Britansko -Americko carstvo da li je to 7 biblijska svetska sila

Da li je Britansko Americka sila 7 po redu?

  • Nije ,ona je deseta.

    Votes: 0 0,0%
  • Nije ,ona je prva i poslednja

    Votes: 0 0,0%
  • Jeste ,ona je sedma biblijska svetska sila.

    Votes: 2 100,0%

  • Total voters
    2
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Da li si čitao istoriju SAD-a? Važno je jer da si čitao istoriju SAD-a znao bi da SAD u svom nastanku ne može da bude 'zver'. Temlji na kojima je ova država osnovana nisu 'zver'. Baš zato sam te i naveo da razmisliš o osnivačima SAD-a, ko su ti ljudi i kakvi su.

Tko je Thomas Jefferson?

Thomas Jefferson
(13. travnja 1743. – 4. srpnja 1826.) bio je jedan od osnivača Sjedinjenih Američkih Država, glavni autor Deklaracije o nezavisnosti (1776.) i treći Predsjednik SAD-a (1801. – 1809.). Kao jedan od vođa razdoblja Prosvjetiteljstva, Jefferson je bio polimat koji je tečno govorio pet jezika i bio zainteresiran za područja znanosti, izuma, arhitekture, religije i filozofije.

Dakle, Jovane, po tvome kriteriju, Thomas Jefferson = protestant + prosvjetitelj + glavni autor Američke Deklaracije + osnivač SAD-a = BOG

A pogledajmo kako se taj "BOG" ponašao.

Veza između Thomasa Jeffersona i religije bila je pomalo komplicirana. Iako je on bio zainteresiran za teologiju, moralnost, religijsko učenje i religijske slobode (ipak je on bio dio prosvjetiteljskog pokreta), zbog odbojnosti prema ortodoksnom kršćanstvu optužen je za promicanje ateizma.

1820. godine, Jefferson je napravio djelo The Life and Morals of Jesus of Nazareth koje je imalo 84 stranice. On je detaljno pročitao Novi zavjet i usporedio njegove prijevode na grčkom, latinskom, francuskom i prijevod engleskog kralja Jamesa prije nego što ih je izrezao nožem za pisma i s još nekoliko oštrih predmeta.

Ručno je izrezao i zalijepo novu knjigu
koja je na jednoj strani sadržavala prijevode na grčkom i latinskom, a na drugoj na francuskom i engleskom. Jefferson se na taj način riješio svakog viška, poredao je događaje kronološki i uredio čuda koja se spominju u njoj.
---------------------
Pogledajte divljaka koji je sebi uzeo za pravo, najprije proglasiti što u Novom zavjetu je istina a što laž, a nakon toga nožem rezati dijelove Novog zavjeta i složiti svoj vlastiti "kanon". Zaista, divljak nad divljacima. Ali ti Jovane baš ovakve voliš i veličaš - protestant, prosvjetitelj, "Deklaraš" i tvorac Biblije po vlastitoj volji. Najkraće, đavlina.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ovo je u skladu sa temom. Da li si čitao istoriju SAD-a? Važno je jer da si čitao istoriju SAD-a znao bi da SAD u svom nastanku ne može da bude 'zver'. Temlji na kojima je ova država osnovana nisu 'zver'. Baš zato sam te i naveo da razmisliš o osnivačima SAD-a, ko su ti ljudi i kakvi su.

A ja sam ti već rekao ko je 8-mi. To je poredak a ne država. Da se ne vraćamo na prosto nabrajanje, da podignemo temu na viši nivo.
Ovo je predaleko i od teme i od onoga sto sam te pitao,a to je
Daj mi napismeno redosled Biblijskih svetskih sila ,a govori se o njih 7. prema knjizi Otkrivenja
Otkrivenje, glava 17
7 I reče mi anđeo: Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu ove žene, i zveri što je nosi i ima sedam glava i deset rogova.
Otkrivenje, glava 17
9 Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
10 I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Jel to tesko pitanje?
a to da britansko-americka svetska sila nije samo obicna vec i veoma podmukla i slatkoreciva govoreci predivne stvari,a gleda da zabije noz u ledja,pa to vecina zna i bez Biblije.
Ako su Egipat,Asirija ,Vavilon.Medo-Persija,Grcka i Rim bile glave 6 glava na zveri,a koja je ta sedma koja vlada celim svetom za kratko? :)
Pa i Rusi i Kinzei i ceo svet govori da je dosta bilo sa GB-USA i njinom jednopolarnom vlascu i da traze multipolarnost,kako to da ti to ne uvidjas?,sem ako te dobro ne placaju da radis za njih?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
britansko-americka svetska sila nije samo obicna vec i veoma podmukla i slatkoreciva govoreci predivne stvari,a gleda da zabije noz u ledja,pa to vecina zna i bez Biblije.

Hajde da vidimo da li je to tako. Pogledaj šta kažu znametniti ljudi o SAD-u:

"Ovde će nauka i umeće civilizovanog života dobiti svoja najviša unapređenja: ovde će procvetati građanska i verska sloboda, nesputana surovom rukom građanske ili crkvene tiranije: ovde će genij, potpomognut dostignućima prethodnih vekova, da se angažuje u humanizaciji čovečanstva, u širenju i obogaćivanju ljudskog uma religijskim i filozofskim znanjem, i u planiranju i izvršavanju oblika vlasti koji će obuhvatiti sve dobrobiti prethodnih vlada, sa što manje njihovih mana koje prate nesavršenost ljudskih postupaka, i koji će biti sračunati da zaštite i ujedine, u skladu sa prirodnim pravima čovečanstva, najveće carstvo koje je ikada postojalo.” (Jedidiah Morse, The American Geography, 469, 1792.)

“Bio sam Amerikanac čak i pre nego što sam ugledao ovu zemlju. Proučavao sam njenu vladu; sreo sam neke njene ljude, divio se Americi. Bio sam Amerikanac u srcu pre nego što sam pomislio da ću ovde živeti. Kakve sve mogućnosti pruža ova zemlja! Njeni ljudi su stotinama godina ispred ljudi bilo koje druge nacije na svetu. Veliki su, širokog duha, velikodušni. Ni u jednoj drugoj zemlji ne bih mogao da ostvarim ono što sam ovde postigao.” (Nikola Tesla, Izvor: Slobodan Ivošević, Tako je govorio Tesla, 2004)

“Pre pedeset i šest godina Pupin je brodom stigao u Njujork kao imigrant iz zabačenog okruga u Mađarskoj. Imao je samo “pet centi u džepu” i nijednog prijatelja. Danas, njegova duga i bogata karijera kao naučnika potvrđena je njegovim izborom na mesto predsednika Univerzitetskog Kluba, jedne od najprestižnijih ustanova u našoj državi, koja među svojim članovima ima 4000 najuticajnijih Amerikanaca, uključujući i predsednika Huvera. “Ja smatram da je izbor sina siromašnog srpskog seljaka za predsednika Univerziteta — kompliment za Ameriku!’’ rekao je profesor Pupin. “To otkriva demokratiju ove velike zemlje, njen velikodušan duh. To je potpuno osporavanje optužbe evropskih pisaca da su Sjedinjene Države materijalističke. Istina je tome potpuno suprotna. Samo idealistička nacija bi mogla da učini tako nešto. Neka mi ne zamere Francuska, Nemačka i druge evropske nacije ali ne mogu da zamislim nijednu od njih da učini tako nešto.”” (April 19, 1930, Greenfield Daily Reporter from Greenfield, Indiana)

Šta ćemo sad? Kako ovo povezuješ sa time da je SAD zver od samog svog nastanka i da je kao takva opisana u Bibliji i izjednačena sa Vavilnom, Asirijijom i sl...po tvom tumačenju. Da li si video šta o SAD-u kažu Nikola Tesla, Mihajlo Pupin, Juda Morze...ima još mnogo toga.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Jel to tesko pitanje?

Osma je povratak srednjovekovnog poretka sprege crkve i države, a ne neke zemlje.Već treći put ti to govorim. To je pitanje odgovoreno odavno, nemoj se ponavljati.

Nego gledaj gore što ti pisah, vezano za SAD. Pogledaj taj blagoslov od Boga koji potvrđuju izuzetni ljudi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Pogledaj taj blagoslov od Boga koji potvrđuju izuzetni ljudi.

Misliš na ovakve blagoslove u Americi? Samo, ovim vas protestante-pogane nije nagradio Bog, nego đavlina. Ne mješaj Boga sa svojim pederima.

1709187512232.png




1709187037949.png
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Hajde da vidimo da li je to tako. Pogledaj šta kažu znametniti ljudi o SAD-u:

"Ovde će nauka i umeće civilizovanog života dobiti svoja najviša unapređenja: ovde će procvetati građanska i verska sloboda, nesputana surovom rukom građanske ili crkvene tiranije: ovde će genij, potpomognut dostignućima prethodnih vekova, da se angažuje u humanizaciji čovečanstva, u širenju i obogaćivanju ljudskog uma religijskim i filozofskim znanjem, i u planiranju i izvršavanju oblika vlasti koji će obuhvatiti sve dobrobiti prethodnih vlada, sa što manje njihovih mana koje prate nesavršenost ljudskih postupaka, i koji će biti sračunati da zaštite i ujedine, u skladu sa prirodnim pravima čovečanstva, najveće carstvo koje je ikada postojalo.” (Jedidiah Morse, The American Geography, 469, 1792.)

“Bio sam Amerikanac čak i pre nego što sam ugledao ovu zemlju. Proučavao sam njenu vladu; sreo sam neke njene ljude, divio se Americi. Bio sam Amerikanac u srcu pre nego što sam pomislio da ću ovde živeti. Kakve sve mogućnosti pruža ova zemlja! Njeni ljudi su stotinama godina ispred ljudi bilo koje druge nacije na svetu. Veliki su, širokog duha, velikodušni. Ni u jednoj drugoj zemlji ne bih mogao da ostvarim ono što sam ovde postigao.” (Nikola Tesla, Izvor: Slobodan Ivošević, Tako je govorio Tesla, 2004)

“Pre pedeset i šest godina Pupin je brodom stigao u Njujork kao imigrant iz zabačenog okruga u Mađarskoj. Imao je samo “pet centi u džepu” i nijednog prijatelja. Danas, njegova duga i bogata karijera kao naučnika potvrđena je njegovim izborom na mesto predsednika Univerzitetskog Kluba, jedne od najprestižnijih ustanova u našoj državi, koja među svojim članovima ima 4000 najuticajnijih Amerikanaca, uključujući i predsednika Huvera. “Ja smatram da je izbor sina siromašnog srpskog seljaka za predsednika Univerziteta — kompliment za Ameriku!’’ rekao je profesor Pupin. “To otkriva demokratiju ove velike zemlje, njen velikodušan duh. To je potpuno osporavanje optužbe evropskih pisaca da su Sjedinjene Države materijalističke. Istina je tome potpuno suprotna. Samo idealistička nacija bi mogla da učini tako nešto. Neka mi ne zamere Francuska, Nemačka i druge evropske nacije ali ne mogu da zamislim nijednu od njih da učini tako nešto.”” (April 19, 1930, Greenfield Daily Reporter from Greenfield, Indiana)

Šta ćemo sad? Kako ovo povezuješ sa time da je SAD zver od samog svog nastanka i da je kao takva opisana u Bibliji i izjednačena sa Vavilnom, Asirijijom i sl...po tvom tumačenju. Da li si video šta o SAD-u kažu Nikola Tesla, Mihajlo Pupin, Juda Morze...ima još mnogo toga.
I opet ne napisa redosled sedam svetskih sila samo zato jer su predstavljene zverima i predje u filozofiranje?
Pa hajde i ja zaobilaznim redom da ti pojasnim zasto je GB-USA ta sedma biblijska svetska sila ujedno i poslednja.
Jos u Starom Zavetu je prorok Danilo pisao o svetskim silama koje mu je Jehova Bog dao u viziji.
Poslednja zver u knjizi proroka Danila koja ima 10 rogova
Danilo, glava 7
7 Potom videh u utvarama noćnim, i gle, četvrta zver, koje se trebaše bojati, strašna i vrlo jaka, i imaše velike zube gvozdene, jeđaše i satiraše, i gažaše nogama ostatak, i razlikovaše se od svih zveri pređašnjih, i imaše deset rogova.
8 Gledah rogove, i gle, drugi mali rog izraste među onima, a tri prva roga iščupaše se pred njim; i gle, oči kao oči čovečije behu na tom rogu, i usta koja govorahu velike stvari.
Nakon toga dolazi Bozja vlast,prema 9.stihu a sada da razjasnimo sta je taj mali rog je izbacio tri roga ,i potom govori o ocima o dva oka i ustima koja govore velike stvari kao razne slobode,demokratija itddd... to vec u startu asocira na GB-USA svetsku silu koja vlada 200+ godina
Dakle dve zveri koje nije video to su Egipat,i Asirija,a cetri zveri su koje je video Vavilon,Medo-Persija,Grcka i Rim.
Rim je sesta zver sa 10 rogova,
Vavilon je lav,Medo-Persija je ovan,a jarac je Grcka.,a nakon njega nastupa bestidno gvozdeno,jako i lukavo Rimsko carstvo koje je najduze vladalo i ono je 6. Inace ono je predstavljeno i u viziji o kipu cija su stopala bila sto od gvozdja ,sto od gline ,mesavina snage i demokratije prema Danilu 2:
38 I gde god žive sinovi ljudski, zveri poljske i ptice nebeske, dao ti je u ruke, i postavio te gospodarem nad svim tim. Ti si ona glava zlatna.
39 A nakon tebe nastaće drugo carstvo, manje od tvog; a potom treće carstvo, bronzano, koje će vladati po svoj zemlji.
40 A četvrto će carstvo biti tvrdo kao gvožđe, jer gvožđe satire i troši sve, i kao gvožđe što sve lomi, tako će satrti i polomiti.
41 A što si video stopala i prste koje od kala lončarskog koje od gvožđa, biće carstvo razdeljeno, ali će biti u njemu tvrđe od gvožđa, jer si video gvožđe pomešano s kalom lončarskim.
42 I što prsti na nogama behu koje od gvožđa koje od kala, carstvo će biti nešto jako, a nešto trošno.
43 A što si video gvožđe pomešano sa kalom lončarskim, to će se oni pomešati sa semenom čovečijim, ali neće prionuti jedan za drugog kao što se gvožđe ne može smešati s kalom.
44 A u vreme tih careva Bog će nebeski podignuti carstvo koje se do veka neće rasuti, i to se carstvo neće ostaviti drugom narodu; ono će satrti i ukinuti sva ta carstva, a samo će stajati do veka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
redosled sedam svetskih sila

Ne radi se o silama već o poretcima. Moraš da shvatiš da se Biblija ne bavi isticanjem svetovne strane već duhovne strane događaja. Govori se dakle o tome kakav je njihov odnos prema Bogu. Sve ove neznabožačke koje si naveo su navedene zbog njihove paganske vere kao suparnice Judaizmu i kasnijeg porobljavanja Izraela.

Ali kada se radi o SAD-u, taj kalup isključivo svetovnog sagledavanja ne pije vodu. SAD- su protestntska zemlja od početka. To je hrišćanska i biblijska zemlja u tom smislu. Isto je i sa Velikom Britanijom. Tako da one ne mogu da budu računate kao ove prethodne.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ne radi se o silama već o poretcima. Moraš da shvatiš da se Biblija ne bavi isticanjem svetovne strane već duhovne strane događaja. Govori se dakle o tome kakav je njihov odnos prema Bogu. Sve ove neznabožačke koje si naveo su navedene zbog njihove paganske vere kao suparnice Judaizmu i kasnijeg porobljavanja Izraela.

Ali kada se radi o SAD-u, taj kalup isključivo svetovnog sagledavanja ne pije vodu. SAD- su protestntska zemlja od početka. To je hrišćanska i biblijska zemlja u tom smislu. Isto je i sa Velikom Britanijom. Tako da one ne mogu da budu računate kao ove prethodne.
Pazi,odmah da se razumemo.Svi znamo i bez Biblije da je GB-USA vodeca svetska sila i da od nje dolaze i najbolje i nagore stvari,
Nijedan predsednik u svetu to ne porice i ne znam u cemu je problem ako je to zapisano i u Bibliji.
Pa zar ti ne verujes u Biblijska prorocanstva?
Zar ne verujes ni Isusu Hristu koji je ukazao na Danilova prorocanstva?
Pises "svetovne stvari i duhovne stvari dogadjaja"???
Hajde napisi mi duhovnu stvar dogadjaja potopa iz Nojevog vremena?,jel i on duhovni dogadjaj?
Mozes da kazes da u njemu nije spaseno samo 8 ljudi vec da su svi ubijeni vodom potopa.
Da vidimo kolko verujes i u Isusova i u Danilova prorocanstva?
 
Natrag
Top