Čekićem na bivšu ljubavnicu, ubio njenog muža

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Čekićem na bivšu ljubavnicu, ubio njenog muža
Poternica za osumnjičenim za zločin u Bečeju
25.08.2009. 05:00

ljubomora-ver.jpg


Policija traga za Bečejcem Karoljem Šilijem (25) osumnjičenim da je u nedelju ujutru ubio komšiju Đerđa Balzama (42) i teško povredio njegovu nevenčanu suprugu Tinde B. (29), sa kojom je ranije bio u ljubavnoj vezi. U napadu ljubomornog Karolja, teško je povređen i Mikloš Tot (48), komšija koji je Đerđa pokušao da spase od pomahnitalog ubice.

Tragedija se dogodila u kući Đerđa Balzama u Ulici Adi Endre 120. Iz te kuće, sa teškim povredama glave i tela u novosadsku bolnicu preneta je Tinde B. (29), za čiji se život lekari još bore, kao i komšija Tot, koji je, na sreću, lakše povređen nožem.
- Đerđ Balzam ubijen je sa više uboda nožem, njegova nevenčana supruga je teško povređena i preneta je u bolnicu, a očevidac tragedije je lakše povređen - izjavila je Živana Drapšin, istražni sudija Opštinskog suda u Bečeju.
Osumnjičeni za ubistvo Karolj Šili pobegao je iz grada posle zločina i od tada mu se gubi svaki trag. Motiv tragedije je najverovatnije ljubomora, jer je Tinde ranije bila u vanbračnoj vezi sa osumnjičenim Karoljem.
Tinde je u vezi sa Đerđom bila početkom februara nakon što su se upoznali u obližnjoj kafani „Glorija”. Veza, međutim, nije potrajala, pa je Tinde ušla u vanbračnu zajednicu sa Karoljem. Nedavno se, međutim, vratila Đerđu koji je ubrzo počeo da se žali komšijama da mu Karolj, koji stanuje na obližnjem Petrovoselskom putu, u izlivu besa i ljubomore preti. Pretnje, međutim, nije shvatao ozbiljno.

ljubomora-x.jpg


- Ustao sam nešto ranije i zalivao baštu u dvorištu. Tad sam i video komšiju Đerđa. Popričali smo i on je otišao u prodavnicu. Ubrzo sam u njegovom dvorištu ugledao muškarca sa tesarskim čekićem u ruci. Pitao sam ga šta radi tu, a on mi je pokazao da ćutim. Bilo mi je sumnjivo, pa sam izašao na ulicu da sačekam komšiju. Rekao sam mu da je neki čovek kod njega. Iznenadio se, i zajedno smo ušli u kuću. U kuhinji smo na podu, u lokvi krvi zatekli njegovu suprugu.

ljubomora.jpg


Đerđ me je zamolio da odem do kuće i pozovem policiju. To sam uradio i odmah sam se vratio. Tad sam zatekao i komšiju i Karolja koji ga je ubadao nožem. Okrenuo sam se i video lopatu kojom sam napadača udario po glavi. Nije pao, okrenuo se prema meni i zario mi nož u levu stranu grudi. Uspeo sam još jednom da ga udarim lopatom nakon čega je pobegao kroz dvorište i baštu. Đerđ je živeo još pet minuta, a kada su policija i Hitna pomoć stigli - bio je mrtav. Tinde je imala dve-tri rane na glavi od tesarskog čekića i nekoliko uboda nožem po telu. Oboje smo prebačeni u bolnicu, mene su pustili kući, a Tinde je ostala na operaciji - priča komšija Tot. Vest o ubistvu Đerđa Balzama, inače dugogodišnjeg kuglaša, brzo se proširila Bečejom.
- Ne mogu da verujem da je takva sudbina zadesila Đuriku. On ni mrava nije zgazio, toliko je bio dobar. U petak smo bili zajedno i rekao mi je da će u nedelju sa društvom da ode u Suboticu na pijacu i onda u tamošnju kuglanu. Bio je srećan što mu se Tinde vratila. Ona je dovela i sina iz prvog braka D. S. (13), koji je dobro i pametno dete, a Đerđu, s obzirom na to da nije imao decu, bilo je drago da takvom dečaku obezbedi miran život - priča Đerđov prijatelj Geza Zavarko.

Dečak smešten u porodicu
Maloletni D. S., sin povređene Tinde, smešten je juče u jednu bačkogradištansku porodicu, gde sa zebnjom čeka vesti iz novosadske bolnice. Dečaka već duže vreme prate nesreće - pre dve godine izgorela je kuća u kojoj je živeo sa ocem. Onda mu je i otac nesrećnim slučajem izgubio život na radu. Izvesno vreme je proveo u hraniteljskoj porodici, a onda ga je majka vratila sebi.


Izvor: Blic
 
Natrag
Top