Caci promovisao „Uspomenar 212"

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
01. 07. 2010
PRESS


Caci promovisao „Uspomenar 212"


Glumac Milan Caci Mihailović sinoć je na velikoj sceni Ateljea 212 promovisao drugi deo knjige „Uspomenar 212". Popularni dramski umetnik u drugom delu svojih uspomena poklonio je ljubiteljima pozorišta niz zanimljivih priča

2605-Djordje-Kojadinovic.jpg


Otkrio tajne Ateljea 212...
Milan Caci Mihailović


Popularni Caci za Press otkriva da se odlučio da napiše nastavak romana posle velikog uspeha prvog dela „Uspomenara 212", koji je objavio pre dve i po godine.
- Tokom 30 godina glumačke karijere beležio sam priče koje sam čuo na bini, putovanjima, bifeu i drugim mestima, ali nisam ni slutio da će one naići na sjajan odjek publike u prvom delu romana. Zato sam odlučio da napišem i nastavak „Uspomenara", u kome su priče o legendama našeg glumišta: Bati Stojkoviću, Tašku Načiću, Muciju Draškiću, Nedi Spasojević i drugim velikanima koji nisu sa nama. Takođe su u romanu zastupljeni ljudi bez kojih pozorište ne može da funkcioniše, a to su telefonisti, električari, dekorateri... Svi oni zajedno su činili neponovljivi duh Ateljea 212 - kaže Mihailović.
Delove romana „Uspomenar 212" čitale su Cacijeve kolege Ružica Sokić, Svetlana Ceca Bojković, Radmila Tomović, Petar Kralj, Aljoša Vučković, Svetozar Cvetković...
Milan Caci Mihailović (61) je stalni član Ateljea 212 još od 1973. godine. Poznat je po ulogama u predstavama: „Sveti Georgije ubiva aždahu", „Sarajevski atentat" , „Bekstvo", „Dama iz Maksima", „Marija Magdalena", „Urnebesna tragedija"... Na televiziji ga pamtimo po ulogama u serijama „Bolji život", „Seobe", „Srećni ljudi", „Kraj dinastije Obrenović", „Porodično blago", „Stižu dolari"... Glumio je u filmovima „Seobe", „Balkanski špijun", „Tajni dnevnik Sigmunda Frojda", „Uslovna sloboda"... Više od 20 godina vodi emisiju „Kod dva bela goluba" na Prvom programu Radio Beograda, a tokom karijere snimio je više od 600 radio-drama.

(N. M.)





 
Natrag
Top