Bouvi se povlači sa scene

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Supruga rokera otkrila da Dejvid ide u penziju
Bouvi se povlači sa scene

E. B.

Svi koji su željno iščekivali povratak Dejvida Bouvija na muzičku scenu, nemaju čemu da se raduju. Bar tako tvrdi njegova supruga, supermodel Iman.

dzhwcm.jpg


Iman kaže da je slavni roker dobar i pisac i slikar
U intervjuu za jedan časopis atraktivna Iman je govorila o životu sa slavnim muzičarem i njegovim planovima i navela da ga ona neće nagovarati da se vrati muzici.

- Mi ga toliko volimo i želimo da ostane kod kuće, ali sve zavisi od njega. On je i pisac, slikar, bavi se skulpturom i otac je naše desetogodišnje ćerke. Mislim da mu je život ispunjen. Sam će odlučiti da li želi da se vrati muzici - objasnila je ona.

Rođen kao Dejvid Robert Džouns 8. januara 1947. godine u Velikoj Britaniji, Dejvid Bouvi je tokom karijere izgradio reputaciju jednog od najuticajnijih autora u istoriji popularne muzike. Veću pažnju svetske javnosti prvi put je privukao revolucionarnom pesmom “Space Oddity”, futurističkom i dvosmislenom posvetom sad već kultnom majoru Tomu.
Zanimljivo je da je BBC upravo tu pesmu puštao kao muzičku pozadinu uz prenos spuštanja čoveka na Mesec 1969. godine. Muzičko i umetničko vizionarstvo Bouvi je u najboljem svetlu pokazao početkom sedamdesetih godina, kada je stvorio svoj alter ego Zigija Stardasta i pod tim pseudonimom objavio remek-delo rok muzike album “The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”. U to vreme je bio jedan od najvećih skandal-majstora muzičke scene jer je svojim oblačenjem u haljine i ženstvenim izgledom šokirao tada još uvek prilično konzervativnu američku javnost.

Nakon planetarnog uspeha albuma “Let’s Dance”, Bouvi krajem osamdesetih upada u kraetivnu krizu iz kole se delimično izvlači tokom devedesetih godina, kada eksperimentiše sa novim muzičkim pravcima poput elektronike, džagla i indastrijala. Zasad poslednji album “Reality” snimio je 2003. godine. Dejvid Bouvi je autor nekih od najvećih hitova pop muzike, koji su istovremeno pomerali granice žanra. Spomenimo samo neke: “Space Oddity”, “Changes”, “The Jean Genie”, “Rebel, Rebel”, “Fame”, “Heroes”, “Ashes to Ashes”, “Under Preassure”, “Let’s Dance”, “China Girl”, “Dancing in the Street”, “I’m Afraid of Americans”, “The Man Who Sold the World “, “Thursday’s Child”...

Blic
 
Natrag
Top