Britansko -Americko carstvo da li je to 7 biblijska svetska sila

Da li je Britansko Americka sila 7 po redu?

  • Nije ,ona je deseta.

    Votes: 1 33,3%
  • Nije ,ona je prva i poslednja

    Votes: 0 0,0%
  • Jeste ,ona je sedma biblijska svetska sila.

    Votes: 2 66,7%

  • Total voters
    3
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Ja nikada nisam rekao da osmi 'car' sada deluje isto. Naravno, nisam imao potrebe da ti odgovorim na prethodni post, jer znam da u nedostatku argumenata uvek pribegavaš istom metodu da lažno nekoga optužiš.

Dakle, Zaokret ne razume ko je osmi. Njemu je objašnjeno da je osmi bio sprega crkve i države u srednjem veku. Ali danas, to nije tako i neće ni biti tako. Danas, osmi deluje drugačije. Koristi narodne populiste, verskog usmerenja, da bi ubedio državu da sprovodi određenu versko-poličitčku akciju. Tako osmi deluje u modernom dobu, od XIX veka pa na ovamo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
Osmi nije nestao, već se prilagodio i drugačije deluje.

Dakle, ne kao u srednjem veku. Potreba za autoritarnim vođstvom u duhovnoj oblandi tek dolazi.

Inače taj osmi je pandam opisanom u Danilu 7 ili Otkrivenju 11,12,13. Bi ranjen i isceli se rana.

A sta je sa osmanskim carstvom to nije bila svetska sila? Vi tumacite kako vam odgovara..

Njemu je objašnjeno da je osmi bio sprega crkve i države u srednjem veku. Ali danas, to nije tako i neće ni biti tako. Danas, osmi deluje drugačije. Koristi narodne populiste, verskog usmerenja, da bi ubedio državu da sprovodi određenu versko-poličitčku akciju

Znam ja sta uci adventizam, nema ni naznaka da ce amerika uci u savez sa Papom. Amerika danas kao sekularno politicka sila pod izgovorom demokraratije promovise sodomiju i satanizam. Sklopice savez sa satanom, a ne sa crkvom! (vec je sklopila). Ta vasa ideja nema veze sa realnoscu.. Cak i onaj opis iz otkrivenja (kako ga tumacite) jagnje koje je progovorilo kao azdaja lepo opisuje ameriku danas..

Kada kazes da 'nece biti tako', ti onda porices adventisticku teologiju, koja kaze da ce biti upravo tako, da ce amerika sklopiti savez sa Papom, i da ce se protestanti ujediniti sa Katolickom crkvom, te da ce izglasati nedeljni zakon..

Da bi se izglasao nedeljni zakon, sprega crkve i drzave mora biti realna i vidljiva a ne fiktivna i skrivena iza nekih toboze nevezanih politickih odluka.

I ti si svestan da je to pusta zelja i da stvari ne idu u tom smeru.. Zato i pricas o nekakvim skrivenim pokitickim akcijama...

Ja ne verujem u ovakav razvoj dogadjaja. Ne znam kako neko moze to poverovati..

U tom slucaju, ne samo amerika, vec i ceo zapadni svet mora sprovesti nedeljni zakon, da bi se prorocanstvo o savezu crkve i drzave, nametanja ziga.. ispunilo...

Danas sve ide u suprotnom smeru.. Digitalizacija, ukadanje novca, cipovanje..

Zasto bi pripremali cipovanje ljudi, ukidali novac, i radili sve da ogranice mogucnost kupovine u buducnosti? Zasto zele staviti cip ljudima na ruku? Ako to nije zig, sta je?

Nemoj mi pricati da iza toga stoji nedeljni zakon.. Stvari uopste ne idu u tom smeru.. Nema ni u naznakama..

Ono sto zele ostvariti je ukidanje sloboda, svodjenje coveka na nivo masine bez osecaja, zele postici kontrolu misli i poriva, socijalno odgovorno drustvo, oduzimanje privatnog vlasnistva, da bi se uspostavilo savrseno drustvo, bez kriminala i nasilja. Sto je cist satanizam!

Kada covek izgubi vezu sa prirodom, unistis mu savest, nacinis od njega roba i masinu koja radi po diktatu, zaustavis mu radajanje, i od njega napravis hemafrodita (sodomistu), hipnotosanog slugu, ti si unistio Bozji lik u njemu.. To bice se vise ne se moze zvati covekom!

To je osnovni cilj satanista!

Transhumanizam i spajanje ljudi na masine, unistavanje Bozjeg lika u njima, sto su radili i pre potopa genetskim inzenjeringom (spajanjem sa zivotinjama i andjelima).. A ne nekakva nedelja..

Koga briga za nedelju?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Znam ja sta uci adventizam, nema ni naznaka da ce amerika uci u savez sa Papom.
Kada kazes da 'nece biti tako', ti onda porices adventisticku teologiju

Što bi SAD morao da uđe u neki savez sa papom? Pa dovoljno je da protestanti u SAD prihvate obavezno unošenje zakonskih odredbi koje će sankcionisati neko versko načelo i oni su ušli u taj savez ne bukvalno kako se to ove često tumači već će raditi ono što je bilo načelo iz srednjeg veka, a to je da država podupire zakone koji sankcionišu neku versku stvar. To je već u SAD-u urađeno u vreme Trampa. Tako to počinje. Nikakav papa tu nema šta da se meša i nije on važan. Važno je da se rade stvari po istom modelu iz srednjeg veka. I uopšte ne na isti način gde će crkva biti vidljiva, već suptilno gde uopšte crkva kao organizacija nije ta koja formalno to sprovodi već gde populus iz raznih verskih zajednica(ili pojedinici u vlasti u ime svojih verskih načela) insistira/ju i zatim sankcionišu određene verske prakse kroz zakone.

Inače,sve bi bilo više nego providno, a i realno teško politički ostvarivo, kao što si i sam zaključio. Zato to ne ide tako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Što bi SAD morao da uđe u neki savez sa papom? Pa dovoljno je da protestanti u SAD prihvate obavezno unošenje zakonskih odredbi koje će sankcionisati neko versko načelo i oni su ušli u taj savez ne bukvalno kako se to ove često tumači već će raditi ono što je bilo načelo iz srednjeg veka, a to je da država podupire zakone koji sankcionišu neku versku stvar. To je već u SAD-u urađeno u vreme Trampa.

Zašto tebi ne paše da u Americi, a i svim ostalim zemljama gdje većinski žive kršćani, zakoni budu usklađeni sa Božjim i Kristovim zakonima i zapovijedima, nego ti više pašu civilni 'sodomijski zakoni', dakle 'sotonski zakoni? Zašto ti je draži sotona od Krista, pa priželjkuješ, i svim silama upireš, da države uvode sotonske prakse i sotonsko zakonodavstvo!?!?!?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Hrišćanin ne nameće zakonski veru. Hrišćanin živi veru. Zato je pogrešno u startu tražiti da država zakonski nametne nešto. To nije ni hrišćanski ni demokratski.

Sa druge strane, ni jedna demokratska država tebi ili bilo kome ne ugrožava tvoja prava u pogledu vere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
Hrišćanin ne nameće zakonski veru. Hrišćanin živi veru.

Ja nisam govorio o nametanju vjere, niti to zastupam, nego sam iznio svoj stav kakvi bi trebali biti cililni zakoni države, i po meni trebali bi biti ovakvi:

1. Teške kazne predvidjeti za sve one koji ubiju čovjeka, u bilo kojoj životnoj čovjekovoj dobi, pa tako i za vrijeme čovjekova života u majčinoj utrobi.

2. Teške kazne predvidjeti za sve one koji nasrnu na imovinu drugog čovjeka.

3. Teške kazne predvidjeti za sve one koji lažima nasrnu na drugoga čovjeka.

4. Teške kazne, a prije toga obvezno liječenje predvidjeti, za sve one koji seksualno nasrnu na djecu, na starce, na životinje ili na mrtvace.

Itd. …………

Zato te pitam, zašto si ti protiv ovakvih zakona? Zašto si protiv zakona koji štite čovjeka i sve što je čovjeku, i čovječanstvu, vrijedno, a preferirašsodomitske zakone’?

Zato je pogrešno u startu tražiti da država zakonski nametne nešto. To nije ni hrišćanski ni demokratski.

Pišeš besmislice. Navedi mi samo jednu državu koja uopće nema zakone. Takve države, bez zakona, nema, a jedina uloga zakona i jeste da ljudima nešto: ‘nametne, zabrani ili omogući‘. Nevjerojatno je koliko sam sebe smješnim činiš, prestani se samosramotiti.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.461
Ja nisam govorio o nametanju vjere, niti to zastupam, nego sam iznio svoj stav kakvi bi trebali biti cililni zakoni države


A šta im fali sada? Zar ti civilni zakoni demokratskih država ne daju puno pravo po pitanju vere, po pitanju ostvarivanja bilo kog drugog prava? U čemu te uskraćuju? Evo sam reci, da li ti je neko pravo uskraćeno, na ličnom nivou?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.393
A šta im fali sada? Zar ti civilni zakoni demokratskih država ne daju puno pravo po pitanju vere,

Ne daju. Te tvoje ‘demokratske države’ donose zakone kojima kršćanima
zabranjuju moliti se na ulicama
, i istovremeno donose zakone kojima na istim tim ulicama pederima osiguravaju pravo da se naguzuju. Tebi to paše, OK, i ti bi kršćane istrijebio.

Sjetih se tvojih tvrdnji kako je Bog kršćanne, zbog toga što su Isusa proglasili Bogom, kaznio podižući Muhameda i nukajući ga da ubija kršćane.
 
Natrag
Top