Učlanjen(a)
22.11.2013
Poruka
35
Imam Hyundai accent 2003 godište i problem sa brzinomjerom.
Prvo se dešavalo da povremeno ne radi pa bi drugi dan proradio a sad već pet dana uopće ne radi. Da napomenem sve radi osim brzinomjera okretaji prijeđena kilometraža itd. pogledao sam senzor brzine na menjaču i nevidim mehanička oštečenja pa si mislim možda je ipak do sata u kabini. Ima li tko kakvo iskustvo di da tražim kvar
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Imao sam Accent iz 2001 i skidao instrument tablu da obicne sijalice, zelene, zamenim belim LED sijalicama. Koliko se secam jedna sajla ulazi u brzinomer, u okviru koga je i brojac predjenih kilometara. Znaci ako ti brojac kilometara radi onda je problem u brzinometru i nemas sta da proveravas senzor na menjacu. Mozda je razlika u te dve godine proizvodnje sto je moj merac kilometraze bio mehanicki a na modelu iz 2003. godine je verovatno LCD displej, ali opet, nema veze. Problem je mehanicki u samom brzinometru. Negde proklizava ili glavi. Koliko je taj auto presao? Da li se dosta vozio po losijim putevima gde bi dodatne vibracije mozda skratile vek finoj mehanici brzinometra?
 
Učlanjen(a)
22.11.2013
Poruka
35
Tako je moj ima lcd pokazivace stanja kilometara. Auto je preso 160 000km i vozen po asfaltu ali kakvi su putevi! Uglavnom i meni se cini da je problem u satu tako da neznam da li se da tu sta popravljat ili trebam nac polovno i da li treba stogod cackat po elektronici posto ima lcd pokazivac kilometara
 
Natrag
Top