Bog Tradicije ili sta?

Da li treba slediti tradiciju pa i kad je losa?

  • Naravno Da treba uvek

    Votes: 1 50,0%
  • Treba Razmisliti kud idemo?

    Votes: 0 0,0%
  • Kad svi idu u bunar ,idem i ja

    Votes: 0 0,0%
  • Treba slediti istinu a ne tradiciju

    Votes: 1 50,0%

  • Total voters
    2
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Hajde da budem samokritican,
Hajde pokazi mi stih iz Biblije da ga razmotrimo zajedno,
hajde srece ti,pokazi mi gde sam pogresio u razumevanju i ako si u pravu prihvaticu odmah tvoju nauku,ali daj mi dokaze.
Колико пута треба да ти поновим, са тако поганом језичином, ти си последњи ко може да ми поставља било каква питања.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.461
Ja odoh na plivanje,a ti uzivaj sam sa samim sobom,
nemam ja vremena za isprazne razgovore sa nekim koji ne raspolaze nikakvim biblijskim dokazima o biblijskim temama,Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.461
A sta mislite o ovim stihovima
Osija 6:9 A družina je sveštenička kao četa koja dočekuje ljude, ubijaju na putu u Sihem, čine grdilo.

Amos 5:21 Mrzim na vaše praznike, odbacio sam ih, i neću da mirišem svetkovina vaših.
Mihej 3:11 Poglavari njegovi sude po mitu, i sveštenici njegovi uče za platu, i proroci njegovi gataju za novce, a na Gospoda se oslanjaju govoreći: Nije li Gospod usred nas? Neće doći zlo na nas.

Zaharija 7:13 Zato kao što On vika, a oni ne slušaše, tako i oni vikaše a ja ih ne slušah, govori Gospod nad vojskama.

Malahija 2:1 I tako sada vama je ova zapovest, sveštenici.
2 Ako ne poslušate i ne stavite u srce da date slavu imenu mom, veli Gospod nad vojskama, tada ću pustiti na vas prokletstvo i prokleću blagoslove vaše; i prokleh ih, jer ne stavljate u srce.
3 Evo ja ću vam pokvariti usev, i baciću vam balegu u lice, balegu praznika vaših, da vas odnese sa sobom.

Malahija 3:13 Žestoke behu vaše reči na me, veli Gospod; a vi velite: Šta govorismo na Tebe?
14 Rekoste: Zaludu je služiti Bogu, i kakva će biti korist da držimo šta je naredio da se drži, i da hodimo žalosni pred Gospodom nad vojskama?
15 Zato hvalimo ponosite da su srećni; napreduju koji čine bezakonje, i koji iskušavaju Boga, izbavljaju se.
Knjiga secanja
16 Tada koji se boje Gospoda govoriše jedan drugom, i pogleda Gospod, i ču, i napisa se knjiga za spomen pred Njim za one koji se boje Gospoda i misle o imenu Njegovom

Isaija 66:3 Ko kolje vola, to je kao da ubije čoveka; ko kolje ovcu, to je kao da zakolje psa; ko prinosi dar, to je kao da prinese krv svinjsku; ko kadi kadom, to je kao da blagoslovi idola. To oni izabraše na putevima svojim, i duši se njihovoj mile gadovi njihovi.
4 Izabraću i ja prema nevaljalstvu njihovom, i pustiću na njih čega se boje; jer zvah a niko se ne odazva, govorih a oni ne slušaše, nego činiše šta je zlo preda mnom i izabraše šta meni nije po volji.

Jeremija 5:30 Čudo i strahota biva u zemlji.
31 Proroci prorokuju lažno, i sveštenici gospoduju preko njih, i narodu je mom to milo. A šta ćete raditi na posledak?

Jeremija 7:30 Jer sinovi Judini učiniše šta je zlo preda mnom, govori Gospod, metnuše gadove svoje u dom koji se zove mojim imenom, da bi ga oskvrnili.
31 I sagradiše visine Tofetu, koji je u dolini sina Enomovog, da sažižu sinove svoje i kćeri svoje ognjem, što nisam zapovedio niti mi je došlo na um.

Jeremija23:25 Čujem šta govore ti proroci koji u ime moje prorokuju laž govoreći: Snio sam, snio sam.
26 Dokle će to biti u srcu prorocima koji prorokuju laž, i prevaru srca svog prorokuju?
27 Koji misle da će učiniti da narod moj zaboravi ime moje uza sne njihove, koje pripovedaju jedan drugom, kao što zaboraviše oci njihovi ime moje uz Vala.

Isaija 1:10 Čujte reč Gospodnju, knezovi sodomski, poslušajte zakon Boga našeg, narode gomorski!
11 Šta će mi mnoštvo žrtava vaših? Veli Gospod. Sit sam žrtava paljenica od ovnova i pretiline od gojene stoke, i ne marim za krv junčiju i jagnjeću i jareću.
12 Kad dolazite da se pokažete preda mnom, ko ište to od vas, da gazite po mom tremu?
13 Ne prinosite više žrtve zaludne; na kad gadim se; a o mladinama i subotama i o sazivanju skupštine ne mogu podnositi bezakonja i svetkovine.
14 Na mladine vaše i na praznike vaše mrzi duša moja, dosadiše mi, dodija mi podnositi.
15 Zato kad širite ruke svoje, zaklanjam oči svoje od vas; i kad množite molitve, ne slušam; ruke su vaše pune krvi.
16 Umijte se, očistite se, uklonite zloću dela svojih ispred očiju mojih, prestanite zlo činiti.




Jeremija 1:16 I izreći ću im sud svoj za svu zloću njihovu što me ostaviše, i kadiše drugim bogovima, i klanjaše se delu ruku svojih.

Jeremija 7:8 Eto, vi se uzdate u reči lažne, koje ne pomažu.
9 Kradete, ubijate i činite preljubu, kunete se krivo, i kadite Valima, i idete za drugim bogovima, kojih ne znate;
10 Pa onda dohodite i stajete preda mnom u ovom domu, koji se zove mojim imenom, i govorite: Izbavismo se, da činite sve ove gadove.
11 Je li ovaj dom, koji se zove mojim imenom, u vašim očima pećina hajdučka? Gle, i ja vidim, veli Gospod.

Jeremija 14:9 I ako bi se prorok prevario, te rekao što, ja Gospod prevarih onog proroka, i dignuću ruku svoju na nj, i istrebiću ga iz naroda svog Izrailja.
Jeremija 14:11 Potom reče mi Gospod: Ne moli se za taj narod da bi mu bilo dobro.
12 Ako će i postiti, neću uslišiti vike njihove; i ako će prineti žrtve paljenice i dar, neće mi to ugoditi, nego mačem i glađu i pomorom pomoriću ih.
13 Tada rekoh: Oh, Gospode Gospode, evo, proroci im govore: Nećete videti mača, i neće biti gladi u vas, nego ću vam dati mir pouzdan na ovom mestu.
14 A Gospod mi reče: Laž prorokuju ti proroci u moje ime, nisam ih poslao, niti sam im zapovedio, niti sam im govorio; lažne utvare i gatanje i ništavilo i prevaru srca svog oni vam prorokuju.
15 Zato ovako veli Gospod za proroke koji prorokuju u moje ime, a ja ih nisam poslao, i govore: Neće biti mača ni gladi u ovoj zemlji: od mača i gladi izginuće ti proroci.
16 A narod ovaj, kome oni prorokuju, biće povaljan po ulicama jerusalimskim od gladi i mača, i neće biti nikoga da ih pogrebe, njih, žene njihove i sinove njihove i kćeri njihove; tako ću izliti na njih zloću njihovu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Цитати из старог завета.
Стари завет је део Библије, свете књиге за хришћане, у којој је главна идеја историја изабраног јеврејског народа!
Рецимо, у Старом завету: „око за око, зуб за зуб“, у Новом Завету: „Окрени други образ“.
Идеалан терен за твоје секташке манипулације!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.461
Цитати из старог завета.
Стари завет је део Библије, свете књиге за хришћане, у којој је главна идеја историја изабраног јеврејског народа!
Рецимо, у Старом завету: „око за око, зуб за зуб“, у Новом Завету: „Окрени други образ“.
Идеалан терен за твоје секташке манипулације!
Стари Завет јесте део Библије,свете књиге за Хришћане,у којем је главна идеја Зашто људи живе тако како живе па умиру и докле ће то да буде.
Она говори о Божјем стварању неба,Земље и живог света на њој са изузетном прецизношћу и научном тачношћу.
Например основни биолошки закон да се сви размножавају унутар својих врста према 1.Мој 1:11,12,21,22,24,25
Географски да је Земља кружног облика а не равна плоча и да не виси ни на чему према Иса 40:22 и Јов 26:7
Пророчки је веома тачна ,например прорекла је све о Христу,па чак и да ће бити убијен.
Наравно и историјски је прецизна и не говори само о Јеврејском народу веч и о другим народима и обичајима или традицијама свих тих народа о којима и јесте ова тема,да ли је њихова традиција била исправна по Јехови Богу или не и зашто.
 
Natrag
Top