Ceci preti 15 godina zatvora

Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Od prljavog (ukradenog) novca platis sebi otkup?
Kako to moze?
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Nemoj mi reći da ti nećeš podržati taj modni trend u najavi? Šokiran sam. :mrgreen:

A...ne..ne..ne...Nisam ja baš toliko moderna...:acute: :lol:
Međutim, brinem se za malu decu...Verovatno će se naći u prodaji ''Barbike'' (ili ti Blackbike), sa Cecinim likom. Međutim, dizajneri su najavili da će biti malo teže izvesti deo sa ''silikonskim grudima i usnama''...Ne znaju koji ''materijal da stave na te ''delove'', da bi ih istakli....
Bolje da ne ''dužim'', baš sam inspirisana...Puna sam ideja...

yukic; je napisao(la):
Od prljavog (ukradenog) novca platis sebi otkup?Kako to moze?
Može...Ovo ti je po principu...''Daj šta daš''...Kada se ostane bez novca, onda je sve dobro došlo...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Gledajmo to sa vedrije strane.Drzava = narod,ce biti bogatija za 1.5 miliona e.
I kako rece jedna gradjanka anketirana od strane ruzicaste tv:"Sramota je to sto joj rade,ona je jako dobra".
Ja sam u nedoumici da li da stavim emoticon koji se smeje ili place.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Jeste, Njuško, pošto Telekom (još) ne smeju da prodaju jer se plaše gneva naroda, dobro će im doći ovih 1,5 miliona za troškove reprezentacije (kafane i muziku) vlade i skupštine. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Previše se sve odužilo i mislim da Tomo Zorić nije lagao niti je bio licemer kad je rekao da postoje razlozi za zadovoljstvo. Očigledno je da ima opstrukcija sa raznih strana pa i raznih država oko pribavljanja dokaza a i verujem da su ovoga puta i u pitanju neki viši interesi, tipa značaja dotične pevačice za široke narodne mase koja je ionako voli i spremna je da joj oprosti...tamo gde je zgrešila yes3.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Vruća Cecilija. Oduvek sam je smatrao za ćurku. Neko će reći, da je ćurka, ne bi imala ovoliko para. Na prvi pogled zvuči logično, ali se ipak ne bih složio. Sitna duša iz provincije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zbog čega je sitna duša ako je država na kraju popustila i nije je jurila do kraja jer je očigledno, bilo vrlo neizvesno šta može da se dokaže. Na kraju krajeva nije ni bitno da li je sitna duša ili ne jer je veći deo naroda voli i i dalje će slušati njene pesme sa istim žarom yes3
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Pa neka je vole, o ukusima ne vredi raspravljati. Cvetak zanovetak. Za mene je ona oduvek bila samo par sisa koje setaju binom.A puno govori o njoj i cija je supruga bila i u kakvom se okruzenju kretala.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
S obzirom šta je sve suprug radio ko zna kakve veze su u pitanju ko je kome dužan i zašto dokumentacija tolike godine ne može da se skupi. Žalosno je što se predstavnici države raduju onome što su postigli bez obzira što verovatno više od postignutog nije moglo da se dokaže.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Nova elita

NOVA ELITA

Po nagodbi o visini kazne sa optuženom Svetlanom Ražnatović, portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić s ponosom izjavljuje kako je u ovoj utakmici krivde i pravde tužilaštvo odnelo blistavu pobedu. Milion i po evra koje će optužena uplatiti u gotovini dinarske protivvrednosti, efektivni je novac u budžetu države, i to će građani ubrzo osetiti na svojoj koži – obrazložen je efekat pobede. S obzirom na to da je optužena, prema optužnici tužilaštva, oštetila budžet Srbije za četiri miliona nekadašnjih nemačkih maraka i tri i po miliona američkih dolara, rezultat nagodbe je takav da bi glasnogovornik morao da kaže: Još jedna ovakva pobeda i tužilaštva neće biti!

Poslovnim ugovorom tužilaštva i tužene, narod kao oštećena strana ostaje na gubitku. Posredi je legalizacija ovog gubitka njegovim delimičnim umanjenjem! Ukoliko Viši sud u Beogradu overi ovaj ugovor – osim ostatka od dve trećine onog nelegalno isposlovanog novca, šta još dobija osuđenica?
Prema odredbi nagodbe kojom, dakle, priznaje krivicu što joj je stavljena na teret, Ražnatovićka će biti osuđena i na godinu dana kućnog zatvora (od kojih treba oduzeti ona četiri meseca provedena u pritvoru neposredno posle ubistva premijera Đinđića). Dakle, osuđenica neće biti smeštena u Kazneno-popravnom zavodu za žene u Požarevcu, jedinoj ustanovi ovog tipa u Srbiji.
Pročitamo li izveštaj Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji, pod naslovom „Zatvori u Srbiji, jul – oktobar 2010“, uviđamo i to koje su konkretne koristi (benefiti, što bi rekla naša elita) za onu osuđenicu koja period kazne može provesti u svom domu, umesto u požarevačkom Zavodu:
Ovaj zatvor je predviđen za 177 osoba, a u njemu ih se uobičajeno nalazi između 230 i 250. Dakle, osuđenici Ražnatović neće biti uskraćeno prostora i intime. Ukoliko bi ona, kojim slučajem, dopala paviljona IV ovog zavoda, onda bi, sa sedamdeset žena, za svoje higijenske potrebe morala da koristi samo dva toaleta i samo dve tuš kabine. „Dotok svežeg vazduha i prirodnog svetla je nedovoljan, dok je veštačko osvetljenje u najvećem delu zatvora veoma slabo“. Pritvorena u svojoj kući („kod sebe“), uz slobodan dotok svežeg vazduha i prirodnog svetla, osuđenica Ražnatović neće biti prinuđena da, poput koleginica iz Zavoda, ručno pere svoj veš, niti da, „bez obzira na vremenske prilike“, nosi uvek istu uniformu. Takođe, ona neće morati da na svaki prolazak zaposlenog u zatvoru stane u stavu mirno i skloni pogled u stranu. U vreme posta, ukoliko posti, osuđenica Ražnatović moći će sebi da priušti odgovarajući režim ishrane, što je uskraćeno onima u Zavodu, u kojem je, uzgred budi rečeno, hrana jednolična – bez voća, mlečnih proizvoda i kolača. Ali, „kantina je dostupna osuđenicama i dobro je snabdevena“, s tim što je među njima najbrojnija puka sirotinja. Uostalom, ko najčešće dospeva u zatvor?
„Video sam jednu ženu koja je računovođa i koja je ukrala 100.000 dinara iz sopstvene firme. Dobila je dve godine zatvora“, izjavio je Ivan Kuzminović, jedan od autora ovde citiranog izveštaja (Peščanik, Radio B92, 6. april). Računica je prosta. Ko ukrade malo, u zatvor ide zadugo. Ko ukrade enormno, i od toga vrati nešto u državni budžet, može da računa na elitni pritvor pod sopstvenim krovom.
„Postoji elita među razbojnicima, isto kao elita među svecima“, pisao je početkom prošlog veka Vilfredo Pareto. Uprkos tome što sociolozi ovu definiciju s punim pravom smatraju rđavom – jer je pojam elite rezervisan za one društvene grupe koje ili stabilizuju društvene procese, ili društvo guraju ka promeni (u politici, ekonomiji ili kulturi) – upravo ona tačno definiše elite u Srbiji. Ukoliko gore po naše društvo, utoliko bolje za našu elitu! Ovakav protivrečni termin elite (rđav pojam čiji je sadržaj stvaran), već je označen kod nas u frekventnom izrazu „kontroverzni biznismen“.
Krem naše poslovne elite čine kontroverzni biznismeni, kao što krem naše „elite poznatih“ čine kontroverzne estradne zvezde, a krem politike – dobrim delom, kontroverzni političari.
Pridev kontroverzni/-a,-o egzistencijalni je atribut nove srpske elite. Štaviše, on se osamostaljuje i postaje subjekt. Atribut postaje supstantiv i kao takav određuje bit sfere u kojoj deluje, bilo da je reč o tržištu, politici ili kulturi (kod nas tu ne postoje jasne granice, naročito kad su u pitanju politika i tržište). Dakako, u društvu kojem je stalo do pravde, kontroverznim biznismenom ne bi se mogao nazvati nijedan delatnik na slobodi, jer ovo ime označava sopstvenu nelegalnost.
Ako je u Srbiji krajem pretprošlog i početkom prošlog veka ulagano u obrazovanje elite koja će prema savremenim pravnim dostignućima biti uticajna u sferi politike, kulture i tržišta, krajem prošlog i početkom ovog veka u elitu se ulaže na osnovu kontroverznog principa izuzetosti od zakona.
Kako ovde i sada stvari stoje, deca bi na vreme trebalo da shvate da im višak školovanja i obrazovanja može doneti samo manjak u karijeri, a već odrastao čovek, ako nije odveć kasno, da je novac sloboda, naročito ako je ukraden! Pri tom, samo je jedan uslov – da je posredi elitna količina!



Danas



 
Natrag
Top