Boli li i vas glava?

Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Otkrijte od koje vrste glavobolje patite i kako je možete sanirati i spriječiti
big-1622-1.jpg

Migrena


Zabilježena je još u vrijeme starog Egipta, no točni uzroci migrene još nisu utvrđeni. Radi se o stezanju i širenju krvnih žila koje dovodi do pulsirajuće glavobolje, može trajati nekoliko sati, ali i dana, a popraćeno je preosjetljivošću na svjetlo i zvuk, mučninom, općom slabošću, povraćanjem. Od migrena češće boluju žene; napadi im se događaju otprilike jednom mjesečno pa ih neki liječnici povezuju s menstrualnim ciklusom. Od njih pati 12 posto ljudi, a čak dvije trećine su žene. Razgovarajte s liječnikom i detaljno mu opišite simptome. Pomaže uzimanje magnezija i riboflavina − vitamina B2.
Tupa bol u području sljepoočnica

Najvjerojatnije je riječ o sinusnoj glavobolji, osobito ako je popraćena osjetljivošću čela, obraza, očiju, a iz nosa curi (ali i ne mora). Od takvih glavobolja boluje oko pet posto ljudi i mogu biti alergijskog podrijetla, posljedica devijacije septuma ili polipa u nosu. Za brzu pomoć − istuširajte se toplom vodom, ali svakako otiđite liječniku.
Oštra, nagla bol koja se ponavlja

Bol se javlja u jednoj strani glave, uvijek istoj, negdje iza oka, ponekad u isto doba dana. Nije česta, ali od nje češće pate muškarci. Izaziva je alkohol ili nikotin. Pomaže svjež zrak, opuštanje, odmor.


Autor: Cosmopolitan / Datum objave: 10.04.2010.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Moji migrenozni napadi traju po nekoliko dana, lekovi ne pomazu. Tako da na kraju zavrsim na Urgentnom na manitolu.wacko2
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Moji migrenozni napadi traju po nekoliko dana, lekovi ne pomazu. Tako da na kraju zavrsim na Urgentnom na manitolu.wacko2

slican slucaj. nikad nisam uspeo da tabletama oborim migrenu. cak na protiv, u takvim situacijama imam mucninu, nagon na povracanje, meku stolicu, sve mi se skupi u jednom, sve sto pojedem povratim a kad popijem neki lek jos gore mi je. zadnja dva puta sam od malofenuma i povisenu temperaturu zaradio
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Najnoviji lekovi su iz grupe triptana,kazu da selektivno deluju na suzavanje krvnih sudova u mozgu (jer njihovo prosirenje i izaziva napad), ali ni oni ne mogu spreciti da do napada ne dolazi nego samo lece onaj koji je vec nastao...
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
195
Maltene od rodjenja imam migrenu i to metereopatsku...osetljiv sam na svaku jacu promenu vremena.
Srecom iako su bolne moje migrene traju najvise 1 dan, najcesce prodju posle 5-8 sati.
Odnedavno koristim lek amigren i sasvim sam zadovoljan, bolovi brzo prodju.
- Kazu da zbog migrene ne valja jesti cokoladu, a opet povoljno deluje enormna kolicina tecnosti. Ko ce ga znati...kod mene ne deluje
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
slican slucaj. nikad nisam uspeo da tabletama oborim migrenu. cak na protiv, u takvim situacijama imam mucninu, nagon na povracanje, meku stolicu, sve mi se skupi u jednom, sve sto pojedem povratim a kad popijem neki lek jos gore mi je. zadnja dva puta sam od malofenuma i povisenu temperaturu zaradio


Kad krene migrenozni napad onda mi smeta sve zvuk, svetlo, kada stojim ,kad legnem, imam mucninu i obavezno moram da se ispovracam :S Kad to uradim onda moram da legnem pogasim svetla, ugasim TV i sve izbacim iz kuce. Ako to ne pomogne onda pravac urgentni na busenje. Uniste mi vene sa infuzijom, naprave podlive katastrofa.:cry:
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2010
Poruka
2
migrene su mi non-stop prisutne. Meteoropata sam. Kada me pitaju da li me glava boli ja kažem da. svaki put. Ne mogu da im objasnim da ja ne znam kakav je osećaj kada glava ne boli. Popijem kafetin ponekad kad me mnogo boli, ali to samo malo traje i posle opet sve ispočetka. a sve analize su mi dobre.
 
Natrag
Top