Bor: Pronašla i vratila kesu punu novca

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Bor: Pronašla i vratila kesu punu novca




Izvor: Novosti



Vesna Pavlov (44) pronašla je ispred zgrade u kojoj živi kesu punu para. O tome je odmah obavestila policiju, koja je vratila novac vlasniku Radetu T.


Vesna Pavlov


BOR – Vesna Pavlov (44), upravnica flotacije “Veliki Krivelj”, iz sastava RTB “Bor”, pronašla je jutros, kada je krenula na posao, ispred zgrade u kojoj živi kesu punu para. O tome je odmah obavestila policiju, koja je pronašla i vratila novac vlasniku Radetu T. (49).

- Prošla sam na posao, kada sam ispred svoje zgrade u Ulici Kralja Petra nagazila na kesu – priča ova skromna žena, koju smo zatekli na radnom mestu. - Najpre sam, mahinalno, odgurnula zamotuljak. A, onda sam primetila da je, zapravo, reč o kesi punoj para.

Vesna je kesu stavila u torbu i ušla u radnički autobus. Čim je stigla na svoje radno mesto, odmah je pozvala policiju i ispričala im šta se desilo.

- Policajci su ubrzo došli u flotaciju i sačinili zapisnik, nakon čega sam im predala novac – nastavlja Vesna. - U kesi je bilo oko 70 hiljada dinara. Kasnije sam čula i da su pronašli vlasnika i vratili mu novac.

Upravnica flotacije kaže da se ni trenutka nije dvoumila da li da novac zadrži ili da ga vrati.

- Bože sačuvaj, možda je to nečija plata, dnevni pazar ili školarina za dete. Ja radim za platu i tuđ mi novac nije potreban – sigurno će Vesna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Vesna vratila novac Radetu





Izvor: Novosti



- Sigurna sam da bi svako učinio isto na mom mestu - rekla je Vesna. Odbila da primi novčanu nagradu. Kaže pare se ne zarađuju tako - Javite mi se kada se sretnemo na ulici, i to je dosta


Rade Todorović i Vesna Pavlov


BOR – Rade Todorović, vlasnik borske STR “Beli”, koji je izgubio 70 hiljada dinara, i Vesna Pavlov, upravnica pogona flotacije “Veliki Krivelj”, iz sastava RTB “Bor”, koja je pare pronašla i predala ih policiji u petak su se sreli.

Teško je reći kome je od njih dvoje bilo neugodnije. Da li zbog povoda susreta, ili zato što je to izazvalo toliku medijsku pažnju, tek i Vesna i Rade bili su, prosto-naprosto – zbunjeni.

- Znači, vi ste pronašli i vratili novac – promucao je Rade. - Ja i dalje ne mogu da poverujem u to. To bi, možda, od hiljadu ljudi učinio jedan čovek.

- Ma, preterujete - “branila” se Vesna. - Sigurna sam da bi svako učinio isto na mom mestu.

Podsetimo, Vesna se u četvrtak, žureći na posao, isred zgrade u kojoj živi, maltene, saplela o kesu sa parama. Stavila je novac u torbu i požurila da joj ne pobegne radnički autobus. A, čim je stigla u flotaciju, pozvala je policiju koja je ubrzo pronašla vlasnika para i saopštila mu da je novac pronađen i da može da dođe da ga preuzme.

- Tog jutra sam žurio da predam radnicima pazar, pa da krenem u Vranje, da sa ćerkom, koja se nedavno udala, proslavim Mladence – pričao je Vesni, kao da se pravda, Rade. - Kada sam stigao do radnje, primetio sam da para nema. Ušao sam u kombi, maltene ga “prevrnuo”, ali novac nisam našao. Kesu sa parama nisam pronašao ni kod kuće.

Rade se, kaže, i pomirio sa tim da je izgubio pazar. Seo je u auto i otišao kod ćerke u Vranje. A, kada ga je policija pozvala i kazala mu da može da preuzme izgubljeni novac bio je, najblaže rečeno - šokiran.

- Evo, ovo je za vas i vaše radnike - sramežljivo je Rade pružio Vesni kese sa sokovima i voćem.

- Čekajte, čekajte. Pa, šta je ovo – uzvratila je upravnica flotacije, primetivši u kesama koverat sa novcem.

- Pa, mali znak pažnje. Čisto, da kupite nešto vašim radnicima. Uzmite, molim vas. Red je – pokušao je da “odobrovolji” Rade Vesnu.

- Ne, nipošto – trgnula se upravnica flotacije. - Bože sačuvaj. Pa, pare se ne zarađuju tako. Sok i voće ću uzeti za svoje radnike, ali novac nikako.

Radetove molbe nisu pomogle. Vesna je ostala neumoljiva u stavu da novac neće uzeti.

- Pa, kako da vam se odužim – upitao je, nakon što je video da ubeđivanja ne pomažu, Rade Vesnu.

- Ma, već ste mi se odužili – nasmejala se ona. - Javite mi se kada se sretnemo na ulici, i to je dosta. I, ne mislite da vam neko drugi ne bi vratio novac. Ovaj svet je prepun poštenih ljudi. Verujte u to...
 
Natrag
Top