Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Candy Dulfer

candydulfer2.jpg

Kendi Dalfer, jedna od najpoznatijih svetskih saksofonistkinja, nastupiće na "Nišville" džez festivalu koji će se održati od 13. do 16. avgusta na Letnjoj pozornici niške Tvrđave.

Kendi Dalfer je tridesetdevetogodišnja džez saksofonistkinja iz Holandije. Ćerka je Hansa Dalfera, takođe poznatog džez umetnika. Izdala je 12 studijskih albuma. Proslavio je hit "Lily was here" koji je snimila sa Dejvid Stjuartom iz grupe Eurythmics.

Na spisku muzičara sa kojima je nastupala i snimala su i Van Morison, Maseo Parker, Shejla I, Mavis Stejpls, Bijonse, Pink Floyd, Chaka Khan, Dejvid Sanborn, Leri Grejam, Markus Miler, Areta Frenklin, Džimi Klif, Džordž Djuk, Blondie, Džuuls Holand, Jejmi Kalam, Endži Stoun, Tower of Power, The Time, Alan Parson, Fred Vesli, Džoji DiFrančesko, Džonatan Batler...

Poslednji studijski album "Candy Store“ objavila je pre nepune dve godine a uskoro se očekuje i novi pod nazivom "Funked Up & Chilled Out”, pa se očekuje da nove pesme pesme premijerno predstavi upravo na Nišvilu.

Izvor: BalkanRock

Žao mi je što o ovoj sjajnoj umetnici nisam uspela da nađem ništa više i žao mi je što je nisam čula pretprošle godine na Nišvilu. Moj prijatelj, inače muzičar-violinista, rekao mi je da je koncert bio takav da nije mogao da veruje da tako sviraju živi ljudi. Neverovatno je zvučala i ona i njen bend. Evo malo atmosfere sa tog koncerta...




I prvi i najveći hit:







 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Samo bih hteo da dodam diskografiju:
* Saxuality (1990)
* Sax-a-Go-Go (1993)
* Big Girl (1995)
* For the Love of You (1997)
* The Best of Candy Dulfer (1998)[11]
* Girls Night Out (1999)
* Dulfer Dulfer (2002)
* Right in My Soul (2003)
* Candy Store (2007)
* Funked Up & Chilled Out (2009)

Candy Dulfer - For The Love Of You-
1998 Montreux Jazz Festival.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Candy Dulfer - Empire State of Mind Saxophone @ Uitmarkt Amsterdam

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Candy Dulfer | Oda Al Vino - Live @ Paradiso, Amsterdam, 24-04-09

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Candy Dulfer -Still I love you, Live, Bansko Jazz 2009

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top