzv. Hokingovo zracenje.

Npr. crna rupa velicine vrha ciode ima masu jednog poveceg planinskog venca, pa ni takva crna rupa ne bi mogla mnogo da naskodi zemlji kad bi na nju pala iz svemira, na primer. Zato su ove crne "rupice" od par cestica sasvim beznacajne...
 
Učlanjen(a)
21.05.2009
Poruka
302
Samo nam crna rupa fali..naucnici su rekli da u njoj sve stoji...da nema prostor ni vreme...a u cernu treba da se pojavi Higsov Bozon...neka cestica od cega je svet nastao i jos plus prica se da ako dodje do velikog praska znaci da bog ne postoji...
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
27
Samo nam crna rupa fali..naucnici su rekli da u njoj sve stoji...da nema prostor ni vreme...a u cernu treba da se pojavi Higsov Bozon...neka cestica od cega je svet nastao i jos plus prica se da ako dodje do velikog praska znaci da bog ne postoji...
I da se to desi ja i dalje verujem u Boga.:angel:
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
123
Ja ću mirno sedeti u mojoj sobici i neću pomišljati na to. Uostalom, mi ionako svaki sekund rizikujemo da nešto ne bude našoj planeti. Tako da neću puniti mozak i brinuti se s' tim stvarima. ;)
 
Natrag
Top