CCleaner stvara hiljade praznih foldera

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jok... Taj "problem" nastaje samo ako pre čišćenja zahtevaš da ti CCleaner snimi sadržaj koji brišeš.
Cisto sumnjam da je to do toga, postoji vise razloga zasto to mislim. Prvo, sto bi kliner upisivao svoje logove u folder internet explorera?. Drugo nisam nasao tu opciju, osim opcije za bekap promena u registru. Ima i neka opcija za upis pod nazivom "Save all settings to ini file". Sve to gore navedeno nema veze sa tim praznim folderima iznesenim u problemu kod prvog posta.
Po mom misljenju ostaje jedino da i nas nepobedivi prijatelj mister CCleaner, ima svojih slabih tacaka. Dok je nas kolega DoMoga s druge strane, naravno propustio sansu da navede - koju verziju klinera poseduje?...Jel kako sam vido, taj problem je resen u verziji "CCleaner 5.09.5343". Doduse za verziju "Internet Explorer 11", al sve mu to dodje isto odprilike.
- Evo ga ovde spisak, pa skrolujte dole do verzije koju sam naveo, dok ne ispari linkic - kao pecurkica posle kise.
Kod:
[URL="http://biblprog.com/en/ccleaner/historychanges/"]CCleaner_Changelog[/URL]
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Jedan čovek, prikovan uz drvo, još pre 2 mileniuma je rekao "Oprosti im, ne znaju šta rade"
Nadam se da su te u medjuvremenu odvezali :)

Salu na stranu, na potpuno si pogresnom tragu a primedba ti je veoma pogresna i jednako neumesna.

Dok je nas kolega...

U pravu si. Izvinjavam se. Zaboravio sam da navedem da je problem nevezan za verziju CC-a. Ne znam na sta su mislili u Changelog-u. Isto se desava i sa najnovijom ili bilo kojom verzijom. Ostaje realna mogucnost da bi IE11 resio problem ali ne koristim ga i nastojim da izbegnem update.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Sinoc sam preturajuci po jednom disku nasao 2900 podfoldera unutar foldera:

C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Microsoft\Internet Explorer\DOMStore

Istrazujuci video sam da ih stvara CCleaner!? Prilikom svake upotrebe CCleanera trajno bi se napravila dodatna 4 foldera. Tako sam dogurao na 2900!

Sve ove foldere mozete bez straha obrisati kako ne bi zauzimali mesto i pravili haos na disku.

Zanimljivo je da na nekim racunarima nemam ovaj problem, na nekim se jednom obrisani folderi vise ne stvaraju ponovo a na nekim nakon brisanja pocinje njihovo stvaranje od nule - 0, 4, 8 ...

Brza pretraga neta pokazala mi je da je u pitanju problem koji pocinje od IE8 i bez nekog konkretnog resenja.

Ako volite da brisete besmislice sa svog racunara ovo je jedna od takvih.

Evo ja sad proverio kod mene nema nikakvih dodatnih foldera!Znaci da najverovatnije nije problem u njemu vec u necem drugom!

bandicam 2016-04-26 12-37-19-940.jpg

Moja podesavanja za Ccleaner probaj ovo ne bi trebalo vise da ti pravi te foldere!

bandicam 2016-04-26 12-44-22-739.jpg

bandicam 2016-04-26 12-44-48-738.jpg

bandicam 2016-04-26 12-44-43-503.jpg

bandicam 2016-04-26 12-44-22-739.jpg
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne vredi komso. Postao sam uveren da bi jedini lek bio IE11 ali da bih ga instalirao on trazi i gomilu drugih sistemskih update-a. To mi ne pada na pamet, naravno.

EDIT: Komso, koji OS i IE imas na tom racunaru? Upravo sam utvrdio da mi se problem ne javlja ni na jednom racunaru sa originalnim W7. Problem je dosao sa SP1. Na svim racunarima je IE8.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ne vredi komso. Postao sam uveren da bi jedini lek bio IE11 ali da bih ga instalirao on trazi i gomilu drugih sistemskih update-a. To mi ne pada na pamet, naravno.

EDIT: Komso, koji OS i IE imas na tom racunaru?

Os je win 7 pro sp1 64bit

A internet explorer je 8 ali kod mene je iskljucen

bandicam 2016-04-26 13-27-08-929.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Probaj da polako suzis problem, udji u klinera, pa u tabu Internet explorer, destikliraj sve opcije. Izadji, ocisti, pa proveri folder DOMStore. Ako nema dodaj po jednu opciju svaki put, sa vidimo kod koje se to kucice pojavljuje. To se zove tehnika nocnog opipavanja.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
To se verovatno nakupi ako se duze ne cisti Temp folder i sve sto ide u AppData folder.kad smo vec kod tog programa,nasao sam neki slican program koji isto dobro brise te foldere i nepotrebne duplikate i jos stosta toga na particiji.Zove se PrivaZer.probao sam ga i radi dobro.Evo ako neko zeli da proba:
Kod:
http://privazer.com/download.php#.VwwE6zElmFk

Proterao Ccleaner i revo-junk files clean pa onda ovo tvoje programce nasao jos skoro 1gb smeca
svaka cast za predlog svidja mi se!
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Jednostavno nista ne pomaze. Cak ni deinstalacija IE kroz "programs and features". Nerviram se pomalo. Nijedna masina bez SP nema taj problem.

nasao jos skoro 1gb smeca

Jole ne raduj se previse. Privazer je dobar program ali ne radi cuda. Ako nisi imao teske zaostatke od instalacije windowsa tih 1GB su samo sadrzaj RAM memorije.

EDIT: I dizem ruke od ovog problema. Kako god bilo u pitanju je bag u windowsima.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
1. Open the “Tools” menu
2. Select “Internet Options”
3. Click the “Advanced” tab
4. Scroll down until you reach “Security”
5. Remove the check by “Enable DOM Storage”
6. Click “OK”
Mozda ovo pomogne?

Mada i conduit i slicni znaju tu da se uglave... DOMstore je neka vrsta cookies, to jeste malo vise je od cookies, pa ima i virusa koji ovo zloupotrebljavaju...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nikada nista nisam zahtevao od CCleaner-a.Idem na dugme "Analiziraj",pa onda "Pokreni ciscenje".Ako duze vreme ne uradim ciscenje,nagomila se mnogo toga i od novih instalacija,a i od deinstalacija,repova kolko hoces.
 
Natrag
Top