Budite savršeni kao Otac nebeski. Mogu li se držati zapovjesti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da li je moguće da čovjek postane savršen u svom karakteru. Tačno je da smo svi grešni i da je Isus umro za nas da bi mi bili spaseni. Ali ako ne postanemo savršeni ništa manje nego Bog, onda nam nema spasenja. Bog je otvorio vrata spasenja, ali ne može čovjeka natjerati da on uđe ako čovjek ne želi. Demonska prevara je da čovjek ne može da drži zapovjesti Božje. Kako je onda BOG dao zapovjesti ako se one ne mogu držati? Zašto bi Bog dao Dekalog ako čovjek ne može da postigne savrđenstvo i da drži zapovjesti.

"Jedna jedina mana, ako je ne pobedimo nego je gajimo, čini čoveka nesavršenim i zatvara mu vrata nebeskoga grada. Onaj koji bude ušao u nebo mora imati karakter bez mane i mrštine ili takvoga čega. U njega neće ući ništa pogano. Na zboru otkupljenih neće se videti nijedna mana." (EGV, PMK 97.1)

Isto i Biblija tvrdi kao i sestra Vajt.

Otkrivenje 21,27 I neće u njega ući ništa pogano, i što čini mrzost i laž, nego samo koji su napisani u životnoj knjizi jagnjeta.

1. Korincanima 14,20 Braćo! ne budite djeca umom, nego pakošću djetinjite, a umom budite savršeni.

Matej 5,48 Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen otac vaš nebeski.

Otkrivenje 14,5 I u njihovijem ustima ne nađe se prijevara, jer su bez mane pred prijestolom Božijim.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da li je moguće da čovjek postane savršen u svom karakteru. Tačno je da smo svi grešni i da je Isus umro za nas da bi mi bili spaseni. Ali ako ne postanemo savršeni ništa manje nego Bog, onda nam nema spasenja. Bog je otvorio vrata spasenja, ali ne može čovjeka natjerati da on uđe ako čovjek ne želi. Demonska prevara je da čovjek ne može da drži zapovjesti Božje. Kako je onda BOG dao zapovjesti ako se one ne mogu držati? Zašto bi Bog dao Dekalog ako čovjek ne može da postigne savrđenstvo i da drži zapovjesti.

"Jedna jedina mana, ako je ne pobedimo nego je gajimo, čini čoveka nesavršenim i zatvara mu vrata nebeskoga grada. Onaj koji bude ušao u nebo mora imati karakter bez mane i mrštine ili takvoga čega. U njega neće ući ništa pogano. Na zboru otkupljenih neće se videti nijedna mana." (EGV, PMK 97.1)

Isus nije patio na križu da bi ljude učinio bezgrešnima, nego da bi ih spasio grešne kakvi ljudi jesu.

1 Iv 1,8: Reknemo li da grijeha nemamo, sami sebe varamo i istine nema u nama.

I gore spomenuta "autoklistirka" Ellen White, s Bogom veze nema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus nije patio na križu da bi ljude učinio bezgrešnima,

A ko je to rekao?

smo
Isus nije patio na križu da bi ljude učinio bezgrešnima, nego da bi ih spasio grešne kakvi ljudi jesu.

1 Iv 1,8: Reknemo li da grijeha nemamo, sami sebe varamo i istine nema u nama.

Ko je rekao da mi nemamo grijeha?

Vidiš da sam napisao da imamo.

Tačno je da smo svi grešni

Znao sam da ćeš se ovdje navući i da ćeš dokazati da imaš razmišljanje o ovim temama u 1 okviru.

Dakle ili jedna ili druga. Vi ne možete da spojite dvije dimenzije nikako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus nije patio na križu da bi ljude učinio bezgrešnima, nego da bi ih spasio grešne kakvi ljudi jesu.

1 Iv 1,8: Reknemo li da grijeha nemamo, sami sebe varamo i istine nema u nama.

I gore spomenuta "autoklistirka" Ellen White, s Bogom veze nema.


Evo jos jednog dokaza da Stvarnoslap SVE vadi iz konteksta.

Da vidimo kako glasi ceo ovaj tekst:

"ovo je obećanje koje čusmo od njega i javljamo vama, da je Bog vidjelo, i tame u njemu nema nikakve.
Ako rečemo da imamo zajednicu s njim a u tami hodimo, lažemo i ne tvorimo istine.
Ako li u vidjelu hodimo, kao što je on sam u vidjelu, imamo zajednicu jedan s drugijem, i krv Isusa Hrista, sina njegova, očišćava nas od svakoga grijeha.
Ako rečemo da grijeha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.
Ako priznajemo grijehe svoje, vjeran je i pravedan da nam oprosti grijehe naše, i očisti nas od svake nepravde"


Dakle, u kontekstu ova istina postaje potpuno vidljiva, a ona govori o stanju coveka PRE pokajanja i priznanja greha, i POSLE tog cina, koji dovodi do ociscenja od greha.

Taj covek koji je priznao svoj greh i pokajao se, on nema greha, jer ga je Isus ocistio.

Za Bozje carstvo i novi Jerusalim u otkrivenju pise "I U NJEGA NECE UCI NISTA STO JE POGANO I NECISTO, NEGO SAMO KOJI SU ZAPISANI U ZIVOTNOJ KNJIZI JAGNJETA"
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top