Brzo gasenje XBMC medije

VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.937
Nikad nisam imao takvih problema da gasi po minut-dva.Zna zalediti ali nista strasno. Rezervna kopija i udri po eksperimentisanju. A frodo 12.3 je puno bolji za live tv.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Naravno logicno je da sto je glomazniji XBMC da se sve teze i duze gasi.....

Postoje vise vrste gasenja i ja duze vreme vec gasim svoj XBMC za 1 sekundu ,sto nije ispravno ,ali lekovito jer ko da ceka da se ono u potpunosti obavi do kraja...Usput imam kopiju XBMC skrivenog fajla na drugoj particiji ako bi nekada nesto poslo zlo i naopako.....

Kada smo kod gasenja ima vise vrsta....recimo u Aeon Nox skinu u startnom prozoru ima opcija Shudown (kod mene Ugasi) i tu traje gasenje jako dugo te tu opciju takoreci i ne koristim....

QgNmH.png


Druga opcija je pritiskom na tastaturi dugmeta S gde ce se pojaviti meni i klikom misa odabrati Exit ili pak Enter na tastaturi, gde mi je gasenje znatno brze......

j4sk.png


Treci nacin gasenja koji ja primenjujem je gasenje XBMC istog trenutka a to je istovremenim pritiskom na tastaturi dugmadi Alt + F4 ....Ne kazem da je ispravno ali ja ga koristim vec duze vreme i nisam imao problema do sada.Kao sto rekoh gasenje se obavlja za sekundu ali treba znati da ovakvim gasenjem ostaje otvoren proces u Task manageru i to u delu (background process)...Ako zelite ponovo pokrenuti XBMC necete moci dok ne ubijete ovaj proces.....
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Bas zato sto je glomazan i pun addona ja ga gasim tako sto ubijem xbmc.exe u task menadzeru, 5 sekundi posao a ovako bih morao sve da brisem, instaliram ponovo, mnogo vremena je potrebno za to. Nije ispravno ali je delotvorno
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Predpostavljam da si misleo na skriveni XBMC folder......a da on je onako malecki...6GB.....:beee:

kFSG1Yn.png


Pretpostavljao sam da je otrpilike toliki :) Nisam mislio ozbiljno, mada ne bi bilo lose da neko uradi neki profil za pocetnike, ako me ne bude mrzelo uradicu jedan sa nekim osnovnim pluginovima za filmove i muziku, i mozda rom collection(onda bi trebalo i da upladujem emulatore i romove) mada me mrzi i kod mene da stelujem skin za sve stvari :) Moze i sa xbmc backup da se uradi jer pola ljudi ne bi znalo ni gde da stavi folder.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pretpostavljao sam da je otrpilike toliki :) Nisam mislio ozbiljno, mada ne bi bilo lose da neko uradi neki profil za pocetnike, ako me ne bude mrzelo uradicu jedan sa nekim osnovnim pluginovima za filmove i muziku, i mozda rom collection(onda bi trebalo i da upladujem emulatore i romove) mada me mrzi i kod mene da stelujem skin za sve stvari :) Moze i sa xbmc backup da se uradi jer pola ljudi ne bi znalo ni gde da stavi folder.

Nesto slicno je uradjeno ,sa Serbianforum pozadinom i ubacene su neke stvari......moglo bi se to dopuniti nekim jos adonima ,posto nekih i ima ubacenih........

http://serbianforum.org/threads/internet-tv-plejeri.468502/#post-1281373

to jest mogu ga samo dopuniti i postaviti recimo sa po 10 najbolja addona za sve kategorije.....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Nesto slicno je uradjeno ,sa Serbianforum pozadinom i ubacene su neke stvari......moglo bi se to dopuniti nekim jos adonima ,posto nekih i ima ubacenih........

http://serbianforum.org/threads/internet-tv-plejeri.468502/#post-1281373

to jest mogu ga samo dopuniti i postaviti recimo sa po 10 najbolja addona za sve kategorije.....

Sto se mene tice ne mora zbog mene ali mislim da ce mnogima koristiti :). Mislim da je vecini lakse da uradi samo restore nego da instalira jedan po jedan addon(tj. mnogi se uplase toga), jos kada ima unosenje source i editovanje .xml fajlova, bude ono: taj program nista ne valja, sto to odmah nisu ubacili, sta je bre ovo neki linux :pPP Ljudi vole out of box stvari.
 
Učlanjen(a)
20.03.2012
Poruka
2.095
Jedno pitanje , desava mi se da kada koristim recimo Navi X , XBMC zakoci skroz , i onda startujem Task Manager da bih izasao iz XBMC-a ... Medjutim kada onda pokusam da udjem ponovo u XBMC nece da ga pokrene dok ne restartujem komp ... Moje pitanje je , da u slucaju da se zamrzne XBMC , dali postoji neka precica na tastaturi da se izadje na drugi nacin , da nepokrecem Task Manager ...
 
Učlanjen(a)
11.12.2013
Poruka
141
Jedno pitanje , desava mi se da kada koristim recimo Navi X , XBMC zakoci skroz , i onda startujem Task Manager da bih izasao iz XBMC-a ... Medjutim kada onda pokusam da udjem ponovo u XBMC nece da ga pokrene dok ne restartujem komp ... Moje pitanje je , da u slucaju da se zamrzne XBMC , dali postoji neka precica na tastaturi da se izadje na drugi nacin , da nepokrecem Task Manager ...
probaj prvo taster x to bi tebalo da stopira rad ako nece onda pritisni taster za windows (izmedju ctrl i alt)
 
Natrag
Top