bucan racunar

Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
kompjuter mi je preglasan.mislio sam da su mi to ventilatori koje sam nedavno ubacio ali nisu.problem je u ventilatoru od procesora.radi punom snagom.gdje to mogu da promijenim i da ga vratim u normalu.kad sam kupio komp sve je bilo uredu dok nisam update-ovao bios.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
kompjuter mi je preglasan.mislio sam da su mi to ventilatori koje sam nedavno ubacio ali nisu.problem je u ventilatoru od procesora.radi punom snagom.gdje to mogu da promijenim i da ga vratim u normalu.kad sam kupio komp sve je bilo uredu dok nisam update-ovao bios.

Prvo i osnovno napisi detalje!
To jest koja je ploca u pitanju?
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
e to je kod mene problem jer ne znam koja mi je tacno maticna.
racunar je lenovo m57p 9164
maticna koliko sam uspio da saznam je Intel Q35 46R8384.
na njoj pise nesto Rev v1.0
usput da kazem da sam podmazao ventilator i malo smanjio buku.
nesto sam gledao po google-u za Intel Quite Technology ali ga nigdje ne mogu naci u bios-u
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
vidi dal ti se procesor grije,imas program everest ili nesto slicno.pa vidi mozda ti se procesor grije pa mora tako.jer kad ti komp stoji preko noci i kad ga upalis sutradan taj ventilator bi se samo trebao okretati dok racunar neprodje bios,onda bi se trebao ugasitii jer je procesor hladan.i posle par minuta upalit ponovo.vidi temperaturu, nevidim razlog zasto bi okretao 100% bez razloga.a u sustini on nikad dok sistem radi nebi treba okretati na 100%
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Mozda je uzrok u ventilatoru koji nepostize odgovarajucu brzinu ali svakako savetujem da vratis staru verziju BIOS-a. Mozda je u novoj verziji ventilator setovan da radi non stop. Srecno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.01.2013
Poruka
4
kod mene je bio isti problem. zamjenio sam ventilator i cooler. na procesoru i ptoblem je neštao. preporučujem manhattn. coler. samo mi napiši koi ti je socket.

lep pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
warranty CHK na lenovo site, ukoliko je jos uvjek validan na garanciji nosi u neki lenovo certified services..

Ukoliko nije validan na siteu

Zamijeni pastu, rastavi Cooler od hladnjaka i ocisti/Operi haldnjak (obavezno susenje nakon pranja do 100% suhoce)
ukoliko to ne promijeni akustiku ventilatora promijeni ga il eventualno podmazi WD-40 spray-om (s tim da ti nece produziti trajanje nesto mnogo.

Prilog slika WD-a
wd40.jpg

Edit: preporucujem sivu pastu iako ti mnogi preporucuju bijelu culer master ovaj ona al se na kraju svega toga zapitaj zasto svi BRAND NAME-ovi koriste sivu pastu?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Proveri da li si pravilno postavio nove ventilatore, moguce da nisi i da zbog toga se pravi prazni dzepovi bez vazduha iznad ventilatora na procesoru, pa kao posledica ventilator ne dobija dovoljno vazduha za hladjenje i radi punom brzinom. Takodje proveri voltaze moguce da dodatni ventilatori vuku previse struje pa ventilatori ne rade punim kapacitetom. Proveri temperature, stavi pastu na procesor. Posle toga mozes podesiti opcije u biosu da ventilator na odredjenim temperaturama radi manjim kapacitetom, ili ponegde imas i opciju silent.
 
Natrag
Top