Boki 13 cenzurisan na “Prvoj”?

Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Boki 13 cenzurisan na “Prvoj”?

Boki-133.jpg
Makedonski šoumen sumnja da je cenzurisan zbog Ivana Ivanovića!​

Ivan Ivanović je novi glavni i odgovorni urednik “Prve srpske televizije”, prema mišljenju makedonskog šoumena Bojana Jovanovskog, jer je uspeo da zabrani emitovanje emisije u kojoj je on bio gost.

Naime, Boki 13 je gostovao u emisiji “Ja volim Srbiju” i, iako je bila najavljivana za emitovanje u utorak, naprasno je otkazana.

“E, baš me zabole što neće da me puste na “Prvoj”! Sigurno je u to prste umešao onaj njihov voditelj Ivanović i time pokazao da nije samo mali rastom, već i mali kao čovek! Ili ipak ima male, da se politički korektno izrazim, testise, pa se plaši da ga ja pojavljivanjem na televiziji na koju on polaže neko pravo ne bacim u senku. Evo predloga da jednom za sva vremena završimo ovu situaciju. Predlažem Ivanu da se sretnemo na njegovom terenu, da me pozove u emisiju i da tu u lice jedno drugom kažemo sve što imamo. A ne ovako da me na podmukli način cenzuriše, kao što radi odavno”, rekao je Jovanovski za naš list i objasnio kako je došao do tog zaključka.

“Podsetiću ljude da sam ja na toj televiziji bio u prvoj emisiji “Ekskluziv”, a da isti ti ljudi nisu propratili kasnije nikakva dešavanja oko aktuelnih tema koje su se ticale mene, a koje su naciju zanimale. E, to je čista cenzura! Pitam se samo, da li gospodin Minos Kirjaku zna ko mu vršlja po televiziji i kroji program. Ljudi koji drže televiziju na kojoj ja radim nikada sebi nisu dozvolili takve situacije, i to je veličina najuspešnijih i najgledanijih”, kaže Jovanovski, dok se “svemoćni” Ivan Ivanović kroz osmeh izjasnio da ne smatra da je toliko uticajan.

“Kao prvo, mi smo ozbiljna televizija, tako da niko ne bi dozvolio da neki voditelj tako skida emisije s programa. Druga stvar, “Prva srpska televizija” i “Pink” ne mogu da se porede, jer je “Prva” kvalitetnija, sadržajnija programski i kulturnija naravno! Treće, Boki 13 ne može da gostuje u mojoj emisiji, jer u nju dolaze samo velike zvezde koje imaju nešto da kažu, a on svakako nema! Što se tiče optužbi, taj dečko, devojčica ili šta je već, očigledno je bolestan, te mislim da zbog toga na njegove izjave ne treba obraćati pažnju. Inače, ja sam na “Pinku” zabranjen šest meseci, od trenutka kada sam u avgustu mesecu odbio ponudu da pređem na njihovu televiziju. Tako da ne bih sa Bokijem i “Pinkom” razgovarao o kulturi. Ako mu se gostuje, neka ide kod Vuka Bojovića”, kaže Ivanović za “Alo!”.

“Emoušn”: Bez komentara!

S obzirom na to da je emisija „Ja volim Srbiju“ projekat produkcijske kuće „Emoušn“, pozvali smo i njih kako bi proverili da li je kaseta na kojoj je snimljena emisija regularno predata “Prvoj”.

“Mi sarađujemo s tom televizijom, tako da imamo poverenje u objašnjenje koje su vam dali. Naš odgovor na vaša pitanja će biti da nemamo komentar”, izjavila je Ivana Škorić u ime “Emoušna”.

Rat “Prve” i “Pinka”!

- Prvi “problemi” desili su se u avgustu 2010. godine, kada su zbog nesuglasica između Saše Popovića i Željka Mitrovića oko novca emisije “Granda” trebale da pređu na Televiziju “Foks”, da bi na kraju ipak napravili dogovor sa “Pinkom”.
- Sledi navodna zabrana “Pinkovcima” da gostuju u emisijama konkurenata.
- Voditelji tadašnjeg “Foksa” u otvorenom pismu medijima izrazili su duboko žaljenje zbog uslova u kojima rade kolege sa “Pinka”.
- “Pinkovci” ignorišu otvoreno pismo, a na promociji “Prve”, Ivan Ivanović ismeva kolege sa “ružičaste” televizije da bi potom oni počeli da mu odgovaraju, a najduži sukob traje upravo sa Jovanovskim.

“Prva”: Emisija sa Bokijem otkazana do daljeg!

Kada smo pozvali PR službu “Prve srpske televizije” da nam kažu zašto je emisija “Ja volim Srbiju” otkazana u poslednjem trenutku, dobili smo odgovor da su samo tehnički problemi uzrok.

“Otkazano je samo iz tehničkih razloga, a ta emisija je odložena do daljnjeg. Najbitnije je da će “Ja volim Srbiju” nastaviti regularno da se emituje već naredne nedelje”, rekla je Slađana Paunović, PR ove televizije.

Izvor: Alo
 
Natrag
Top