Božja pravda i milost

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovanje i pozdrav
blagoslovljeni u rastu i spoznaji rijeći našeg Spasitelja Isusa Krista sina Božjeg
neka vas Duh Božji Duh Sveti vodi kroz istinu
u jednoj temi bilo je par rijeći o Božjoj pravdi i milosti
sada sam pripremio detaljnije objašnjenje koje govori, objašnjava što je to Božja pravda i gdje je milost

Na početku ove velike borbe sotona je izjavio da se Božji zakon ne može držati, da pravda nije u skladu s milošću i da griješnik u slučaju da prekrši Zakon, neće moći dobiti oproštenje. Svaki grijeh mora dobiti svoju kaznu, isticao je sotona, pa ako Bog oprašta kaznu zbog grijeha, On nije Bog istine i pravde. Dok su ljudi kršili Božji zakon i skrnavili Njegovu volju, sotona se radovao. Izjavio je, da je dokazano da se Zakon ne može poštovati i da se čovjeku ne može oprostiti. Zbog toga što je nakon svoje pobune prognan s Neba, lucifer je tvrdio da ljudskom rodu zauvjek mora da bude uskraćena Božja naklonost. Tvrdio je da Bog ne može pokazati milost grešniku i da bude pravedan.
Iako je bio griješnik, čovjek se nalazio u drugačijem položaju od sotoninog. Lucifer je zgriješio na Nebu u svjetlosti Božje slave. Njemu je kao nijednom drugom stvorenom biću bilo dato otkrivenje Božje ljubavi. Razumjevajući Božji karakter i poznavajući Njegovu dobrotu, sotona se opredjelio da pođe za svojom sebičnom, nezavisnom voljom. Ovaj izbor bio je konačan. Nije postojalo ništa više što bi Bog mogao učiniti da ga spasi. Međutim, čovjek je obmanut, a njegov um pomračen sotonskim lukavstvima. Nije imao mogućnosti da upozna visinu i dubinu Božje ljubavi. Jedino u poznavanju Božje ljubavi za njega je bilo nade. Bogu bi se mogao vratiti promatranjem Njegovog karaktera. Božja ljubav obznanila se ljudima preko Isusa; ali milost nije ukinula pravdu. Zakon otkriva osobine Božjeg karaktera i nijedna jota ili titla iz njega ne može se promijeniti da bi se prilagodio čovjeku u njegovom palom stanju. Bog nije promjenio svoj Zakon, već je radi čovjekovog otkupljenja sebe žrtvovao u Kristu. »Bog bijaše u Kristu, i svijet pomiri sa sobom.«
2. Korinćanima 5:19
Zakon traži pravdu – pravedan život, savršen karakter, a ovo čovjek ne može ispuniti. On ne može odgovoriti zahtjevima Božjeg svetog zakona. Ali Krist, došavši na Zemlju kao čovjek, živio je svetim životom i razvio savršeni karakter. On to kao besplatan dar nudi svima koji Ga žele prihvatiti. Njegov život je zamjena za ljudski život. Ljudi tako Božjim trpljenjem dobivaju oproštenje prošlih grijeha. Više od toga, Krist ispunjava ljude Božjim osobinama. On izgrađuje ljudski karakter prema uzoru na božanski karakter, usklađujući duhovnu snagu i ljepotu. Tako se u onome koji vjeruje u Krista ispunjava pravda Zakona. Bog može da bude »pravedan i da pravda onoga koji je od vere Kristove«.
Rimljanima 3:26
Božja ljubav izražava se u Njegovoj pravdi isto toliko koliko i u Njegovoj milosti.
Pravda je osnova Njegova prijestolja i rod Njegove ljubavi.
Sotona je želio da odvoji milost od istine i pravde. Nastojao je dokazati da je pravednost Božjeg zakona neprijatelj miru. Međutim, Krist je pokazao da su one u Božjem planu nerazdvojno povezane i da jedna ne može postojati bez druge.
»Milost i istina srešće se, pravda i mir poljubiće se.«
Psalam 85:10
Svojim životom i smrću Krist je dokazao da Božja pravda ne uništava Njegovu milost, da se grijeh može oprostiti, da je Zakon pravedan i da se u cijelosti može držati. Tako su bile odbačene sotonske optužbe, Bog je dao čovjeku nepobitan dokaz svoje ljubavi. Počela se širiti jedna druga prevara. Sotona je izjavio da je milost uništila pravdu, da je Kristova smrt ukinula Očev Zakon. Da je bilo moguće promijeniti ili ukinuti Zakon, Krist ne bi morao umrijeti. Međutim, ukidanje Zakona značilo bi ovjekovječiti
prestup, a svijet prepustiti sotoninoj vlasti. Spasitelj je bio podignut na križu samo zato što je Zakon nepromjenjiv, zato što se čovjek može spasiti samo poslušnošću njegovim odredbama. Ta sredstva pomoću kojih je Krist uspostavio Zakon, lucifer je prikazao kao ona koja ga poništavaju. Na tom području vodiće se posljednja velika borba između Krista i sotone.
Sotona sad ističe tvrdnju da je Zakon koji je Bog objavio svojim glasom pogrešan, a neke odredbe ukinute. To je posljednja velika prevara koja će doći na svijet.
Nije potrebno da napadne cijeli Zakon, on je postigao svoj cilj ako navede ljude da ne poštuju jedno načelo. Jer »koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve«.
Jakovljeva poslanica 2:10
Ljudi potpadaju pod sotoninu vlast pristajući da prestupe jednu zapovijed. Zamjenjivanjem Božjeg Zakona ljudskim zakonom, lucifer će pokušati zavladati svijetom. Ovo djelo predskazano je u proročanstvu. Za veliku otpadničku silu koja je sotonin predstavnik, kaže se:
»I govoriće riječi na višnjega, i potiraće svece višnjega, i pomišljaće da promjeni vremena i zakone; i daće mu se u ruke.«
Daniel 7:25
Ljudi će sigurno uspostaviti svoje zakone da djeluju nasuprot Božjem zakonu. Oni će pribjegavati nasilju nad savješću drugih i u svojoj revnosti da nametnu ove zakone ugnjetavaće svoje bližnje. Borba protiv Božjeg zakona koja je otpočela na Nebu, nastaviće se do kraja vremena. Svaki
čovjek biće okušan. Poslušnost i neposlušnost su pitanje o kome treba odlučiti cijeli svijet. Svi će biti pozvani da izaberu između Božjeg zakona i ljudskih zakona. Tu će biti povučena crta razdvajanja. Postojaće samo dvije vrste. Svaki karakter biće potpuno razvijen i svi će pokazati da li su se opredjelili za poslušnost ili pobunu. Tada će doći kraj. Bog će odbraniti svoj Zakon i osloboditi svoj narod. Đavao i svi koji su mu se pridružili u pobuni biće uništeni. Grijeh i grešnici nestaće, korijen i grane
Malahija 4:1
– Sotona korijen, a njegovi sljedbenici grane. Ispuniće se riječi za kneza zla: »Što izjednačuješ srce svoje sa srcem Božjim… Zatrt ću te između kamenja ognjenoga, kerubine zaklanjaču!… Bićeš strahota, i neće te biti do vijeka.« Zatim, »neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mjesto njegovo, a njega nema«. »I biće kao da ih nije bilo.«
Ezekijel 28:6-19; Psalam 37:10
iz spisa Ellen White, knjiga čežnja vjekova
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Божији закон нико, осим Бога, не може да укине, јер нико није јачи од Бога. Божији закон, тј. правда, се непрестано испуњава. Свако ко га не поштује бива истог тренутка кажњен. Божија милост је у томе што је сваком грешнику, какав год грех учинио, остављена могућност да се покаје и да престане његова казна. Међутим, мало је оних који се искрено кају па већини не престаје казна. Већина не препознаје праву Божију правду, јер је мало правих верника, па измишљају неку своју "правду" која нема потврду у реалности. И онда су им други криви... Али добро, све је то део учења...
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Vaš bog vas voli toliko mnogo da je napravio pakao, za slučaj da vi njega ne volite.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
uvijek je bilo PROZIRNIH mrzitelja, rugača
jer nisu upoznali Božju milost i ljubav Spasitelja
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Siguran sam da je isto to rekao i Kačavenda onim momcima pre nego im je isterao zlo i uterao dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
O ja sam upoznao tu "ljubav" vašeg tj. našeg spasitelja i "milost" Oca nebeskoga tako da mi mržnja neće ni trebati. Doduše niko nije jači od Boga međutim postoji jedna sila kao i njeno "dete" da ga tako nazovem "Elementarno Ultrakosmičko Zlo koje JESTE jače od Boga i čini da sve što Bog stvori osuđeno na propast i u sebi sadrži seme propasti i nesavršenosti kao što kaže ona narodna "Spolja gladac a unutra jadac". Buždale se teše da je nečastivi izvor greha i zla i kada njega ne bi bilo njima će da sine. A JA vama kažem nečastivi i anđeli njegovi ovoga časa da nestanu neće na svetu biti zla manje ni za dlaku. Zla će biti manje kada apostolos Paja reši prvo da opere svinjac u kome živi svinja, a zatim da okupa svinju da se ne bi vratila na brljotinu svoju, e tek onda ima NADE za "božiju pravdu" ovako nepravda uvek trijumfuje. Plašim se da neće nikada biti bolje "because shit happens".

Najlepši mi je primer Adam. Stvoren "savršen i bezgrešan" nije ni video ni čuo žmiju niti njenu priču pa ipak je tako lako zagrizao jabuku iako ga niko nije niti terao niti prisiljavao i PAO. Ali nije pao samo on već je pao i njegov stvoritelj sa njim jer je nesavršen.

Negde sam čuo reči Bog zna sve. Zašto onda greške pravi. Kajem se što sam stvorio čoveka jer je njegova misao zla od malena. Pa kajem se što sam postavio Šaula za cara nad Izrailjom itd.. Takve stvari nisu svojstvene onom koji zna SVE. Eh da ja znam sedmicu na lotou bio bih buždala da to i ne upotrebim i ne izvučem sedmicu ovako .......
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@kolega jkdforever
nije sotona kroz zmiju govorio adamu NEGO evi
znao je da je eva slabije biće i da nema taj duhovni svijet koji je adam imao
zato je odlučio prvo navesti na grijeh, prevariti evu
a onda če preko eve nadvladati adama

nadam se da su ti sada stvari jasnije
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@kolega jkdforever
nije sotona kroz zmiju govorio adamu NEGO evi
znao je da je eva slabije biće i da nema taj duhovni svijet koji je adam imao
zato je odlučio prvo navesti na grijeh, prevariti evu
a onda če preko eve nadvladati adama

nadam se da su ti sada stvari jasnije

Ako je Eva bila slaba duhovno i uspela da ubedi Adama, onda je Adam bio slabiji od Eve.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Ova tema i raspravljanje na istu me podsjeća na fiktivnu zbirku pjesama mog omiljenog pjesnika : ''Moj jad je bolji od tvog jada, ha!''.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@starstuff
izgleda nisi još shvatio da su ljudi na zemlji,
prvo eva zatim adam bili savladani preko APETITA
razmisli zašto se sotona nije došuljao prvo adamu i ponudio njemu da jede sa zabranjenog stabla
 
Natrag
Top