Brata ubo nožem u srce

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Brata ubo nožem u srce

Apatin - Radoje Nešić (53) ubodom noža u srce ubio je na Uskrs rođenog brata Slobodana (57). Porodična tragedija dogodila se u Radojevoj porodičnoj kući, u Lovačkoj ulici u Apatinu, posle kraće prepirke. Hitna pomoć koja je ubrzo stigla mogla je samo da konstatuje Slobodanovu smrt.


27322_1002-apatin-brat-ubi-brata-kuce-foto-s-p-spero_f.jpg


Prijatelji i komšije ispred kuće u kojoj se dogodilo ubistvo


- Braća su bila u dugogodišnjoj zavadi, a neposredni povod poslednje svađe na dan ubistva bilo je Slobodanovo sumnjičenje da mu brat, koji mu je i prvi komšija, kuća do kuće, krade kukuruz iz čardaka - kaže Radmila Vejin, istražni sudija Višeg suda u Somboru.

Po priči komšija i poznanika ove porodice, svađe između braće su bile česte i uglavnom su izbijale oko imovine i međa.

- Slobodan je tokom prepodneva u dvorištu verbalno napao Radojevu suprugu Gordanu, na šta se ona, ne želeći da se svađa, okrenula i ušla u kuću. U to vreme Radoje je bio na pecanju. Kad se vratio, Slobodan je svađu nastavio s njim, došao je kod njega u kuću gde se i dogodila tragedija - kaže jedan od prvih komšija Nešićevih.

Komšije kažu da su braća svađala i oko stare kuće koja se nalazi u zadnjem dvorištu i u kojoj su njihovi roditelji stanovali pre smrti, a dodaju da su obe nove kuće u Lovačkoj ulici Radoju i Slobodanu napravili roditelji, ali da sloge među braćom nikada nije bilo.

Radoje je radio u apatinskom Brodogradilištu i, prema pričama kolega, bio je miran i povučen čovek.

- Bio sam iznenađen kad sam čuo za ovu tragediju. Godinama sam radio s njim i odavao je utisak da ne bi ni mrava zgazio - priča kolega iz Brodogradilišta, koji je želeo da ostane anoniman.

Radoje Nešić je nakon ubistva odmah uhapšen i nakon saslušanja, kod istražnog sudije mu je određen pritvor od mesec dana. Telo pokojnog Slobodana poslato je na obdukciju u Novi Sad. Istraga je u toku.



Izvor: Blic/Sofija Paulić-Špero
 
Natrag
Top