Čaša Jehovina ili čaša Gospodova

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ту су науку такође Јеховини сведоци прихватили, само што не тврде да је Господ Исус ЈХВХ. Ви сте тек касније прихватили Тројство, зато причате о некаквом "игрању улога". Као да причаш о позоришту.

Поставши тело, Бог се први пут показа анђелима. Тако да Он није могао да игра никакве улоге, већ је заповедио анђелу Михаилу да се појави у горућем грму, да пази на Израиљ. Глас Божији је био пред Мојсијем, јер само тако је ЈХВХ комуницирао са људима. Ако је пророк у питању, онда је Духом Светим пророк преносио Божије речи.

Да је Исус заиста Михаило, ђаво би рекао:

"Михаило, ти ли си!"

Добро је да ниси рекао да се Михаило телепортовао, као што је Рис (Јеховин сведок) рекао.


16. И, као што је признато, велика је тајна побожности: Бог се јави у телу, оправда се у Духу, показа се анђелима, проповеди се незнабошцима, верова се на свету, узнесе се у слави.


Такође, Јуда и Петар потврђују да је Михаило анђео:

Јуда 1
9. А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети.
10. А ови хуле на оно што не знаду; а шта знаду по природи као неразумна животиња, у оном се распадају.


2. Петрова, глава 2
11. Кад анђели, који већу снагу и силу имају, не изговарају на њих пред Господом хулни суд;
12. А они, као неразумна животиња, која је од природе на то створена да се хвата и коље, хуле на оно што не разумеју, и у погибли својој пропашће
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Да је Исус заиста Михаило, ђаво би рекао:

"Михаило, ти ли си!"

Добро је да ниси рекао да се Михаило телепортовао, као што је Рис (Јеховин сведок) рекао.

Da Mihailo nije Isus ne bi polagao pravo na Mojsijevo tijelo. Tako da Mihailo jeste Isus.

Jasno je da je Mihailo Isus.


DA LI JE ARHANDJEL MIHAIL - ISUS HRISTOS?

Ime Mihailo, "Mi-ha-el", u prevodu "ko-kao-Bog", tj. "ko je kao Bog"

Mihailo se naziva "knez vaš" (u Danilu 10,21), tj. knez jevrejskog, tada Božjeg naroda.

Anđeo kaze Danilu za Mihajla da on "brani tvoj narod" (Danilo 12,1).

A ko je zaista knez (vladar, glava) Božjeg naroda?

Isus je nazvan "Carem judejskim" (Matej 2,2) i "Carem Izrailjevim", nadahnuće ga naziva "Sudijom Izrailjevim" (Mihej 5,1), "Gospodarem u Izrailju" (Mihej 5,2) ili Čelovođom (Matej 2,6) i Onim koji će "izbaviti narod svoj od greha njihovih" (Matej 1,21). Novi zavet potvrđuje da je Isus predvodio Božji narod i u Starozavetnom periodu: "I svi su jeli isto duhovno jelo, i svi su pili isto duhovno piće, jer su pili iz duhovne stene koja ih je pratila, a ta stena beše Hristos." (1.Korinćanima 10,4) On je vodio svoj narod u stubu od oblaka: "Niti da kušamo Hrista kao što neki od njih kušaše, i od zmija izgiboše." (1.Korinćanima 10,9)

Govoreći o poslednjim događajima, o vaskrsenju, Pismo kaže da će se podignuti Mihailo veliki knez koji brani tvoj narod:

"A u to ce se vreme podignuti Mihailo veliki knez koji brani tvoj narod. I biće žalosno vreme... i mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni." (Danilo 12,1-2)

Kada čitamo u Pismu opise Drugog Hristovog dolaska, tada ne nalazimo nikog drugoga da brani Božji narod, i niti jednog drugog posrednika između Boga u ljudi, do samog Isusa Hrista:

"Jer je jedan Bog i posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos." (1.Timotiju 2,5)

Zapazimo da se Arhanđel Mihailo prepirao sa đavolom i oko Mojsijevog tela:

"A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleta suda da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti." (Juda 9)

U ovako vaznom događaju, kada sotona optužuje Mojsija za njegove grehe i polaze pravo na njegovo telo, ne bi bilo nelogično da iko drugi posreduje osim Isusa Hrista, kada samo On ima ključeve od pakla i od smrti:

"I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji, I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti." (Otkrivenje 1,17-18)

Samo Isus može imati pravo da pokajane grešnike izbavi od večne smrti, jer je On sam iskupio svojom krvlju grešnike od večne smrti. Istu Iskupiteljevu ulogu vidimo i u sledećem stihu, gde jevrejski poglavar Isus (nije reč o Isusu Hristu, već o tadašnjem jevrejskom prvosvešteniku) stoji pred anđelom Gospodnjim i sotonom koji ga (kao predstavnika jevrejskog naroda) ukorava:

"A posle mi pokaza Isusa poglavara svešteničkoga, koji stajaše pred anđelom Gospodnjim, i sotonu, koji mu stajaše s desne strane da ga pre. A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori sotono." (Zaharija 3,1-2)

U originalu piše "Jahve reče sotoni: Jahve da te ukori" što znaci da Hristos odgovara sotoni pozivanjem na Boga Oca, isto kao što se u stihu iz poslanice Judine Arhanđel Mihailo prepirao za Mojsijevo telo. Dakle, Jahve i Arhanđel Mihailo nam se otkrivaju u istoj funkciji. Oboje otkrivaju Iskupiteljevu misiju, odbranu grešnih ljudi od sotone koji polaže pravo na njih kao na svoj plen zbog njihovih greha. Samo je Hristos, Iskupitelj čoveka, mogao da se prepire za Mojsijevo telo sa samim sotonom. Samo je Hristos mogao da svojim zaslugama posreduje pred Ocem za spasenje grešnika i da na taj način obezvredi optužbe sotonine koje je ovaj upućivao Božjem narodu zbog njegovih greha:

"Hvalicu Gospoda veoma ustima svojim, i usred mnogih slavicu Ga, Jer stoji s desne strane ubogome, da bi ga spasao od onih koji osuđuju dušu njegovu." (Psalam 109,30-31)

Dakle, Arhanđel Mihailo je sam Hristos.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top