Ceda Cvorak

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
278-1-1.jpg



Čedomir Rajačić (Čeda Čvorak) poznati kompozitor, roker i pevač rođen je 04.07.1960. godine u Sapcu.

Sabacki roker, pevac, zabavljac i kompozitor pop-folka Ceda Cvorak pokrenuo je 1996. godine duet "Luna", sa vec proverenom solistkinjom zabavne i pop muzike Majom Markovic. Lukavi Ceda je poceo saradnju sa izvanrednom pevacicom, koja ne zna za muzicke fahove i ?anrove i nije se prevario. Debi album "Samo svoj(ja)", 1998. godine, donosi gotovo meteorski uspeh duetu. U samo jednoj godini svasta se desava sto Ceda nije mogao ni u snu da odsanja: pesma "Ne ostavlja me" u svim oficijelnim i nezvanicnim anketama je hit-godine, sjajna brza numera "9 1/2 nedelja" je najuspesnija dens-numera godine, postaju najbolja dens grupa godine sa albumom godine, Ceda je najbolji kompozitor i tekstopisac godine, "Luna" je muzicko ostvarenje godine. Kao najbolji duet dobijaju presti?na priznanja "Melco", "Oskar popularnosti", dok je Maja Markovic zajedno sa kosarkaskim asom Dejanom Bodirogom "Medijsko lice godine". Verovali ili ne, iste godine, na festivalu "Suncane skale" u Herceg Novom, sa pesmom "Samo jednu noc" osvajaju samo trece mesto, iako su po misljenju muzikologa i medija moralni pobednici festivala.

Debi album je "City records" prodao sa inostranim izdavacima Zapadne Evorpe u 120.000 "nosaca zvuka". Medjutim, Ceda je izbrojao krstareci eks-Jugoslavijom i Evropom da je cak 15 "pirata" izdalo ovaj album u najrazlicitijim omotima. I sve je to prodato u oko 1.500.000 primeraka i logicno, Ceda je ostao kratak za mnogo para.

Drugi album "Ti i ja mo?emo sve", izvanredno je prosao i svrstao "Lunu" medju nase najznacajnije sastave, neprikosnoveni pop-dens duet koga zbog naglog uspeha konkurencija ne podnosi. Album obiluje hitovima kao sto je pesma "Drugarice" (u duetu sa Cecom Ra?natovic), balada "Mirise juli", "Zeleno", "Tebe nema"... Posle treceg albuma "Luna" sigurno plovi i jedri estradnim uzburkanim morem i planira izlazak na svetsko tr?iste. Kada se uzmu u obzir Majini pevacki svojevrsni imid? i Cedina stvaralacka kreativnost, estradni imid?, onda ne sumnjamo u njihov uspeh i preko granice.


Izvor: balkanmedia
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Izmenjao pevacice i potonuo ko Titanik,sad ga nema nigde,spao je na farmi da se vadi,tako je to kad neko pogresi u zivotu.

Od vrha do dna,put i nije tako dug... Samo me zanima kolko ima godina?...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
47
a jel nosi jos one platforme cipele? znas one da sto ti daju jos 10 cm ???
 
Natrag
Top