Bora 1.9 T DI 2000. - Problem sa migavcima, potrebna pomoć

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Pokušavam pomoći prijatelju koji vozi ovaj auto, kupljen je jesenas sa neispravnom desnom stranom migavaca a prodavac mu rekao samo sijalicu treba da zameni.
U čemu se ogleda problem?
Na obe strane su sve sijalice ispravne.
Kada se uključe sva 4 (treba reći sva šest, pošto ima po tri sijalice na svakoj strani) sijalice trepere normalno
Leva strana migavci trepte normalno
Desna strana čuje se ubrzani rad releja, ali ni jedna sijalica ne radi na desnoj strani.
Proverena masa na desnoj strani - dobra je
Kada se prebaci na desno ni jedna sijalica ne dobija struju
Bora Osigurači.jpg
Glavni osigurač, koji na ovoj slici nosi oznaku 2, je proveren i ispravan. Kad se on izvadi ne radi ni jedna strana niti ... ajde da sva 4 nazovemo svetla upozorenja ... ni ona ne rade kad se izvadi osigurač br.2
Osigurači br. 22 i br. 23 provereni i oni ispravni. Probao sam rad migavca bez tih osigurača, ništa se ne menja ... znači da ne utiču na rad migavca
Pokušao sam da dođem do ručice migavca, skidanjem plastike oko volana, međutim gornju sam bez problema skinuo, ali donju ne mogu, kao da imaju 2 šrafa koja mogu da se odviju tek kad se volan skine. S obzirom da je u volanu i AirBag nisam smeo da se igram jer ne znam prvo ni kako se skida. Tako da nisam uspeo da proverim ručicu migavca. Hteo sam klasičnom zamenom mesta leve i desne strane da proverim kako će da rade migavci.

Svaka pomoć je dobrodošla
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Imao sam davno Opel Askonu i isti problem. Resen zamenom rucice migavaca.
Prosto ne mogu da verujem da mora da se skida volan i airbag radi zamene ove rucice.
 
Učlanjen(a)
26.10.2013
Poruka
13
Problem je vjerovatno u prekidacu 4 zmigavca,u njemu je relej zmigavaca...
Posudi negdje za probu,odgovara ti sa golf4 i passat.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
I mi smo posumnjali na njega. Kupljen nov u radnji i zamenjen, isto se ponaša kao zatečeni u autu.
 
Natrag
Top