Buka procesora AMD FX 4130

Učlanjen(a)
03.10.2013
Poruka
44
Pozdrav ljudi
Na poslu imam komp. sa procesorom AMD FX 4130 Quad Core
e sad problem je sto se ventilator mnogo cuje, a firma nema para da mi kupi novi-bolji
da li postoji neki nacin da smanjim buku procesora, nesto sam citao kazu da mogu da mu smanjim obrtaje ali da ce tad malo vise da se greje...
speedfan.png
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Jedino da probaš sa podmazivanjem, a svakako ga nemoj usporavati, pogotovo sa tim starijim AMD procesorima.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Ja sam pokusavao sa podmazivanjem, ali to nista ne pomaze. Pretpostavljam da je u pitanju stock kuler. Najjednostavnije je promjeniti ventilator na njemu, nista vise.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav ljudi
Na poslu imam komp. sa procesorom AMD FX 4130 Quad Core
e sad problem je sto se ventilator mnogo cuje, a firma nema para da mi kupi novi-bolji
da li postoji neki nacin da smanjim buku procesora, nesto sam citao kazu da mogu da mu smanjim obrtaje ali da ce tad malo vise da se greje...
speedfan.png

Mozes videti ovako nesto ako budes resio da kupujes sam!
Nisko profilni kuler!

Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-geminii-m4-rr-gmm4-16pk-r1/comp_comp_cooler/54/1369
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Za početak, skini ventilator i očisti ga od prašine. Takođe i hladnjak.
Ako se i dalje previše čuje, podmaži ga.
Proveri i ventilator od grafičke kartice i napajanja - možda se oni čuju. Da bi bio 100% siguran koji je bučan, zaustavi ventilator u toki rada. Ako se buka ne čuje - taj je u pitanju. Ako se i dalje čuje - proveravaj dalje.
Mada, obzirom na trenutne spoljne i unutrašnje temperature, nije čudno što ventilator postaje malo bučniji.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top